Ви зараз переглядаєте ОСТРІВ ШРІ-ЛАНКА – ІНФОРМАЦІЯ ПРО “БЛАГОСЛОВЕННУ ЗЕМЛЮ”
  • Категорія запису:Шрі-Ланка

Острів Шрі-Ланка останнім часом став користуватися великою популярністю серед наших співвідчизників. Цей дивовижний острів пропонує багато цікавого для всіх туристів. Хочете відпочити в готелі з системою харчування “все включено” та з пристойним пляжем? На Шрі-Ланці для вас є великий вибір подібних готелів. Але якщо ви не з тих людей, які приїжджають в інше країну лише заради пляжного відпочинку, то для вас острів Шрі-Ланка пропонує величезну кількість цікавих місць. Не варто забувати, що Шрі-Ланка це величезний острів з довгою й дуже цікавою історією. Тому не дивним є наявність великої кількості цікавих історичних, культурних і природних пам’яток.

Де знаходиться острів Шрі-Ланка

Острів Шрі-Ланка знаходиться на південний схід від Індії в водах Індійського океану. Про це сусідство місцеві кажуть образно: невелику країну порівнюють з краплею молока, яка впала з вимені індійської корови.

З коровами, до речі, тут особлива історія: їх шанують як священних тварин, а яловичину вживають в їжу вкрай рідко, обираючи за краще рибу і курку.

До 1972 року на карті світу і зовсім не існувало держави Шрі-Ланка – це був острів Цейлон. Колишнє ім’я країни дало назву знаменитому чаю, який і сьогодні заварюють на багатьох кухнях: в спогадах він так і залишився в пачці зі слоном, хоча в продажу є десятки різновидів цейлонського чаю.

Читайте також: ПАПУА-НОВА ГВІНЕЯ – НАЙБІЛЬШИЙ ОСТРІВ ТИХОГО ОКЕАНУ

Острів Шрі-Ланка

Тепер же ця «благословенна земля», так перекладається назва Шрі-Ланка з санскриту, щорічно привертає на свої піщані пляжі мандрівників, які вже порядком втомилися і від тусовочного Гоа, і від багатолюдного Таїланду, і від Балі, який став занадто популярним.

Багато туристів помилково вважають, що острів Шрі-Ланка належить іншій країні (найчастіше “власником” Шрі-Ланки є Індія), але насправді острів Шрі-Ланка це окрема країна, що складається з головного острова з однойменною назвою і декількох дрібних островів.

Острів Шрі-Ланка – чому варто поїхати

На Шрі-Ланці кожному туристу є що відкрити. Ця невелика острівна країна на південь від Індії заповнена древніми руїнами, зеленими джунглями, сонячними пляжами, неймовірною їжею і доброзичливими людьми, тому Ви зможете зрозуміти, чому вона постійно стає все більш популярною в якості альтернативи звичайним туристичними напрямками.

Острів Шрі-Ланка

У певному сенсі острів Шрі-Ланка ліквідує розрив між Індією і Південно-Східною Азією, оскільки розділяє привабливість обох напрямків. Тим не менш, це також дуже своєрідне місце, де можна знайти багато культурних (не кажучи вже про кулінарні особливості). Острів Шрі-Ланка швидко стає одним з найкрутіших місць для азіатських канікул, так що сплануйте відпочинок на Шрі-Ланці на найближче майбутнє.

Люди жили на острові не менше 3000 років, і археологічні дані вказують на не менше 125 000 років доісторичної активності на острові.

Після століть правління різних буддійських і індуїстських королівств, острів став важливою торговою зупинкою в середні століття і був колонізований британцями в 1815 році. Як ми вже згадували, він існував під назвою Цейлон під британським правлінням більше століття до 1972 року, коли країна отримав незалежність і швидко вибухнула громадянська війна, яка тривала до 2009 року. Сьогодні Шрі-Ланка, нарешті, стабільна і готова показати свій неймовірний острів і культуру всьому світу.

Острів Шрі-Ланка – це «колиска» буддизму. Атмосфера доброзичливості й заспокоєння, що панує в цій країні, – результат глибокого багатовікового впливу буддійського вчення на світогляд і спосіб життя ланкійців. Філософія буддизму відображена і в численних пам’ятках: величних храмах, створених з великою любов’ю, відокремлених монастирях, прикрашених вражаючим розписом, велетенських статуях Будди.

Острів Шрі-Ланка

Острів Шрі-Ланка – це ще й центр аюрведи – древнього напряму медицини. Лікування та оздоровлення на Шрі-Ланці сьогодні не менше популярно, ніж лікування в Карлових Варах або на австрійських курортах. Найдавніші методи лікування аюрведи й ароматерапії, перевірені часом і поліпшені сучасними технологіями, знімають стрес, втому і дискомфорт, підвищують опірність організму людини до хвороб, дають сильний омолоджуючий ефект.

Різноманітність і достаток Шрі-Ланки дає величезні можливості для цікавого відпочинку. Крім величезної кількості екскурсійних програм, на Шрі-Ланці є чудові можливості для активного відпочинку, спорту, подорожей різноманітної тематики. Вибір величезний: сплав на каное, каяках, плотах, туристичні походи, спостереження за птахами, відвідування природних заповідників і печер, польоти на парапланах, гра в гольф і велосипедні подорожі.

Чим зайнятися на Шрі-Ланці

Під час знайомства з Шрі-Ланкою Вам буде чим зайнятися. Північне місто Анурадхапура є колишньою столицею країни і об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, повним руїн буддизму періоду Анурадхапурі (з 377 до н.е. до 1017 року н.е.). Ви можете оглянути археологічні пам’ятники і здивуватися залишкам минулого Шрі-Ланки. У Полоннаруві ви можете досліджувати ще один шматочок історії Шрі-Ланки: Королівство Полоннарува, яке панувало над країною з 11 по початок 14 століть. Полоннарува славиться своїми сотнями храмових руїн і гробниць, що розкинулися по ландшафту, найбільш вражаючим з яких є чотирикутник, древнє буддійське спорудження, яке знаходиться в центрі руїн.

Острів Шрі-Ланка

У Катарагамі Ви можете ще глибше зануритися в релігійні традиції країни, ставши свідками паломництва, яке щороку приваблює тисячі релігійних відвідувачів протягом літа. Паломники подорожують пішки з півночі на південь протягом двох місяців, проходячи в Храм Катарагама під час останнього етапу шляху.

Ймовірно, найбільш значною є стародавня ділянка на острові Сигирія. Підносячись з джунглів, ця масивна скеля визначається крутими стінами і плато, прикрашеними руїнами. Древнє королівство Кассапа побудувало ряд укріплень на вершині скелі, з руїнами палацу або фортеці, що збереглися до наших днів. Коли ви відвідуєте Сигирію, ви можете підніматися по звивистих сходах вгору по скелі, щоб досягти вершини і самостійно досліджувати руїни. Вид з плато чудовий, але вигляд скелі з землі сам по собі є дивом.

Якщо Ви не любитель історії, Ви все одно знайдете щось, що може зайняти Вас у відпустці на Шрі-Ланці. Країна славиться своїми пляжами, будь то протяжність навколо Коломбо в Негомбо і Калутара, або Унаватуна, недалеко від міста Галле. Джунглі також неймовірні. Будучи найвідомішим національним заповідником країни, в національному парку Яла знаходиться понад 1200 квадратних кілометрів рівнин, лісів і лагун, де можна побачити мавп, слонів, буйволів і всілякі дивовижні рослини і квіти. Вологий і теплий клімат Шрі-Ланки робить цей острів багатим природним розмаїттям.

Острів Шрі-Ланка

Шрі-Ланка – це «колиска» буддизму. Атмосфера доброзичливості і заспокоєння, що панує в цій країні, – результат глибокого багатовікового впливу буддійського вчення на світогляд і спосіб життя ланкійців. Філософія буддизму відображена і в численних пам’ятках: величних храмах, створених з великою любов’ю, відокремлених монастирях, прикрашених вражаючою розписом, велетенських статуях Будди.

Шрі-Ланка – це ще й центр аюрведи – древнього напряму медицини. Лікування та оздоровлення на Шрі-Ланці сьогодні не менше популярно, ніж лікування в Карлових Варах або на австрійських курортах. Найдавніші методи лікування аюрведи і ароматерапії, перевірені часом і поліпшені сучасними технологіями, знімають стрес, втому і дискомфорт, підвищують опірність організму людини до хвороб, дають сильний омолоджуючий ефект.

Різноманітність і достаток Шрі-Ланки дає величезні можливості для цікавого відпочинку. Крім величезної кількості екскурсійних програм, на Шрі-Ланці є чудові можливості для активного відпочинку, спорту, подорожей різноманітної тематики. Вибір величезний: сплав на каное, каяках, плотах, туристичні походи, спостереження за птахами, відвідування природних заповідників і печер, польоти на парапланах, гра в гольф і велосипедні подорожі.

Коли краще їхати на острів Шрі-Ланка

Острів Шрі-Ланка лежить в субекваторіальних широтах, а це значить наступне:

  • весь рік на Шрі-Ланці тепло, термометр не показує нижче +25, в деякі дні – навіть + 35-38
  • на острові два сезони – сухий і дощовий. Сухий припадає на листопад-березень, дощовий, відповідно, на квітень-жовтень.

У сезон дощів опади йдуть в основному ввечері і вночі, часто це справжні тропічні зливи, які проходять швидко, але інтенсивно. В кінці жовтня мусонні вітри, що приносили дощі на узбережжі острова, змінюють свій напрямок – опадів стає значно менше. Тепер південному сонцю ніщо не заважає нагрівати повітря, наповнюючи його ароматами свіжими квітами і морем.

Туристичний сезон на Шрі-Ланці стартує ближче до листопада, коли встановлюється відносно суха погода – і можна, нарешті, годинами ніжитися на пляжі. Тільки краще попередньо змастити шкіру кокосовим маслом для захисту від сонця, а голову покрити широким капелюхом.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь