Ви зараз переглядаєте ФАКТИ ПРО НОВУ ЗЕЛАНДІЮ: ТОП-15 ПРО КРАЇНУ ХОББІТІВ ТА КІВІ

Нова Зеландія – далека від нас країна, яка щорічно притягує десятки тисяч туристів. І це не просто так – там дійсно є на що подивитися, починаючи з найкрасивіших пейзажів і закінчуючи місцями зйомок легендарної саги «Володар перснів». Пропонуємо вам дізнатися трохи більше про цю дивовижну державу.

Факти про Нову Зеландію

Ми зібрали 15 фактів про країну маорі, які напевно викличуть бажання відразу ж зібрати валізу й забронювати переліт:

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

Цікаві факти про Нову Зеландію
Цікаві факти про Нову Зеландію

Нова Зеландія, можливо, єдина країна в світі, де офіційно тварин визнали розумними істотами й заборонили проводити дослідження та досліди над тваринами. Тут також заборонене будь-яке полювання й вилов диких тварин.


Мовою маорі Нова Зеландія – Aoetaroa – означає «країна довгої білої хмари». Існують різні пояснення цієї назви, глибоко вкорінені в традиційних маорійських переказах, але всі вони так чи інакше пов’язані з ідеєю про те, що горизонт в Новій Зеландії часто покривається довгими, білими хмарами й стає схожим на довгу хмару, якщо дивитися з космосу (але можливо це просто збіг).


1/3 території країни – національні парки й заповідники. Всього 13 діючих національних парків. На вході в парки стоять рідини для чищення взуття від зарази – потрібно обприскувати підошву, щоб убити мікробів. Справа добровільна, примусу немає. Ви ніде в Новій Зеландії не знайдете запущену або засмічену територію чи стежки, які заросли бур’яном.


Цікаві факти про Нову Зеландію
Цікаві факти про Нову Зеландію

Раніше Нова Зеландія була місцем проживання жахливо великого птаха – тут мешкали гігантські птахи Моа, хоча вони зараз вже вимерли – у висоту вони були 3.6 метра й важили цілих 230 кг.


Невелике містечко під назвою Гісборн перше в світі зустрічає світанок над горизонтом на початку року (після цього нахил Землі переміщує цю точку далі на північ) – це на відстані 496.3 км від міжнародної лінії зміни дат на 178° широти.


Найзнаменитіший десерт в Новій Зеландії – пиріг безе Павлової, прикрашений збитими вершками й свіжими фруктовими скибочками. Він був названий на честь російської балерини Анни Павлової, яка відвідала Нову Зеландію в 1920-х роках. Протягом десятиліть між Австралією і Новою Зеландією існували розбіжності щодо того, хто є його винахідником. Після декількох років досліджень рецепт дійсно знайшли в новозеландській книзі рецептів.


Цікаві факти про Нову Зеландію
Цікаві факти про Нову Зеландію

У Новій Зеландії на Великдень магазини повинні бути зачинені. Ті, хто порушили це правило, штрафують спершу на $ 1000, а при рецидиві на набагато більші суми. Офіційний документ на державному сайті говорить: в пасхальну п’ятницю й неділю всі магазини повинні бути закриті. Це не стосується необхідного: заправок, аптек, кафе, ресторанів та іншого. Це спірний момент, звичайно, і майже кожен рік питання обговорюється в парламенті. Всякий раз з невеликою перевагою голосів насильницький відпочинок залишається на місці.


Чому люди весь час говорять слово “ківі”, згадуючи про Нову Зеландію? Виявляється так називається не тільки пухнастий фрукт, який можна купити в своєму місцевому супермаркеті, але і пташка, що мешкає в цій країні. Також воно служить ласкавим прізвиськом місцевого населення.


У Новій Зеландії є пагорб з найдовшою географічною назвоюТауматауакатангіангакоауауотаматеатуріпукакапікімаунгахоронукупокануенуакітанатаху (82 літери). По-англійськи -Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu. Переклад з мови маорі «Вершина пагорба, де Таматеа, чоловік з великими колінами, який скочувався, забирався і ковтав гори, відомий як поїдач землі, грав на своїй флейті для своєї коханої». Це навіть прочитати важко, не те що вимовити.


Цікаві факти про Нову Зеландію
Цікаві факти про Нову Зеландію

Новозеландському дереву Каурі потрібно близько 200 років для дозрівання. Найбільше дерево каурі в світі, Tāne Mahuta (Лорд лісу), розташоване в лісі Уейпуа, має окружність більше 13 метрів і загальну висоту 169 футів (51,5 метра). Повідомляється також, що йому близько 2,100 років.


Найвіддаленіший куток планети виявився також найпрогресивнішим. Нова Зеландія надала права жінкам набагато раніше, ніж такі країни, як США і Великобританія, вона наділила їх правом голосу в 1893.


Нова Зеландія – малонаселена країна. Географічно вона схожа за розміром з Великобританією, але її населення складає всього 4.47 мільйона (в порівнянні з 64 мільйонами Великобританії). І крім того, овець набагато більше, ніж людей: на кожного новозеландця припадає приблизно 6 овець – це один з найвищих показників у світі.


 Цікаві факти про Нову Зеландію
Цікаві факти про Нову Зеландію

Нова Зеландія може похвалитися найрізноманітнішими в світі географією та кліматом. Чотири сезони в один день не так вже незвично для Нової Зеландії: на Східному узбережжі може бути сонячно й тепло, а на Західному Березі можуть лити дощі.


У Новій Зеландії поїздка до пляжу ніколи не займе більше ніж день – насправді, кожна точка країни розташовується не більше ніж в 128 км від океану – так що запросто можна покататися на лижах і зловити хвилю на серфі в один і той же день.


Люди з’явилися в Африці, потім розселилися по всій Європі й Азії, Північній Америці, Австралії, а в Нову Зеландію прибули приблизно 800 років тому. Це сталося на десятки тисяч років пізніше, ніж у більшості регіонів світу. Це надає абсолютно нового значення слову «віддалений», чи не так?


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь