Ви зараз переглядаєте НАЙБІЛЬШІ КРАЇНИ СВІТУ ЗА ПЛОЩЕЮ – ТОП-10 ГІГАНТІВ
  • Категорія запису:Най-най

У наш час налічується понад 200 суверенних країн з урахуванням всіх колоній і належних їм територій, а це водні території в межах 12 миль від кордону держав, підземні води й повітряний простір над усіма водами та сушею. Площа найбільших країн – це один з показників економічної й політичної переваги, але аж ніяк не найголовніший.

Найбільші країни світу за площею

Які ж найбільші країни світу за площею увійшли в ТОП-10? Вгадайте, хто на першому місті?

10. Алжир – 2 381 741 км²

Найбільша держава Африки – Алжир займає 10 рядок у топі найбільших країн світу. Він розташований на півночі Африки і є найбільшою африканською державою. Найбільшу частину Алжиру, близько 80%, становить пустеля Сахара. Столицею є однойменне місто Алжир. Держава є однією з провідних країн по запасам газу і нафти, проте близько 20% людей живуть за межею бідності.

Читайте також: НАЙГАРНІШІ МІСЦЯ ПЛАНЕТИ, ЯКІ НЕ ЗАПОЛОНИЛИ ТУРИСТИ

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Алжир

9. Казахстан – 2 724 900 км²

Дев’ятий за площею у світі – найближчий сусід Росії, Казахстан. Ця держава, до 1991 року входила до складу Радянського Союзу. Вона розташована в Середній Азії, 36% її територій – пустелі, а 35% – степи.

Казахстан єдиний серед великих країн, хто не має виходу до моря. Зате він має своє власне Аральське море і незбагненне озеро Балхаш, одна частина якого прісна, а інша солона. Країна має багате культурне та історичне минуле.

Читайте також: НАЙВИЩІ ГОТЕЛІ СВІТУ: 5 ГРАНДІОЗНИХ БУДІВЕЛЬ

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Казахстан

8. Аргентина – 2 780 400 км²

Аргентина розташувалася на восьмому місці серед країн світу за площею, і на другому місці в Південній Америці після Бразилії. Вона розтягнулася з півночі на південь і лежить відразу в декількох кліматичних зонах. На півночі – субтропіки, а на півдні – холодні пустелі.

Ця латиноамериканська країна, яка отримала свою назву від срібла – «argentum», виявленого на території країни, однак цінного металу в надрах землі вкрай мало. Мало хто не зможе назвати її столицю – Буенос-Айрес, де знаходиться найдовша вулиця у світі – останній номер будинку на цій вулиці перевищує 20 000.

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Аргентина

7. Індія – 3 287 263 км²

А ви знаєте, яка найбільша країна в Південній Азії? Звичайно, це Індія – земля контрастів, з унікальними жителями, різноманітними мовами, звичаями, релігіями й ландшафтами. Сьогодні вона сильно відстає в економічному розвитку.

Як відомо, Індія – батьківщина найкращого чаю в світі. Індія одна з найбільш густонаселених країн світу – займає другий рядок за чисельністю населення після Китаю і найближчим часом повинна його обігнати. Індія є батьківщиною індуїзму.

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Індія

6. Австралія – ​​7 692 024 км²

Продовжує список Австралія єдина країна-материк у світі. Його територія достатньо велика, але проте значна частина не заселена і не придатна для проживання. Це земля з найбільшою кількістю рідкісних, дивовижних рослин і тварин. Столиця – Канберра, найбільше місто, що розташований не на узбережжі, а всередині материка. Австралія на десятому місці в списку найщасливіших у світі країн.

Через те, що країна знаходиться в південній півкулі, зима і літо в Австралії йдуть навпаки, тобто коли у нас літо – у них зима, а коли у нас зима – у них літо. Австралія також славиться своїми величезними пасовищами для вигулу овець та іншої великої рогатої худоби. Ну і хто не знає, що тут живуть кенгуру.

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Австралія

5. Бразилія – ​​8 515 767 км²

Яка країна найбільша в Південній Америці? Це спекотна Бразилія – ​ п’ята за площею у світі. Межує з усіма державами материка. Державна мова – португальська, як ні в жодної іншої країні материка. Тут розташовані найбільша річка Амазонка і численні джунглі.

Бразилія, відома своїм футболом і грандіозним карнавалом, країна відрізняється ще й найбільшим числом католиків, які там проживають, близько 64%. Також тут виробляється краща у світі кава. Одне з чудес – знаменита статуя Спасителя в Ріо-де-Жанейро.

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Бразилія

4. США – 9 519 431 км²

На четвертій сходинці розташувалися США. Америка – одна з найбільш високорозвинених країн в світі. Країна є економічним і військовим лідерів в світі, займаючи першу сходинку за ВВП і військовими витратами.

Нині це найдемократичніша країна з найбільшою та найсильнішою армією. Це єдина держава у світі, розташована в усіх кліматичних зонах, від тропіків до Арктики. Вона займає третю позицію у світі за чисельністю населення – 328 915 700 чол.

місто Великого Яблука
Найбільші країни світу. США

3. Китай – 9 596 960 км²

Китайська Народна Республіка повністю розташована в Євразії і межує з 14 державами. Це велика країна з унікальною культурою та історією. Вона відрізняється високими темпами розвитку в усіх областях і галузях промисловості. Китай – найбільша країна за чисельністю населення.

У 2019 році кількість жителів Китаю дійшла до 1 404 328 000 чоловік. Ця країна займає 6% від усієї суші на Землі. Також в Китаї розташоване найбільший густо населене місто у світі – Чунцин, де проживає понад 30 млн. чоловік, що можна порівняти з населенням африканської Анголи

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Китай

2. Канада – 9 984 670 км²

Канада найбільша країна Північної Америки . Країна з величезною територією, але з неймовірно низьким рівнем щільності населення – 4,03 на 1 км. кв. У Канади найдовша берегова лінія у світі 202 080 км.

Канада знаходиться на 37 місці в списку країн за чисельністю населення. Майже 90% населення розташувалися на маленькій частині країни, поблизу кордону з США. Причиною цього є суворий клімат і природні умови більшої частини Канади. Площа країни має велику частину водойм. Вони становлять близько 9% території країни. Найвідоміші з них Великі Озера.

факти про канаду
Найбільші країни світу. Канада

1. Росія – 17 125 191 км²

Найбільша в світі країна, велику частину території якої займає Азія. Територію Росії можна порівняти з площею планети Плутон. За чисельністю населення вона тільки на дев’ятій позиції. Середня щільність населення в РФ – 8,58 чоловік на кв.км.

РФ займає третину материка Євразія: 77% її території лежить в Азії, а 23% – в Європі. Вона межує з 18 країнами, омивається 12 морями, налічує більше сотні річок і близько двох мільйонів прісних і солоних озер. Територія держави розтягнулася на 61 тис. Км. і проходить через 11 світових часових поясів.

Найбільші країни світу
Найбільші країни світу. Росія

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь