Ви зараз переглядаєте БРАЗИЛЬСЬКИЙ КАРНАВАЛ: ПОХОДЖЕННЯ, ІСТОРІЯ, ФОТО ТА ВІДЕО

Бразильський Карнавал – одне з найяскравіших і найочікуваніших подій року!

Кожна людина, напевно, має хоч мінімальне уявлення про це феєричне та яскраве дійство – карнавал у Бразилії. Бразильський карнавал – щорічна лютнева подія, яка триває 4 дні і 4 ночі, яка відбувається якраз в самий розпал бразильського літа перед початком Великого посту. Дізнаймося детальніше.

Походження слова “Карнавал”

Існують дві гіпотези походження слова “Карнавал”.

  • За однією з точок зору, слово походить від латинського виразу “carrum novalis”, що означає “морська колісниця” – мається на увазі алегорична колісниця у вигляді корабля, який використовувався в римських парадах.
  • З іншої точки зору, вираз походить від “carnem levare”, що означає “утримання від м’яса” і виникло воно в XI -XII століттях надалі модифікувавшись в “carne, vale!” – тобто “до побачення, м’ясо!” Йдеться про необхідність виключення м’ясних продуктів з раціону відповідно до великого посту перед Паскою.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО БРАЗИЛІЮ – КРАЇНУ КАРНАВАЛУ ТА ФУТБОЛУ

карнавал у Бразилії
Карнавал у Бразилії: історія та похрдження

Існують також коментарі, що Григорій I, Великий, в 590 році нашої ери формалізував дати Карнавалу і створив вираз “dominica ad carne levandas”, яке згодом скоротилося до форми “Carnaval”.

Карнавал у Бразилії: історія

Карнавал прийшов до Бразилії в середині XVII століття, на початку колонізації, у вигляді так званого Entrudo “Ентрудо”. Ця назва походить від латнінского “introitus”, що означає урочисті богослужіння в період Великого Посту.

Ентрудо, який святкувався в часи Першої Республіки, не мав нічого спільного з сьогоднішнім карнавалом, крім, мабуть народного характеру. Він складався з досить грубих жартів, таких як виливання на учасників карнавалу відра води, кидання “бомбами” з воску, наповненими різними рідинами, посипання перехожих порошком з вапна, що цілком могло позбавити людину зору.

Бразильський карнавал
Карнавал у Бразилії: історія та похрдження

Доходило до того, що ті, хто бавився поливаючи один одного оцтом, смородиновим соком або кислим вином, безповоротно псували одяг. Ці жарти, незважаючи на грубість, сприймалися прихильно й навіть схвалювалися імператором.

Між 1870 і 1890 роками, Ентрудо був замінений балами в клубах і ходою вулицями, в карнавальних костюмах європейських моделей, імпортованих з Італії. Зникнення Ентрудо було поступовим. Оскільки не всі могли оплатити вхід на свята і бали в клубах, святкування розділилося на 2 групи: одне проводилося вищим суспільством на балах в світських салонах, інше, народні святкування, які отримали назви maracatu, cordoes, blocos, ranchos, frevos, troças , afoxés.

Бразильський карнавал
Карнавал у Бразилії: історія та похрдження

Початком сучасної історії карнавалу слід вважати 1928 рік, коли виникла перша школа самби Estácio de Sá.

Підготовка до феєрії

З кожним роком фінансування свята зростає, Бразильський карнавал, природно, стає від цього все краще. Тепер це бізнес-проект світового масштабу, а не тільки феєрія блискіток, танцю і еротики.

Як тільки карнавал у Бразилії закінчується, починається підготовка до наступного карнавалу. Хто вважає, що бразильці не вміють кричати, тому рекомендується подивитися, як муштрують наставники шкіл своїх танцюристів і музикантів. Відточується кожен рух, кожен звук, щоб в результаті вийшло щось єдине ціле. У костюмів учасників дійства вкладаються грандіозні кошти, а ось на самих учасниках економлять: їм доводиться відмовляти собі буквально у всьому. Але престиж, але азарт!

Бразильський карнавал
Карнавал у Бразилії: історія та похрдження

Паралельно проводиться і підготовка Самбадрома – арени, по якій проходять учасники ходи перед очима захоплених глядачів.

Самбадром в Ріо був побудований в 1984 році. Він вміщує понад 88 тисяч глядачів, частина місць обладнана столиками та кріслами. Ціна квитка – від 300 доларів за звичайне місце на трибуні, VIP-квитки коштують близько тисячі американських зелених. А якщо брати квитки у спекулянтів напередодні свята, доведеться переплачувати у кілька разів.

Що являє собою Бразильський карнавал

Що ж являє собою цей карнавал у Бразилії? Це буйство фарб, неймовірно красиві костюми, натовпи танцюристів, які рухаються в ритмі самби. Щорічно величезна кількість глядачів збирається, щоб подивитися на це все наживо і отримати заряд позитивних емоцій і енергії.

За 7 тижнів до Великодня Бразилія перетворюється в грандіозний фестивальний майданчик. Тиждень не працює ніхто, крім власників розважальних закладів та тих самих спекулянтів, хоча саме свято триває офіційно лише 4 дні – з п’ятниці по вівторок.

Бразильський карнавал в Ріо-де-Жанейро

Бразильський карнавал починається з символічної передачі ключів від міста мером Королю карнавалу, який на час стає господарем міста і може робити все, що захоче, а далі… Далі починаються веселощі – карнавал у Бразилії офіційно відкрито!

Карнавальна хода є серйозним змаганням різних шкіл самби, які показують нереально запальні й барвисті танцювальні програми. Їх оцінює суворе журі і визначає школу-переможця, яка в останній день параду завершує карнавальну ходу.

Бразильський карнавал – це не тільки парад на самбодромі, це також свято на кожній вулиці й на кожному пляжі. Всюди веселощі, карнавальні бали і звуки запальної музики.

Бразильський карнавал в Ріо-де-Жанейро

На Самбадромі виступають лише обрані школи самби, а потрапити в «особливу групу» вважається високою честю. У неділю і понеділок перед глядачами виступає за 6 шкіл, причому кожна – рівно 82 хвилини. Таким чином, власне конкурс триває по 10 годин підряд щодня!

Учасники шоу групами не більше 40 осіб розташовуються на 5-8 платформах, якими керують водії (автоуправління заборонено!). Платформи самі по собі – це вже щось феєричне: вони начебто прибули до нас з іншої планети! Та й інопланетяни на них грають і танцюють практично справжні: настільки злагоджено вони рухаються, співають і грають, що закрадається думка про нереальність того, що відбувається.

Бразильський карнавал в Ріо-де-Жанейро

Ритм самби заворожує, а засмаглі танцівниці – всі в пір’ї та блискітках – це щось! До речі, про костюми танцівниць: вони максимально еротичні. Повна оголеність на святі категорично заборонена, але ж цього і не потрібно. Така кількість ефектних танцюючих красунь у блискучій мішурі з оголеними бюстами зведе з розуму кого завгодно!

В Попільну середу 40 арбітрів виявляють переможця. Виступ школи оцінюється за багатьма параметрами: це і єдність композиції (пам’ятаємо про тематику), і узгодженість дій групи, і виступ жінки-прапороносця. Переможці отримують грошові призи, в їх честь влаштовуються торжества.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь