Ви зараз переглядаєте КАТАР – НАЙБАГАТША КРАЇНА СВІТУ
  • Категорія запису:Катар

Вас ніколи не цікавило, яка найбагатша країна світу? Якщо так, то уважно читайте статтю: ми розповімо! Отже, всі ми чули про авторитетний журнал Forbes. Не так давно він опублікував найбагатшу країну світу, і цією країною виявився Катар, який знаходиться в Перській затоці, з населенням всього 1,5 млн. чоловік.

Багатьом відомо, що в Перській затоці знаходяться країни з великими запасами нафти. Так невелика країна Катар видобуває нафти, наприклад, для порівняння, стільки ж скільки і Китай. Давайте дізнаємося як же визначили, що Катар найбагатша країна світу?

Читайте також: НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ СВІТУ ЗА ПЛОЩЕЮ – ТОП-10 ГІГАНТІВ

Найбагатша країна світу

Катар – найбагатша країна світу

На нашій планеті існує 246 держав. Крім кліматичних, територіальних, ідеологічних та релігійних відмінностей, вони різняться соціально-економічною обстановкою і рівнем життя. Економісти регулярно «заміряють» рівень світового фінансового благополуччя, щоб з’ясувати, яка найбагатша країна світу.

Багатство країни – дуже суб’єктивний показник, і в цьому питанні розміри і наявність природних ресурсів не завжди головний показник високого рівня життя народу. Але економісти вивели формулу, по якій щорічно визначають найбагатші країни світу.

Обчислення багатства країни – цікава штука: формула «щастя» складається з рівня безробіття, відсотку здешевлення грошей і рівня ВВП. Враховується також, скільки кожна людина може витратити грошей на придбання товарів і середня вартість одного дня життя.

Найбагатша країна світу

Ключовий пункт в цій формулі – Внутрішній Валовий Продукт. Розраховується він на душу населення з урахуванням купівельної спроможності.

Отже, був опублікований рейтинг найбагатших країн у світі й перше місце зайняв Катар. Найбагатша країна світу – є мусульманською країною з Перської затоки.

ВВП на 2012 склав $ 189.004 мільярдів, на душу населення $ 102,211 . Національна валюта – катарський ріал.

Держава Катар – країна (емірат) в південно-західній Азії. Місцезнаходження – північно-східна частина Аравійського півострова. Секрет багатства країни полягає в багатстві землі природними ресурсами, а точніше природного газу.

Найбагатша країна світу

Катар має запаси природного газу дуже істотні, за оцінкою фахівців запаси рівні 25 трильйонам кубічних метрів. За запасами газу держава займає третю сходинку у світі, перша у Росії, друга у Ірану.

Катар – маленька, але найбагатша країна світу. Ще сто років тому країна не була претендентом на звання найбагатшої країни, оскільки на Сході більшу частину території займають безнадійні пустелі. Здавалося, ці землі приречені тягнути жебрацьке існування.

Найбагатша країна світу

Але напередодні Другої Світової війни з’ясувалося, що Катар «лежить» на скринях з «чорним золотом» – найбагатші обсяги запасів нафти дозволили цій маленькій державі протягом декількох десятків років стати найбагатшою країною у світі. Закріпленню за Катаром лідируючого положення на світовій економічній арені сприяють величезні запаси природного газу.

Найбагатша країна світу отримала незалежність від Англії лише 3 вересня 1971 року й всього лиш через 40 років стала найбагатшою країною і домоглася величезного успіху. Офіційна мова – арабська. Столиця та найбільше місто – Доха. Всього населення 1 900 000 чоловік, при цьому щільність населення становить 160 осіб на 1 квадратний кілометр.

Столиця та найбільше місто – Доха

Практично вся територія держави являє собою пустелю. На півночі – є рівнина з рідкісними оазисами.

Цікаві факти

  • Численними принадами життя в багатющій країні може користуватися тільки корінне населення. А громадянство там видадуть тільки за умови, якщо ти народжений на його території.
  • Катар очолив список найбагатших країн світу, і зайняв місце одного з найпривабливіших центрів світового туризму, надпопулярність і затребуваність якого пов’язана з розвиненою інфраструктурою. Торгівля «чорним золотом» дозволила забезпечити безперебійний і стрімкий прогрес в промисловості цієї країни.

  • Держава створила привабливі умови для туризму, забезпечивши необхідну інфраструктуру, рівень сервісу і фешенебельні об’єкти відпочинку. Протягом короткого часу тут побудували приголомшливу кількість рекреаційних установ, готелів, ресторанів і курортів.
  • Катар стрімко увірвався в ТОП найбагатших країн світу. Світовий авіагігант, компанія Qatar Airways, приносить до державної скарбниці значний рівень доходу. Авіакомпанія швидко придбала собі репутацію компанії преміум-класу серед світових конкурентів за рахунок чудового сервісу, найвищого професіоналізму і аналогічного рівня безпеки.

Крім того, східний колорит, сам по собі, привабливий для мандрівників. Це дає вичерпну відповідь на питання, чому Катар – найбагатша країна світу.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь