Ви зараз переглядаєте КАРФАГЕН В ТУНІСІ: ІСТОРІЯ ТА ВИЗНАЧНІ ПАМ’ЯТКИ
  • Категорія запису:Туніс

У 814 році до н. е. у 20 кілометрах від сучасної столиці Тунісу було зведене прекрасне місто Карфаген. У міста була багата історія, про яку, на жаль, в наш час можуть нагадати лише невеликі фрагменти колишніх будівель. Руїни Карфагену в 1979 році включили до списку спадщини ЮНЕСКО.

Історія та легенди

Існує легенда, говорить вона про те, що цариця Дідона вирішила купити в цих краях землю, для того щоб заснувати місто. Їй дозволили купити територію, яку зможе охопити одна бичача шкура. Кмітлива жінка, довго не думаючи, розрізала шкуру на тонкі смужки і зв’язала їх між собою – вийшла «мотузка», яка й позначила межі її володінь. Тому зведена цитадель в центрі міста названа Бірс, що означає «шкура».

Читайте також: ВЕЛИКІ ПІРАМІДИ ГІЗИ – НАЙВІДОМІШІ ПІРАМІДИ ЄГИПТУ

Карфаген

Карфаген, або «Нове місто» на фінікійській мові, був закладений з надією на великий успіх, і він зміг заслужити статус найбільшої держави Середземномор’я. Переходячи з рук в руки під час воєн, він то розквітав в розкоші й красивому вбранні архітектури, то потух, немов облите водою багаття.

Під час Пунічної війни “Нове місто” було розгромлений римлянами, потім знову відбудований і перетворений в важливе місто Римської Імперії. Пізніше й зовсім став ранньохристиянських церковним центром. В результаті Карфаген було захоплений під час Арабського завоювання й остаточно розгромлено.

Карфаген

Територія, як і годиться таким місцям, овіяна безліччю таємниць. Вчені з різних куточків світу займаються розкопками. Щорічно знаходять все нові й нові артефакти, які підтверджують або спростовують описану історію міста.

Пам’ятки Карфагену

Головною визначною пам’яткою міста є знаменитий Пагорб Бірса, з якого і почалося будівництво. Тут недалеко один від одного розташовані дві найбільш значущих пам’ятки духовно-культурної спадщини країни – величний Собор Святого Луїса і Державний Національний Музей. За їх стінами знаходяться багато знахідок археологів, завдяки яким кожен бажаючий може ближче ознайомитися з історією цієї місцевості.

Карфаген

Сьогодні відвідати руїни Карфагена всіх минулих епох може будь-який гість Тунісу. Але оглянути все не вдається практично нікому – на частині об’єктів до сих пір тривають розкопки, частина знаходиться на території особливого режиму (комплекс будівель президентської резиденції), а все інше розкидано по величезній території. І обійти цю територію фізично неможливо. Тому туристи зазвичай зупиняють свою увагу на найбільш збережених і наймасштабніших пам’ятках.

Карфаген

На жаль, майже всі ці пам’ятники були створені не пунами, а римлянами. Від пунічної ж епохи залишилися лише пунічні порти, залишки вулиць, міських споруд і ставлення на огні. Саме тут, в Тофеті були виявлені останки тисяч людських істот, принесених в жертву божеству Ваалу. Величезна безліч маленьких урн з попелом і маленькими обвугленими кістками карфагенських первістків.

Стверджують, що жертвопринесення тривали аж до завоювання Карфагена римлянами.

Карфаген

До сих пір вражають уяву руїни терм Антоніна – одного з найбільших курортних комплексів того часу. Ці терми поступаються в своїх розмірах лише термам Траяна, розташованим в Римі. Також варто подивитися римський амфітеатр на 50 тисяч глядачів. Тут можна подивитися залишки акведука, що йшов у Карфаген з храму Води в Зігване через сучасну столицю Тунісу (і в Зігване, і в столиці також збереглися його фрагменти). Вода стікалася у водосховища, які збереглися до наших днів.

У наші дні, великий Карфаген є передмістям міста Тунісу. Тут розташовується резиденція президента країни і Карфагенский Університет.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь