Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО АФРИКУ, ЇЇ НАСЕЛЕННЯ ТА ПРИРОДУ КОНТИНЕНТУ
 • Категорія запису:Африка

Африка – це унікальний континент зі своєю дивовижною природою та тваринним світом. Але нарівні з такою красою саме тут не припиняються громадянські війни й люди продовжують помирати від бідності. Багато мандрівників, які змогли побувати в Африці, стверджують, що тут є те, чого неможливо побачити більше ніде.

Пропонуємо до вашої уваги деякі найбільш цікаві факти про Африку, про які ви, швидше за все, навіть не підозрювали.

Цікаві факти про Африку

 • Африку називають колискою цивілізації, адже в 1987 році в Ефіопії були знайдені залишки скелета “Люсі”. На думку вчених, саме з африканського континенту почався еволюційний шлях всього людства.
 • Назва континенту пішла від назви племені африкано, яке жило в північній частині материка. А суфікс “ка” з’явився завдяки римському слову “земля”.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • Африка входить в число найбільш густонаселених континентів, тут проживає понад 1 мільярд чоловік. Але на шальках терезів з високим темпом зростання чисельності лежить і найнижчий рівень тривалості життя. Жінки тут доживають до 48, а чоловіки – до 50 років.
 • Африка є домом для найбільших у світі наземних ссавців – африканських слонів. Крім того, «чорний континент» є батьківщиною найвищої у світі тварини – жирафа.
 • При цьому найбільш небезпечною твариною для людини в Африці є далеко не представник популярних хижаків, а бегемот. Статистика постійно фіксує більшість смертей людей на території африканського континенту саме від зіткнення з цим представником парнокопитних.
 • Тільки в Африці можна зустріти чорну мамбу – найбільш отруйну змію на Землі. Відомі випадки, коли люди вмирали вже після 45 хвилин після її укусу.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • Ще один мешканець континенту – африканський страус. Це найбільший птах на Землі, чия маса досягає 270 кг. Також страуси відкладають найбільші яйця в природі – їх вага становить 1,4 кг.
 • Цікавим фактом є те, що Африканський континент від Європи відокремлюють всього 14 км. Відстань настільки невелика, що ось уже не перший рік ведуться переговори про створення найдовшого в світі мосту, який з’єднає між собою не країни, а цілі материки. Проте, ідея поки так і не реалізована.
 • При цьому «чорний континент» близький до Європи ще й мовними чинниками. Статистика стверджує, що в країнах Африки на французькій мові розмовляє більше людей, ніж в самій Франції.
 • У період з середини 16-го і до кінця 19 століття в Північній Африці було продано в рабство понад 1,5 мільйона європейців, за що цей континент став відомий на весь світ як центр работоргівлі.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • Розташоване в Південній Африці Королівство Лесото є єдиною в світі країною, територія якої розташовується нижче тисячі метрів над рівнем моря.
 • Африканська країна Зімбабве потрапила на сторінки Книги рекордів Гіннеса за кількістю офіційно визнаних державних мов. Їх тут налічується 16, і це без урахування діалекту місцевих племен.
 • Ще один світовий рекорд африканського континенту пов’язаний з золотим запасом. Майже половина коли-небудь видобутого у світі золота була зосереджена в одному куточку Африки – невеликому містечку Вітватерсранд, розташованому на півдні «чорного континенту».
 • Середньостатистичні показники стверджують такий сумний і цікавий факт, що більшість жителів африканських сіл змушені щодня долати відстань не менше 4 км, щоб запастися питною водою. Хоча набрана з джерел вода неодмінно повинна бути продезінфікована, більшість корінних жителів африканського континенту вживають її навіть без кип’ятіння.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • Танзанія відома як африканська країна з найвищим рівнем альбінізму. На жаль, альбіноси тут нерідко стають жертвами шаманів, які в білошкірому корінному жителеві Африки бачать об’єкт для отримання магічного зілля.
 • Жінки африканського племені Мурсі носять вживлені в губи пластини, діаметр яких може досягати до 12 см. Така специфічна «прикраса» слугує як для залучення уваги осіб протилежної статі, так і для відлякування злих духів.
 • В Африці розташовується найбільша пустеля світу – Сахара. Її площа оцінюється в 8,6 млн км, що більше території Бразилії. Сахара також найгарячіша пустеля у світі. Опівдні температура піску може досягати 80 ° С. Тут є дюни, висота яких перевищує висоту Ейфелевої вежі.
 • В Африці, а саме в Беніні, є найбільша земна структура в світі, яка знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Це стіна з кріпаків ровів і валів, будівництво якої було розпочато в 800 р до н.е. Довжина споруди перевищує навіть Велику Китайську стіну.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • Найбільшим постачальником алмазів є саме Африка, на її частку припадає третина всіх запасів мінеральних ресурсів на планеті. До речі, алмази тут були виявлені випадково місцевим фермером на пустельному плоскогір’ї Кару.
 • Африка – наймолодший континент планети. Наприклад, в Нігерії середній вік населення становить всього 15 років! Це пов’язано як з рекордною народжуваністю в Африці (в середньому одна жінка народжує 4-6 дітей), так і з низькою тривалістю життя (менше 50 років).
 • Африка є самим відсталим і економічно нерозвиненим регіоном планети. Тим дивніше, що саме тут вперше була проведена операція з пересадки людського серця. Її провів Крістіан Барнард у 1967 р. в ПАР.
 • Незважаючи на те, що Африка справедливо вважається найспекотнішим континентом Землі, на її південному узбережжі можна зустріти пінгвінів.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • В Африці проживає ще багато первісних племен, які не просто безграмотні, але навіть не знають, як добути вогонь і в якій країні вони живуть. Але нарівні з такою первісною саме в Африці проведена перша в світі операція з пересадки серця.
 • Пігмеї Африки відомі у всьому світі. Про них складали легенди. У давньо єгипетських рукописах, які були написані 4500 роки тому, згадуються пігмеї. Навіть Аристотель писав про цих фантастичних людей. Ми тепер знаємо, що було багато етнічних груп древніх пігмеїв, які проживали в Конго на заході Африки, в Камеруні, Габон.
 • Найголовнішою пам’яткою Африки є водоспад Вікторія (див. ВОДОСПАД ВІКТОРІЯ – СИМВОЛ ПРИРОДНОЇ МОГУТНОСТІ ТА КРАСИ), розташований на річці Замбезі, четвертий найбільший у світі по ширині (1,8 км в поперечнику) і 120 метрів в висоту.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • В Африці зростає найдивовижніше диво рослинного світу – це дерево баобаб. Суперечки про його тривалості життя йдуть і зараз, адже встановити річні кільця досить складно. Але по аналізах радіовуглецевого дослідження вчені стверджують, що дерево може жити до 5,5 тисяч років. Ну і звичайно, баобаб захоплює своїми формами і розмірами, так, стовбур такого гіганта може досягати 25 м в діаметрі.
 • В африканському місті Фес діє найстаріший університет в світі. Він був заснований в 859 році, тут навчалися не тільки мусульмани, але й християни.
 • Найагресивнішою етнічною групою є Мурсі, які проживають в Ефіопії. Для цього племені бійки і вбивства вважаються звичною справою, чоловіки тут не ходять без автоматів, а жінки на шиї носять намиста з людських пальців. Плем’я Мурсі можна впізнати по деформованій губі, яку вони розтягують до неймовірних розмірів.
Цікаві факти про Африку
Цікаві факти про Африку
 • В Алжирі є саме отруйна в світі озеро. Вся справа в тому, що замість води в озері чорнила, які утворюються в результаті розкладання різних органічних сполук.
 • На Тассилі-н-Аджер на висоті 1830-метрів над Пустелею Сахара є останки стародавнього лісового заповідника. Захищені урядом Алжиру, 160 кипарисів розсіяні по всій посушливій ​​рівнині, нагадуючи про те, що північ Африки не завжди була пустелею. Ці дерева висотою 11 метрів, окружністю 4 метри. Їх розмір і щільне листя суперечать посусі навколишньої місцевості. У цій області був більш помірний, більш вологий клімат, коли ці кипариси пустили коріння тут 2500 років тому.
 • Від постійного недоїдання й голоду страждають понад 250 млн африканців. Тут кожна п’ята жінка помирає під час пологів, більше половини населення не старше 25 років, а більш 30 млн інфіковані ВІЛ.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Цей запис має один коментар

 1. О

  Намиста з людських пальців- який жах!

Залишити відповідь