Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ІНДІЮ, ЯКІ МОЖУТЬ ЗДИВУВАТИ
 • Категорія запису:Індія

Індія – цікава і багатогранна країна. Тут багаті квартали знаходяться по сусідству з крайньою бідністю. Тут можна побачити шикарні хмарочоси поруч з покинутими будинками, а дивовижні природні пам’ятки розташовуються біля сміттєвих звалищ.

Цікаві факти про Індію можуть розповісти багато незвичайного про цю країну. Її жителі винайшли чимало звичних для нас сьогодні речей. Наприклад, саме тут вперше з’явилася гра в шахи. Завдяки індусам тепер у всьому світі люди можуть насолоджуватися заняттями з йоги. Тут же створили кальян.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БРАЗИЛІЮ – КРАЇНУ КАРНАВАЛУ ТА ФУТБОЛУ

Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію

Ця країна має безліч цікавих звичаїв. Вона має одну з найдавніших культур. На цьому місці, де зараз знаходиться держава, люди жили ще в Кам’яному віці. До сих пір археологи знаходять під час розкопок свідоцтва стародавнього побуту людини.

Цікаві факти про Індію

 • Індія є найстарішою цивілізацією, яка дожила до наших днів. Крім того, культурним впливом індійської цивілізації в давнину була охоплена майже вся південна і південно-східна Азія.
 • Індійці – найчисленніша англомовна нація у світі – парадоксально, але факт.
 • Населення республіки Індія, тобто її громадяни, називаються індійці, а зовсім не індуси, як часто говорять, ця назва вже давно застаріла і не відображає реальності. Індуси – зараз це тільки ті, хто сповідує індуїзм (їх близько 80% населення), але не всі мешканці Індії взагалі. Іноді індуси взагалі не є індійцями, як наприклад громадяни Непалу та інших держав, які сповідують індуїзм.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Туристам корисно буде дізнатися, що індійські закони накладають заборону на вивіз місцевих грошей (рупії). Однак багатьом вдається обійти закон, уникнувши при цьому відповідальності.
 • Порядку 35 відсотків жителів Індії живуть у злиднях. Численна частина з них не має власного житла, вони змушені шукати ночівлі на вокзалах і вулицях міст. Дивно, що при цьому Індія входить до числа лідерів за кількістю доларових мільйонерів.
 • Корова – священна тварина в Індії. Ви не знайдете яловичину на полицях тутешніх магазинів або в меню ресторанів. При цьому тварини вільно пересуваються вулицями, часом створюючи проблеми для потоку транспорту.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Найпопулярнішою індійською книгою є «Камасутра». Примітно, що творіння мудреця Малланага Ватсьяяна спочатку описує питання любові, сімейного життя, суспільні відносини і мораль. Що стосується сексуальних практик і позицій, то це лише п’ята частина трактату, і треба відзначити без картинок в оригіналі.
 • В Індії дуже поширені рукомийники, вони розкидані повсюдно. В країні не прийнято приступати до прийому їжі не помивши руки. При цьому процес починається з правої руки: лівою цього робити не можна, так само як і передавати речі кому-небудь або доторкатися. Справа в тому, що лівою рукою індійці роблять усілякі неправедні справи.
 • Час на всій території держава тече в одному часовому поясі, хоча географічно це і не правильно.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • В Індії не існує національного алфавіту (писемності). Класична мова Індії – санскрит, сучасна – хінді-хіндустані, кашмірі (мова Кашміру), маратхі (мова штату Махараштра), і так само ряд інших індійських мов індоєвропейської групи. Правила читання, а іноді букви в різних мовах різняться, не знаючи мови не можна зрозуміти якою мовою написаний текст.
 • В Індії немає заборони на алкогольну продукцію, проте обзавестися випивкою тут досить проблематично – на полицях магазинів її просто немає. Підвищити градус можна в основному в місцевих ресторанах.
 • Індійська кухня відрізняється незвичайною гостротою, спецій місцеві кулінари не шкодують. Прохання «no spicy» не завжди призводять до бажаного результату, тому до вибору страв варто ставитися більш скрупульозно.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Індія – справжній рай для вегетаріанців. Справа в тому, що серед самих індійців вельми поширений вегетаріанський спосіб життя: реї не тільки не вживають в їжу м’ясо, рибу і яйця, але і не їдять з посуду, яка застосовувалася для приготування тваринної їжі. Спеціальні кафе з позначкою purevegetarian, яка гарантує, що вегетаріанські продукти тут ніяк не перетиналися з м’ясними.
 • Стаканчики, в яких подають чай і каву у вуличних кафе, виготовлені з глини. Це дуже зручно в плані утилізації відходів, адже після парочки злив від такого посуду не залишається і сліду, а його вартість нижча паперових і пластикових аналогів.
 • Багато індійських кафе не можуть запропонувати своїм гостям ознайомитися з меню – його в таких місцях просто немає. Пов’язано це з тим, що відвідують ці заклади переважно постійні клієнти, які добре знайомі з місцевим асортиментом.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Індуси – надзвичайно віруюча нація. Тут всюди черги до храмів, безліч паломників. Багато сімей моляться вдома, при цьому під цю справу виділяється окрема кімнатка з вівтарем і божествами.
 • Назва країни Індія походить від назви річки Інд (Хінд, Індус), яка зараз перебуває в Пакистані. У стародавні часи Індією або Хінді називали просто область, розташовану на схід від річки, а жителів цієї області назвали індусами. Не дивлячись на те, що слово Індія знайоме нам з дитинства такої країни до 1947 року такої країни не було, на карті світу Індія як держава з’явилася тільки після здобуття незалежності від Англії. Зрозуміло, що на території Індії було багато держав, і навіть імперій, але жодна з них не об’єднувала під своєю владою всю країну, тому й поняття Стародавня Індія описове й культурологічне, так само як і Давня Греція, а не правове, на відміну, наприклад, від Стародавнього Риму.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Серед чоловіків в Індії дуже поширені тісні дружні стосунки. Немає нічого дивного, якщо вам на очі трапляються два чоловіки, які йдуть в обнімку, сексуального підтексту тут немає.
 • Індія – країна багатонаціональна, в цілому в Індії проживає більше 400 етнічних груп, з яких понад 300 є офіційно зареєстрованими племенами або адівасі (корінні, споконвічні жителі), до останніх належить близько 8,5% населення. Населення Індії належить за різними оцінками до 5 або навіть 6 етнічних груп, що відрізняються генетично. Велика частина населення належить до 1 з 2 основних груп: індоєвропейської – це велика частина населення північної і центральної Індії та дравідської – населення південної Індії.
Цікаві факти про Індію
Цікаві факти про Індію
 • Індійська наука має найдовшу історію серед світових наук. Аюрведа є найбільш ранньою школою медицини, відомою людству. Батько індійської медицини Чарака жив близько 2500 років тому. Індія винайшла найдавнішу систему числення, а індійський вчений Арьябхатта винайшов цифру нуль. Значення “пі” в математиці також було вперше розраховано індійським математиком Будхьяной.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь