Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БЕРМУДСЬКИЙ ТРИКУТНИК
  • Категорія запису:Най-най

Таїнство Бермудського трикутника досі викликає у багатьох дослідників подібного незвичайного явища багато різноманітних припущень і гіпотез. І далеко не всі чули про ряд цікавих фактів, що оповідають про дану аномальної і містичної зони.

Географічні відомості й нещасні випадки

Розташований Бермудський трикутник в затоках Саргасового моря, його основні 3 географічні “точки” – це Сан-Хун і Пуерто-Ріко, Бермудські острови, а також Маямі. Загальна площа цієї території досить значна і складає близько 1440000 квадратних метрів.

Завдяки своєму унікальному розташуванню дана місцевість дуже погано піддається навігаційним дослідженням і контролю. Тут присутня величезна кількість різноманітних мілин і поглиблень, що підвищує ризик появи потужного циклону й шторму.

Людство знає чимало випадків з практики, коли причиною катастроф була особливість тутешньої природи. Найбільш резонансні з них такі:

  • пропажа пасажирських літаків “Аврора Тюдор” та DC-3 “Дуглас”, що відбулися на початку 40-х років минулого століття;
  • зникнення корабля “Циклоп”, що належав ВМС США. Дана подія припала на березень 1918 року. Дивує те, що розміри цього судна дуже значні – його довжина 165 метрів, а на борту перебувало не менше 300 осіб;
  • у 1963 році ніби розчинився тут танкер Маrine Sulfur Queen, керований бригадою, що складається з 39 добре навчених своїм професійним навичкам моряків;
  • у 2017 році зник з радарів літак, що контактує з авіадиспетчерами і Майамі, проте в подальшому його уламки вдалося виявити.

Читайте також: ОСТРІВ ПАСХИ – ВІЧНИЙ ПРИХИСТОК КАМ’ЯНИХ СТАТУЙ МОАЇ

Бермудський трикутник

Всі ці індивідуальні випадки лих – це лише “крихітка” того, які незвичайні явища тут спостерігало вже людство. Тому тема Бермудського трикутника актуальна і при сучасних дослідженнях, адже всі її загадки і до нинішнього часу до кінця не вдалося осягнути.

Наприклад, вражає уяву знахідка геометричних кам’яних структур з правильними формами, яка сталася в 2001 році. Деякі з них зовні дуже сильно нагадували піраміди. Все це постало перед поглядом учених у вигляді своєрідного міста, обладнаного незвичайними архітектурними творіннями. Кожну аналогічну будову ніби було висічено з граніту своєрідними блоками, які акуратно укладали один на одного.

Які небезпеки таїть Бермудський трикутник

Аналогічну місцевість цілком обгрунтовано називають “Трикутник Диявола”, адже тут відбуваються такі загадкові для сучасної науки речі, як:

  • Зникнення уламків кораблів і літаків, які зазнали аварії.
  • Загибель за останнє століття близько 1000 людей.
  • Поява потойбічних сил або інопланетян.
  • Виникнення сильних штормів, що з’являються ніби нізвідки.
  • Вплив інтенсивних електромагнітних коливань.

Існує також припущення, що людей забирають інопланетні істоти для своїх досліджень. Дійсно, тіла тих, хто тут пропадав, рятувальники так і не виявили, хоча була задіяна для їх пошуку масштабна експедиція.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО АНТАРКТИДУ – НАЙБІЛЬШ ЗАГАДКОВИЙ МАТЕРИК

Бермудський трикутник

Варто також відзначити, що Бермудський трикутник знаходиться в самому епіцентрі так званої “Алеї ураганів”, тобто вітри тут дійсно часом піднімаються з небувалою силою.

Всі перераховані явища вкрай негативно позначаються на людях, тому в зону Бермудського трикутника краще не потрапляти. Це не тільки ризик для здоров’я, але і для життя.

Відбиток у творчості

Незвідане завжди манило людей, а декого воно сильно лякало і відштовхувало своєю таємничістю. Тому не дивно, що тема про Бермудський трикутник популярна не тільки в колах вчених та дослідників, але також письменників і кінорежисерів, або просто творчих особистостей.

Наприклад, в 1987 році була випущена спеціальна комп’ютерна гра компанією “Atari”, в якій аналогічна тема стала основною. Трохи раніше, в 1976 році завдяки зусиллям Мілтона Бредлі побачила світ настільна гра “Бермудський трикутник”.

У документальному фільмі, знятому на цю тему, автори пропонують кожному, хто зможе розгадати таємницю цієї аномальної зони, винагороду в розмірі 100000 доларів США, але до сих пір з подібною місією ніхто не зміг впоратися.

Бермудський трикутник

Свого часу навіть Шекспір ​​в 1609 році написав свою знамениту п’єсу “Буря”. І саме корабельна аварія, що трапилася тут, так сильно надихнула великого письменника на створення чергового літературного шедевра.

Цікаві факти про Бермудський трикутник

Коли ви чуєте фразу «Бермудський трикутник», ви швидше за все представляється якусь невелику зону, де відбуваються паранормальні явища. Насправді його площа величезна. Вона становить майже 1 мільйон км2. Це, наприклад, майже в 3 рази більше ніж площа Німеччині, в 5 разів більше ніж площа Республіки Білорусь і т. Д. Тобто, Бермудський трикутник – це дуже велика зона.


Більшість людей, які яро вірять в паранормальне, вважають, що винуватцями зникнень літаків і кораблів є або жителі Атлантиди, або ж інопланетяни. Однак більшість дослідників впевнені в тому, що в ньому немає нічого містичного, а ряд трагедій викликаний в першу чергу людською халатністю і несприятливими погодними умовами в цій зоні.


Дослідження показали, що більшість повідомлень про дивні інциденти в цій зоні багато в чому перебільшені. Також, вчені вивчили інші прибережні частини океану і з’ясувалося, що кількість аварій в цьому трикутнику можна порівняти з кількістю в інших зонах Атлантичного океану.

Бермудський трикутник

Люди, які чули про нього, але жодного разу з ним не стикалися припускають, що це закрита зона, яку моряки й літаки обходять стороною. Насправді це не так. Через нього з завидною регулярністю літають літаки і плавають торгові й пасажирські судна.


З усіма таємними зникненнями може бути пов’язана і ще одна особливість трикутника. У цій зоні дуже високий рівень формування циклонів. У ньому часто виникають урагани, які в подальшому рухаються до берегів Північної Америки.


Деякі вчені вважають, що саме він став причиною зникнення Атлантиди. Така теорія виникла після того, як вони виявили біля островів Біміні на Багамах дивні скелясті утворення, які нагадують будівлі. Деякі вчені припускають, що ці скелясті утворення і є залишками будівель Атлантиди.


Христофор Колумб подорожував до Нового Світу якраз через Бермудський трикутник. Під час своєї подорожі він робив записки в щоденнику. Так ось, там є записки про те, що він бачив «Вогняне полум’я» в небі. За словами Колумба, він бачив як падає метеорит в область Бермудського трикутника. Вчені спростували запис Колумба про падаючому метеориті, проте дехто все-таки впевнений в тому, що тоді він бачив не метеорит, а НЛО.

Бермудський трикутник

Усередині Бермудського трикутника, недалеко від острова Андрос на Багамах, розташовується Центр підводних випробувань США, більш відомий як AUTEC. У цьому «Центрі» військовий флот США проводить різні випробування, починаючи перевіркою озброєння і закінчуючи роботою сонара.


Як згадувалося раніше, навіть не дивлячись на велику кількість аварій в минулому, зона Бермудського трикутника відкрита для повітряного і морського транспорту. Тому щорічно в цій зоні відбуваються аварії як мінімум з 5 літаками і 20 кораблями/торговими суднами. Однак всупереч поширеним міфам про те, що всі ці судна і літаки не можуть знайти, більшість їх знаходять. Проблеми з пошуками виникають тільки через те, що область Бермудського трикутника досить велика.


Мабуть, найвідоміший випадок зникнення літаків в бермудському трикутнику стався в грудні 1945 року. П’ять торпедоносців злетіли з Форт-Лодердейл, штат Флорида для проведення навчального польоту. Командиром ланки був Чарльз Тейлор. Після зльоту він повідомив командуванню про те, що його прилади барахлять, а потім вся ланка зникла з радарів ВМС. Літаки і пілоти зникли. На їхню допомогу відправили гідролітак PBM-5 Мартін «Маринер», який також безслідно зник. До сих пір ніхто так і не знає, що ж тоді сталося насправді.


Незважаючи на те, що у нас є звична зона Бермудського трикутника, її не можна назвати фіксованою. Незрозумілі події відбуваються і поруч з бермудським трикутником.


Вперше термін Бермудський трикутник з’явився в одному їх випусків журналу Argosy, в лютому 1964 року. Придумав цей термін американський журналіст Вінсент Гаддіс.

Бермудський трикутник

У вчених також є пояснення того, чому деякі уламки літаків і затонулі кораблі так і не вдалося знайти. Вся справа в сильній течії Гольфстрім, яка на думку вчених забирає уламки літаків і кораблів від місця аварії.


Незважаючи на те, що Бермудський трикутник досі вважають найнебезпечнішим місцем у океані, він таким не є. У 2013 році вчені з Всесвітнього фонду природи опублікували список з 10-ти найбільш небезпечних морських шляхів у світі. Дивно, але в цю десятку бермудський трикутник так і не потрапив.


Як ми вже говорили раніше, існує безліч теорій про те, чому там зникають кораблі й літаки: НЛО, Атлантида, урагани і т. д. Але найбезглуздішою теорією, яку, до речі, підтримують навіть деякі вчені, є наявність на дні Бермудського трикутника корабля прибульців , який притягує до себе літаки й торгові судна.


У будь-якому випадку, факти про Бермудський трикутник завжди цікаві. І чим більше про них дізнаються дослідники, тим підвищуються їх шанси в один прекрасний момент таки розгадати таємницю цієї аномальної місцевості!


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь