Гори Карпати відомі своїми незайманими лісами та легендами про вампірів. Тому, якщо вас цікавлять легенди Карпат та граф Дракула, тоді вам точно сюди.
Карпати відносяться до старих гір, тому вони й невисокі. Їх вік приблизно 1,2 мільярда років. А корисні копалини люди почали видобувати ще до н. є., тому ці гори освоєні людством ще з античних часів, а от перші поселення, згідно з розкопками, з’явилися тут приблизно 35 тисяч років тому.
Карпати простяглися дугою майже на 1500 км та огинають з трьох сторін Середньоєвропейську рівнину. Вони простягнулися від Братислави (Словаччина) до Залізних воріт в Румунії.
Читайте також: МАЧУ-ПІКЧУ – ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО ІНКІВ НА ВИСОТІ 2400 МЕТРІВ
ЦІКАВО: недалеко від Румунського міста Тиргу-Окна в давній соляній шахті на глибині 240 м знаходиться найбільший підземний санаторій в Європі.
Тут збереглися унікальні для центральної Європи ліси, а гори зазвичай являють собою плато – рівні, без скелястих виступів вершини. Карпати – один із головних вододілів Європи, який розділяє ріки басейнів Вісли та Одри, що віддають воду в Балтійське море, ріки басейнів Дунаю та Дністра.
Легенди Карпат та Влад Дракула
Ці старі гори – місце, де люди століттями створювали легенди Карпат про чудеса та жахи, про незвичайні створіння та містичні сили. Народні перекази населяють Карпати драконами, духами ліса, чаклунами та вампірами.
Найвідоміший персонаж, якого нам подарували легенди Карпат – граф Дракула. Він з’явився в романі “Дракула”, з легкої руки ірландського письменника Брема Стокера. По мотивах цього роману вже знято безліч фільмів та серіалів про вампірів, які живуть вічно за рахунок того, що вбивають людей та п’ють їхню кров.
Проте у головного героя художнього твору був реальний прототип – князь Валахії Влад ІІІ (1431-1476), якого прозвали Цепешем або Наштрикувачем, за те, що він своїх ворогів вважав за краще страчувати посадивши на кіл. Прізвище Дракула Влад Цепеш отримав від свого батькя, який був членом ордену Дракона і звався Дракул, що в перекладі означає “дракон” або навіть “диявол”.
ЦІКАВО: у 2002 році в румунських Карпатах, в так званій Печері з кістками, були знайдені останки найдавнішого європейця, який відноситься до “людини розумної”. Радіоуглеводний аналіз кісток видав результат – від 34 до 36 тисяч років. Вдалося навіть зробити реконструкцію зовнішнього вигляду давньої людини – виявилося, що в його зовнішності присутні риси різних рас.
Реальний Влад ІІІ дитиною був відправлений в Стамбул в якості заручника вірності його батька Оттоманській імперії. Проте у віці 17 років Дракула дізнався, що його батько і старший брат загинули від рук валашських бояр. Влад ніяк не міг виховати в собі спокійну вдачу. Все його недовге життя зводиться до постійних воєн з угорцями, турками, місцевими боярами, 12 років в угорській тюрмі – все це не налаштовує на добрі справи.
Можливо, що більшість жахливих вчинків Дракули, про які нам розповідають легенди Карпат, вигадки. Документ, в якому перераховуються всі злочини Цепеша, був опублікований в Германії 1463 року. Якраз в цьому році Влада ІІІ брехнею кинув у в’язницю угорський король. Тому, всі розповіді про те, як безвинно були посаджені на кіл 500 бояр та спалені заживо численні жебраки, чи про те, як князь особисто розпоров живіт своїй коханці, викликають великі сумніви.
ЦІКАВО: комітет всесвітньої спадщини вніс незаймані букові ліси Карпат в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ці ліси розташувалися на території двох країн – України та Словаччини і являють собою ланцюжок із десяти заповідників.
Якщо врахувати, що перед цим володар Валахії переміг турецьке військо султана Мехмеда ІІ, до того ж, за допомогою великої підтримки свого народу, то стає зрозуміло, що угорському королю Матьяшу Корвину потрібно було незаконно ув’язнити сусіднього володаря, тому в хід пішла брехня про жорстокість Цепеша.
Звичайно Дракула був жорстоким, але навряд чи переплюнув би наших сучасників. Проте саме його нам подарували легенди Карпат, як прототипа всіх вампірів у світовому кінематографі та літературі.
Сьогодні замок Бран в 30 км від Брашова, де колись нібито жив Дракула, найвідоміший туристичний об’єкт Румунії. Насправді Цепеш тільки іноді заїжджав сюди.
Проте історії вже існують окремо від реальності – і все нові жахливі “факти” про життя графа-вампіра продовжують лякати та розважати публіку по всьому світу.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас