Якщо ви вдарите скелю, то ви почуєте глухий звук. Правда? Або просто «тюк». Але це буде безумовно не дзвінкий звук. Тому ви будете здивовані, якщо довідаєтеся, що в світі існують камені, що дзвенять.
Дзвінкі скелі в штаті Пенсильванія
На сході США в штаті Пенсильванія є дивовижне місце – Дзвінкі скелі або Співаючі камені розташовані на 128 акрах території, де спостерігається дивний і незрозумілий досі феномен. Ця гориста місцевість біля річки Делавар самостійно видає дзвінкі звуки в широких діапазонах тембру й гучності.
“Кільце диявола” (Devil’s Race Course) – неофіційна назва гірської місцевості на території американського штату Пенсільванія. Також, цю місцевість називають “Сад каменів” (Stony Garden). Місцеві жителі стверджують, що скелі іноді дзвенять як дзвони, викликаючи почуття незрозумілої тривоги або навіть наводять тваринний страх на всіх, хто знаходиться поруч.
Читайте також: ЛАПЛАНДІЯ – СЕЛО САНТА КЛАУСА (ЙОУЛУПУККІ)
Вважається, що звуки, які видають Дзвінкі скелі, дуже різноманітні: від тихого свисту й до оглушливого дзвону. А деякі люди в цій місцевості відчувають незрозуміле почуття страху, навіть під час “затишшя” звуків. Джерело звуку до сих пір не встановлено, але офіційно стверджують, що дзвін видають дрібнозернисті породи: ріоліт і базальт.
Що відомо про Співаючі камені?
Вперше люди дізналися про Співаючі камені від місцевих індіанців в 1700-х роках. З тих пір вчені провели чимало різних експериментів, намагаючись розгадати дивний феномен в штаті Пенсильванія. Всі камені в окрузі мають різну форму й розмір: якісь не перевищують в довжину і десяти сантиметрів, а деякі можуть важити і кілька тонн. Кольором загадкові валуни дещо відрізняються від інших скель, але в іншому абсолютно нічим не відрізняються.
Насправді, явище каменів, що “дзвенять” не таке вже й рідкісне, просто зазвичай, потрібно вдарити по каменю, щоб почути дзвін. Дзвінкі камені знаходили в Англії, Австралії, Мексиці й деяких інших країнах.
Читайте також: КАСЛ КОМБ – НАЙКРАСИВІШЕ СЕЛИЩЕ В АНГЛІЇ
Звук, який видають Дзвінкі скелі, настільки незвичайний, що виникає питання, а чи дійсно вони зроблені з каменю. Фактично, вони справляють враження металевих і порожніх. Дивне явище збивало з пантелику геологів і вчених багато років. Було проведено кілька експериментів на дзвінких скелях, але причина незвичайного звуку так і залишилася невідомою.
Дослідження Кільця Диявола
Співаючі камені та їх околиці з безліччю гір ретельно вивчали дослідники, але нічого незвичайного та екстраординарного в структурі каменів не виявили, за виключенням дивного червоного відтінку верхівок дзвінких скель.
Вельми часто зустрічаються твердження, що в “дев’яностих роках минулого століття”, дослідницька група під керівництвом Айвена Теренса Сандерсона досліджувала Співаючі камені в штаті Пенсильванія. Нібито вони виявили загадкові отвори, що нагадують вентиляційні ходи рукотворного походження, нібито через цю вентиляцію й доноситься самовільний дзвін Кільця диявола.
Також, група Сандерсона виявила недалеко від однієї з дзвінких скель, дивне плато, абсолютно позбавлене рослинності й ознак тваринного життя, найдивовижнішим є те, що плато оточене щільною стіною дерев.
Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН
Дослідження описується в документальній книзі 1967 року видання. Айвен Сандерсон народився в 1911 році, а помер в 1973 році від раку. У зв’язку з цим виникає питання, в яких же “дев’яностих” роках він вивчав “Дзвінкі гори”?
Втім, можливо, що це помилка, розтиражована в подальшому численними джерелами. Дана книга була перекладена й видана в Росії в 1991 році, швидше за все, деякі люди вирішили, що приблизно тоді ж і проводилися дослідження Кільця диявола у штаті Пенсильванія.
У 1960-х роках, подібні камені були передані на дослідження в лабораторію геолога Річарда Фааса. В процесі роботи, він виявив, що камені можуть видавати різні звуки низького тону, нечутні людському вуху. За заявою вченого, звук, що ми чуємо в Пенсільванії, виникає через взаємодію каменів один з одним. Втім, вченому так і не вдалося пояснити природу й механізми, що породжують звуки в каменях.
Але якась частина складу робить їх особливими. Можливо, це напруга всередині них, припускають вчені. Загадка Дзвінких скель поки так і не розгадана.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас