Ви зараз переглядаєте ГОРА КАЙЛАС – ТАЄМНИЦІ НЕПІДКОРЕНОЇ СВЯТИНІ
  • Категорія запису:Китай

Кайлас – гірське пасмо в Гімалаях. У центрі цього гірського масиву розташована священна гора Кайлас, яку тибетці називають Юндрунг-Гуцег («Дев’ятиповерхова гора свастики»).

Розповідають, що в печерних лабіринтах в горі зберігається легендарний, чорний камінь з Оріона.

Вважається, що гора Кайлас – одне з 32 головних окультних місць на Землі, звідки виходить якесь містичне випромінювання, яке прискорює духовний розвиток людини та сприяє встановленню телепатичного зв’язку з вищими істотами.

Гора Кайлас на мапі

  • Географічні координати (31.067112, 81.311697).
  • Відстань від столиці Китаю Пекіна близько 3300 км по прямій.
  • До найближчого аеропорту Сімікот приблизно 130 км на південь.

Читайте також: ТЕРАКОТОВА АРМІЯ – ГЛИНЯНЕ ВІЙСЬКО ЦИНЬ ШИХУАНДІ В КИТАЇ

гора Кайлас

Єдина з усіх гір на планеті, вона має форму правильної чотиригранної піраміди, схили якої орієнтовані по сторонах світу. Але вершина її не гостра, а округла. Вкрита шапкою вічного льоду, вона сяє, як величезний кристал. Кожен зі схилів гори називають обличчям. Шаруваті тераси утворюють на стінах тріщини гігантські кам’яні сходи.

Висота піраміди – один з предметів суперечки вчених. Різні групи дослідників наміряли такі ж різні висоти, але всі вимірювання вклалися в інтервал від 6 638 до 6 890 метрів. Це досить висока гора, хоча і поступається знаменитому Евересту (8848 метрів). На рахунок висоти існує думка, що вона дорівнює 6666 метрів. В крайньому випадку, в багатьох джерелах ізотеричної тематики вказується саме ця висота.

Вважається, що три шістки – “число звіра”, але в біблійному Апокаліпсисі сказано, що це – і число людини. А в езотеричних навчаннях три шістки є вираженням Вищого творчого початку Космосу і символізують силу Божественного Розуму. Чотири ж шістки – знак Абсолюту.

гора Кайлас

Південна частина гори має посередині рівну розколину від вершини до підніжжя. Ніби її розрізали ножем. До того ж цю розколину знову ж посередині перетинає горизонтальна тріщина. У підсумку, коли сідає Сонце, тіні від цих розрізів утворюють свастику. Тому Кайлас іноді називають «Гора Свастики».

Тут варто зробити важливе доповнення. Свастика – це найдавніше зображення, яке символізує сонце або сонцеворот. У багатьох народів вона пов’язана з нашим світилом. У слов’ян теж була своєрідна свастика, що називалася Коловрат. Будь ласка, не плутайте всім відому нацистську свастику гітлерівських часів з древніми рунами.

Точно така ж свастика знаходиться на вершині гори. Тут вона утворена хребтами Кайласа і річищами джерел чотирьох великих річок Азії, що беруть свій початок на льодовикової шапці гори:

  • Інд – з півночі,
  • Карнали (притока Гангу) – з півдня,
  • Сатледж – із заходу,
  • Брахмапутра – зі сходу.

Ці потоки забезпечують водою половину території всієї Азії!

До особливостей гори Кайлас відносять і її ступінчасту структуру, що ще більше робить її схожою на піраміду.

гора Кайлас

Гора Кайлас в релігії

Найдавніші релігії навколишніх країн наділяють Кайлас надприродною силою і вважають священним місцем. Індуїсти, буддисти, послідовники джайнізму і бона (це теж течії в релігії) називають її «серцем світу» або «віссю Землі».

Горі моляться, поклоняються і роблять навколо неї ритуальний обхід. Це паломництво називають Кора.

Гора Кайлас та її незвичайний вигляд, неймовірні явища, що відбуваються в її околицях, зробили таємничу гору головним місцем паломництва в Азії та священним Центром чотирьох релігій, які об’єднують близько мільярда людей:

  • Індуїсти стверджують, що на горі живе Шива, а гора Кайлас це образ Мери – великої гори в центрі Всесвіту.
  • Буддисти кажуть, що вершина гори – обитель Будди. Буддійські паломники з усієї планети щороку збираються біля гори під час свята Сага Дава, яке присвячене Будді.
  • Послідовники джайнізму вірять, що на горі досяг звільнення і простіти сам кшатрій Махавіра – засновник цієї релігійної течії та головний святий.
  • Послідовники релігії бона наділяють божественними властивостями озеро Манасаровар, розташоване в 34 кілометрах на південь від гори. Вони вважають озеро центром найдавнішої країни Шангшунг, в якій з’явився бон. Гору Кайлас вони називають Дев’ятиповерхова Гора Свастики. Вона є душею всієї релігії, і тут зійшов з неба Тонпа Шенраба – основоположник релігії.
гора Кайлас

Примітно, що представники перших трьох релігій обходять гору за годинниковою стрілкою, а послідовники бона навпаки, проти годинникової стрілки. Довжина маршруту навколо гори – 52 км. Щоб його подолати, потрібна дуже хороша фізична підготовка.

Вважається, що здійснюючи Кору (обхід гори), людина просвічується і позбавляється від гріхів. Причому бажано обійти гору за один день, що дуже важко. Особливо почесною вважається Кора, виконана 13 разів.

У релігійних книгах про гору є такі надихаючі рядки: «Ніхто зі смертних не сміє зійти на вершину, де живуть боги. Хто побачить лики богів, повинен померти». У легендах говориться, що гора Кайлас скине з себе будь-якого сміливця, який наважився зійти на вершину. І навіть якщо просто торкнутися її, то з’являються виразки, які довго не загоюються.

Всі перераховані вище релігії шанують ще й два озера в 34 кілометрах на південь від вершини. Це Манасаровар і Ракшастал. Перше – прісне – вважається озером Життя, а друге – солонувате – це озеро Смерті.

В околицях гори протікають 4 основні річки цього регіону – Інд, Сатледж, Брахмапутра та Карнали. У міфах сказано, що всі вони починаються зі священної гори. Але фактично потоки з гірського хребта спочатку потрапляють в озеро Ракшастал, а з нього витікає вже річка Сатледж.

гора Кайлас

Як підкорити гору Кайлас

Гора Кайлас ще жодного разу, ніким не була підкорена. І основних чинників тут два.

Перший (містичний) фактор в тому, що з невідомих науці причин, у переважної більшості альпіністів, прямо перед сходженням «здавали нерви», вони просто відмовлялися від свого бажання дертися вгору. А якщо навіть хтось, поборовши внутрішній опір, все ж починав підніматися, то він або відразу ж повертався назад або гинув.

Місцеві жителі шанують гору як святиню, і природно навіть не думають її підкорювати. Всі бажаючі це зробити були іноземцями. Так, наприклад, італієць Райнхольд Месснер, який отримав дозвіл на сходження, в 1985 році прибув на місце, але в останню мить передумав. Незбагненне почуття страху й безвиході охоплює всіх, хто подумає зазіхнути на священну гору.

Другий фактор, який заважає підкоренню, місцеві жителі. Вони буквально грудьми перегороджують шлях сміливцям. У 2001 році експедиція з Іспанії, заплативши чималі гроші тільки за можливість зійти на вершину гори, була зупинена групою паломників. Тисячі віруючих встали на шляху іспанців. Сам Далай-Лама і навіть ООН протестували проти сходження на вершину, і альпіністам довелося поступитися.

Таким чином, до цього дня гора Кайлас не підкорена. Райнхольд Месснер пізніше говорив, звертаючись до іспанців: «Якщо ми переможемо цю гору, тоді ми переможемо щось в душах людей. Я б запропонував піти й піднятися на щось трохи складніше. Гора Кайлас не така висока й не така вже й важка». Нагадаємо, сам він все ж таки не наважився на сходження.

гора Кайлас

Цікаві факти про гору Кайлас

  • Кайлас так жодного разу і не був підкорений. В релігійних текстах буддизму сказано, що ніхто зі смертних не має право ступити на священну гору, бо там живуть тільки боги. В історії спроб сходження всі, хто намагався, або гинули при сходженні на вершину Кайласа або поверталися “без розуму”.
  • Дзеркала Кайласа. Дзеркала гори Кайлас – це скельні утворення з гладкою або увігнутою поверхнею, утворилися вивітрюванням протягом тривалого часу. Нерозгадана загадка дзеркал священної гори Кайлас в тому, що вони здатні змінювати час. Ось наприклад один з реальних випадків впливу дзеркал на людину. Четверо альпіністів зійшли зі вказаної священної дороги, а протягом року постаріли й померли. Лікарі так і не змогли встановити причину їх загибелі.
  • Висота гори. Є думка, що висота гори Кайлас досягає 6 666 метрів. Але підтвердження цього факту немає в точності як і спростування
  • Хребет, де знаходиться гора Кайлас, вважається молодим, тому він все ще «росте». Його висота щорічно збільшується на 5-6 мм.
  • Вчені встановили, що вік Тибетських гір близько 5 мільйонів років, а от самій горі всього 20 000 років.
  • Назва гори Кайлас перекладається з санскриту як «кристал».
  • Дехто вважає, що гора Кайлас – це рукотворна споруда, побудована мільйони років тому минулими цивілізаціями.
  • По південному схилу гори по всій висоті йде вертикальна тріщина, посередині гори вона перетинається горизонтальною. Багатьом здається, що цей “малюнок” нагадує свастику.
  • За індуїстською міфологією, гора Кайлас – священна гора, там на вершині мешкає бог Шива. У цьому впевнені і безліч віруючих – індуїстів, буддистів і так далі.
  • Поруч з горою розташовані два озера. Озеро з живою водою – Манасаровар, і озеро з мертвої водою – Ракшаси.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь