Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ІНДІЮ – КРАЇНУ, ЯКА ПАХНЕ ПРЯНОЩАМИ
 • Категорія запису:Індія

При слові «Індія» у більшості людей виникає образ далекої екзотичної країни, де пахне прянощами і знімають фільми з веселими піснями та танцями. Для того, щоб уявити життя тут більш повно, в статті наведені деякі цікаві факти про Індію.

Основні відомості про Індію

Індія розташована на субконтиненті – великій ділянці землі, яка в силу свого історичного розвитку, істотно відрізняється від решти континенту. Більш 90000000 років тому від величезного материка Гондвана, відокремилася частина суші, що включає в себе Індійську тектонічну плиту і острів Мадагаскар. Останній, через деякий час відколюється, а майбутній півострів Індостан стрімко рухається на північ, де зустрічається з великою Євразійської плитою. На місці їх зіткнення виростають високі Гімалайські гори.

Країна розташована в південній частині Азії і займає великі площі між басейном річок Інд, на заході й Ганг, на сході та Індійським океаном на півдні. На її території розташовано декілька природних зон. На півночі й північному сході, де височіють величні Гімалаї, можна зустріти білосніжні льодовики. На півдні, між Бенгальською затокою і Аравійському морем, простягаються величезні рівнини. У західній частині країни знаходяться мляві пустельні землі, а в східній ростуть густі тропічні ліси.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БРАЗИЛІЮ – КРАЇНУ КАРНАВАЛУ ТА ФУТБОЛУ

Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію

Площа території складає понад 3287000 квадратних кілометрів. Індія межує з Пакистаном, Китаєм, Непалом, Бутаном, Бангладеш, М’янмою. У країні налічується 7 гірських систем, а найвищою точкою є гора Капчспюпга (8598 метрів над рівнем моря).

Індія – країна рекордсмен

Цікаві факти про Індію, дивовижну країну, що стала рекордсменом за багатьма показниками:

 • Індія-лідер за кількістю вегетаріанців. Майже половина населення тут відмовилася від м’ясних продуктів з релігійних міркувань. Одним з основних постулатів індуїзму і буддизму, є принцип «ненасильства» до всього живого, тому більшість індійців віддає перевагу рослинній їжі.
 • Індія – країна густонаселених міст. Рекордсменом за кількістю осіб на квадратний кілометр вважається Мумбаї. Площа міста приблизно дорівнює площі Лондона або Нью-Йорка, а людей тут проживає в 2 рази більше. Така перенаселеність створює проблему з транспортом. На дорогах постійно утворюються гігантські пробки від машин, а залізничне сполучення між центром міста й передмістями не справляється з великим потоком людей. Влада планує вирішити це складне питання, побудувавши хмарочоси в місті й перемістивши людей з околиць до центральної частини.
 • Індія – країна великих сімей. Ще пару десятиліть тому кількість дітей в індійських сім’ях доходило до 10-12, а середньостатистична індійська жінка виходила заміж до 18 років і народжувала не менше п’яти разів. Більшість пар бачило сенс життя в продовженні роду. З підвищенням рівня освіти, жителі країни стали більше замислюватися про навчання і кар’єру, а народження дітей відкладати на невизначений термін. На сьогоднішній день більшість освічених і заможних сімей вважають за краще не заводити більше 2-3 дітей.
 • Індія – країна найбагатших храмів. Храм Падманабхасвамі розташований на північному сході, в штаті Керала. Святилище присвячене одному з втілень Вішну – головного індуїстського божества. Храм побудований в XVIII столітті та являє собою суміш дравідського і керальского архітектурних стилів. Стіни зовні прикрашені вишуканою різьбою, а інтер’єр доповнюють фрески містичного напрямку. У центрі розташована статуя лежачого Вішну, висотою понад 5 метрів, прикрашена золотом і дорогоцінним камінням. Святилище прославилося в 2011 році, коли тут був знайдений скарб, вартістю 22000000000 доларів.

Читаййте також: А ЧИ ЗНАЛИ ВИ?.. ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКОБРИТАНІЮ

Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Індія – країна величезних сонячних годин. У столиці штату Раджастхан, місті Джайпур, поруч з обсерваторією, знаходиться найбільший сонячний годинник у світі. У XVIII столітті їх створив індійський князь Савай Джай, який пристрасно любив астрономію й математику. Спорудження під відкритим небом, є найскладнішим механізмом, що складається з чотирнадцяти пристроїв.
 • Індія – країна прянощів і спецій. Спекотний клімат не сприяє збереженню свіжості продуктів, тому щоб уникнути ризику інфекцій, в їжу додають велику кількість прянощів. У Старому Делі знаходиться найбільший ринок спецій в Азії, що займає цілу вулицю. Тут можна знайти приправи, сухофрукти, горіхи, злаки, солодощі на найвимогливіший смак. Лідером продажів завжди вважався червоний перець чилі. Місцеві жителі люблять його за неперевершену гостроту смаку.
 • Індія – країна дощів. На північному сході, в індійському штаті Мегхалая є невелике місто Черепанджі, що є найбільш дощовим місцем на Землі. В середньому за рік тут випадає близько 11 метрів опадів. Висока вологість даного місця обумовлена ​​його місцем розташування. Місто з усіх боків оточене горами, що формують скупчення хмар, в той час, як з південного сходу приходять сильні мусони. В результаті їх зіткнення в місті постійно йдуть сильні дощі.

Цікаві факти про Індію

Індія – країна бідності. Між багатими і бідними жителями Індії лежить прірва, незважаючи на те, що палаци знаменитостей знаходяться поруч з хатинами жебраків. Майже в кожному місті країни є нетрі. Тут проживають найрізноманітніші люди: молоді чоловіки, що приїхали у велике місто заробляти гроші, великі сім’ї і т.д. У таких поселеннях люди не тільки просять милостиню, а й займаються збором сміття, ремеслами, пранням та ін. Умови життя в нетрях дуже важкі: відсутній водопровід і каналізація, а туалет один на сотні й тисячі сімей. Біднякам в Індії дуже важко вибратися з убогості, через неможливість отримати гідну освіту. Близько 1/3 населення країни досі не вміють читати й писати.

В Індії вперше були здобуті алмази. Цікавий факт – багато жителів Індії вважають, що алмази були здобуті й використані для різних потреб саме в їхній країні. Можливо, вперше алмази стали відомі ще 6 тисяч років тому. Перші алмазні копальні розташовувалися в регіоні Голконда. Найбільші в світі алмази – Дарина-і-Нур, Нур-уль-Айн, Кох-і-Нур, Хоуп-Даймонд, Прінс-Даймонд і Ріджент-Даймонд були знайдені на руднику Коллур в Гунтур. І всі вони знаходяться зараз за межами Індії – країни, де вони були знайдені. Форт Голконда був центром всієї торгівлі алмазами.

Сучасний Вавилон – 1000 мов Індії. В Індії проживає величезна кількість національностей, що говорять на вісімнадцяти основних мовах. Основні мови, в свою чергу, поділяються на тисячу шістсот малих мов і діалектів. Найчастіше, люди з півночі й півдня країни не розуміють один одного. На державному рівні офіційними мовами визнані: англійська і хінді. Остання поширена в північних штатах, на ній говорять близько 30% жителів.

Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію

22% населення в світі сповідують релігії, що вперше з’явилися в Індії. Індуїзм, сикхізм, джайнізм, буддизм – ці системи з’явилися в Індії і в Індії ж знаходиться більшість прихильників цих теорій. Тільки буддизм в цьому ряду вважається світовою релігією і має прихильників у багатьох куточках планети. Індуїзм відомий як найдавніша релігія у світі. Він існує вже понад 2600. Сіхізм був заснований Гуру Нанаком в 16 столітті, щоб направляти людей по шляху самовідданого служіння й суспільної гармонії. Джайнізм, релігія ненасильства, сходить до 600 р до н.е., виникла в Гуджараті. Буддизм – це спосіб життя і звільнення, викладений Сиддхарт Гаутами більше 3000 років тому.

Світ островів і затонулих кораблів. Велика частина країни розташована на півострові Індостан, але до її складу входять Андаманські, Нікобарські й Лаккадівські острови. Андаманські, Нікобарські острови складаються з більш, ніж 500 островів різного розміру. Населеними вважаються менш 40. На сьогоднішній день цей туристичний напрямок стрімко набирає популярність. Незаймана, первозданна краса, комфортні пляжі й відсутність натовпів туристів приваблює все більше любителів пригод. Підводний світ біля берегів Індії цікавий не тільки великою кількістю коралових рифів, риб і морських тварин, а й останками затонулих кораблів. У період Британського панування тут бурхливо велася морська торгівля з іншими країнами. Англійці активно вивозили чай, спеції, коштовності по морю. Судна, часто не витримували вагу вантажів і тонули. Ці затонулі комори, на сьогоднішній день, становлять великий інтерес для дайверів і любителів підводної археології.

Гімалаї продовжують рости на кілька сантиметрів щороку. Гімалаї продовжують рости більш ніж на 1 см на рік, темп зростання – 10 км за мільйон років. Вчені вважають, що євразійська плита тепер може розтягуватися, а не стискуватися, і таке розтягнення призведе до просідання гір через гравітацію.В даний час рух геологічної плити, на якій розташовані Гімалаї, продовжує чинити величезний тиск на азіатський континент, і Тибет, в свою чергу, чинить тиск на сушу на півночі, яка його оточує. Загальний ефект від тектонічних сил, що діють на цей геологічно складний регіон, полягає в русі частини Азії на схід до Тихого океану. Одним із серйозних наслідків цих процесів є смертельний ефект «доміно»: величезні напруги накопичуються в земній корі, які періодично знімаються землетрусами уздовж численних розломів. Деякі з найбільш руйнівних землетрусів у світі пов’язані з триваючими тектонічними процесами, які почалися близько 50 мільйонів років тому, коли вперше зустрілися Індійський і Євразійський континенти.

Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію

Кумбха Мела – найбільше в світі скупчення людей. Кумбха Мела – найбільше релігійне дійство у світі. Воно також вважається наймасовішим актом віри у світі. Мільйони людей присутні в містичному світі Кумбха. Спокій релігійних паломників зустрічається з хаосом навколишнього оточення. У 2001 році за один день на березі Гангу зібралося 40 мільйонів чоловік. Це зібрання було видно з космосу. Переповнені потяги й автобуси, автомобілі й навіть приватні вертольоти доставляють людей до участі у фестивалі на березі річки. Деякі навіть несуть своє спорядження для кемпінгу й залишаються протягом усього свята. Це релігійне дійство викликало цікавість як у місцевих, так і у іноземців протягом століть. Хіуен Цанг, китайський мандрівник VII століття нашої ери, згадав Кумбха Мела в своєму щоденнику – перший раз, коли цей фестиваль був задокументований.

Найбільш високо розташоване поштове відділення у світі. Працюючи з 1774 року, індійська поштова служба налічує понад 150 тисяч поштових відділень. 139 040 з них знаходяться в сільській місцевості, і тільки 15 826 – в міських районах. Включаючи додаткові відомчі поштові відділення, в середньому в Індії є поштове відділення кожні 21 кілометр. На висоті 4440 метрів крихітне поштове відділення в селі Хіккі, долина Спіті, штат Хімачал-Прадеш, з’єднує в цьому ізольованому регіоні кілька невеликих сіл з рештою світу. Сільські жителі приходять сюди, щоб відправляти листи або вносити гроші на рахунок. Для працівників цього відділення непросто виконувати роботу: тут мало доріг, по яких можна перевозити пошту, а саме поштове відділення часто доводиться закривати в зимові місяці через сильні снігопади.

Цікаві факти про Індію в якості висновку:

 • Всі індійці обожнюють свій вітчизняний кінематограф. Кіностудії знімають близько тисячі фільмів на рік. За розмахом кіновиробництва країна вийшла на перший рівень, обігнавши навіть США. Індійський кінематограф називають Боллівудом, що співзвучно з американським Голлівудом – таке наслідування простежується не тільки в назвах, а й в самих фільмах!
 • Правовірні індуси не п’ють алкогольні напої, замінюючи їх молочним коктейлем з марихуаною. Напій носить назву бханг-ласси. До його складу, крім молока, спецій і цукру входить витримка з конопель.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • У пустельних районах Індії можна побачити унікальні архітектурні споруди-ступінчасті колодязі. Їх зовнішній вигляд нагадує сучасну комп’ютерну графіку, через чіткий геометричний малюнок сходів. Такі споруди мали раніше утилітарну функцію і дозволяли місцевим жителям дістати воду незалежно від її рівня.
 • В Індії можна знайти дуже цікаві поштові відділення. Наприклад, на висоті близько 4500 метрів знаходиться найвище відділення. У Кашмірі, на озері Дав розташоване єдине у світі поштове відділення на воді.
 • У індуїстів свої уявлення про потойбічне життя. Вони впевнені, що померлі люди повертаються в світ живих у образі ворон. У річницю смерті близьких родичів, прийнято годувати птахів, розмовляти з ними і просити благословення.
 • В Індії існує традиція, що наречена приходить в будинок жениха з приданим. Згідно зі статистикою, через конфлікти, пов’язані з цим питанням, в країні кожну годину гине жінка. Найчастіше її вбиває чоловік або його родичі, вимагаючи додаткових грошей.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь