Ви зараз переглядаєте ТРАДИЦІЇ ТАЇЛАНДУ: КУЛЬТУРА ТА ЗВИЧАЇ ТАЙЦІВ

З кожним роком Таїланд знаходить все більшу популярність у мандрівників. І справа не тільки в райських пляжах, чистому повітрі й численних розвагах. У цієї азіатської країни дуже багата культура, яка буде цікава навіть туристам, що приїхали на острови заради засмаги, нічних клубів і смачної їжі.

Тим, хто вперше збирається відвідати Королівство, варто заздалегідь дізнатися про традиції Таїланду, культуру та побутові звичаї тайців, які допоможуть краще зрозуміти місцевих жителів.

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

традиції Таїланду
Острів Пхукет, Таїланд

Що потрібно знати про традиції Таїланду

Вирушаючи в подорож у будь-яку країну, не зайвим буде прочитати про особливості менталітету, звички її громадян і суворі заборони. Таїланд – не виняток. Перед поїздкою обов’язково дізнайтеся про культури і звичаї тайців.

Сім’я – пріоритет. Тайці дуже шанують старших і завжди прислухаються до їхньої думки. Вважається цілком нормальним жити в одному будинку декількома поколіннями. Крім того, не прийнято сперечатися зі старшими – батьки, бабусі й дідусі часто приймають рішення за дітей і онуків – вибирають для них школу й майбутню професію.

Читайте також: ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ КОРЕЇ: 10 СТРАВ, ЯКІ НЕОБХІДНО СКУШТУВАТИ

звичаї тайців
В одному будинку може жити декілька поколінь

По дому – босоніж. Заходячи в гості, потрібно обов’язково зняти черевики, сандалі, туфлі й будь-яке іншу взуття. При цьому ні в якому разі не можна наступати на поріг.

Повага до монарху. Король і члени королівської сім’ї улюблені жителями Таїланду. Якщо ви не хочете образити місцевого, варто утриматися від жартів і образ на адресу правителя.

“Країна посмішок”. Таїланд недарма так називають. Жителі островів не звикли демонструвати поганий настрій. Крім того, вони дуже доброзичливі, тому якщо ви проявите ввічливість і чемність, обов’язково отримаєте у відповідь променисту посмішку!

Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ

традиції Таїланду
Фестиваль Квітів в Таїланді

Привітання. Для привітання в Таїланді прийнятий спеціальний ритуал «вай». Для цього руки складаються «човником» і прикладаються до голови, або грудей. Чим вище статус людини, якій адресовано вітання, тим вище розташовані руки і тим довше триває сам ритуал. Туристам не варто відповідати на вітання дітей і обслуговуючого персоналу. В крайньому випадку, краще обійтися звичайним кивком.

Читайте також: СВЯТО КИТАЙСЬКИХ ЛІХТАРИКІВ ЮАНЬСЯО: ТРАДИЦІЇ ТА ПОХОДЖЕННЯ

традиії Таїланду
Тайське привітання “Вай”

Таїланд – це цікава й загадкова країна з багатовіковою історією і сильними культурними й релігійними цінностями. Традиції Таїланду беруть свій початок з далекої культури монів і кхмерів, тому в традиціях цієї країни чітко проявляється індійська складова.

У звичайному житті суспільні звичаї тайців будуються на обов’язковому дотриманні основ ієрархії. Тайське суспільство ділиться на класи. Положення людини в своєму класі залежить від багатьох факторів, включаючи вік, рівень його релігійності, службове становище. При цьому жителі Таїланду менше значення приділяють матеріальному становищу людини.

Релігія та звичаї тайців

Основна релігія країни – буддизм. Також зустрічаються мусульманські, християнські та індуїстські течії.

звичаї тайців
Статуя Будди в Таїланді

Повсюдно в Таїланді можна побачити одягнених в помаранчеві шати монахів і розставлені всюди фігурки Будди. Популярна форма буддизму – Тхеравада. Вчення цієї школи орієнтоване на розвиток потенціалу кожної людини без допомоги гуру і святих.

У Таїланді існує звичай: в дні дощового сезону кожен чоловік може на час прийняти чернечу обітницю. Стати ченцем можна на термін від декількох днів до трьох місяців. Це обов’язок кожного чоловіка, незалежно від того звичайний він житель, Король або Наслідний принц.

Тайці релігійні й більшість з них шанують свого монарха. Два рази на день на всіх телеканалах і радіостанціях в 8 і 18 годин транслюється королівський гімн. У ці хвилини кожен таєць зобов’язаний стати, або завмерти на місці, якщо в цей час він знаходиться на вулиці.

традиції Таїланду
Великий Королівський Палац, Бангкок, Таїланд

Традиції Таїланду забороняють жінкам спілкуватися з буддійськими ченцями. Якщо вона бажає принести підношення на вівтар, то повинна попросити про це чоловіка, або покласти пожертвування самостійно на край накидки, яку тримають ченці.

Не допускається перебування в мечеті сторонніх під час служби. Усередині мечеті чоловіки знаходяться в головних уборах, а жінки – в довгих спідницях, брюках, або іншому одязі, що прикриває оголені ділянки тіла, в тому числі й руки. Взуття при вході в мечеть залишають за порогом.

звичаї тайців
Буддійські монахи в Таїланді

Норми поведінки

  • Прояв неповаги до статуї Будди (не можна залазити на статую й наступати на неї) карається штрафом.
  • Сидячи в позі лотоса, прослідкуйте, щоб ступні не були спрямовані в бік людини, священної статуї або короля.
  • Не торкайтеся до голови місцевого жителя – вони сприймуть це як образу.
  • Для ведення переговорів використовуйте візитні картки.
  • Поганим тоном вважається підвищення тону при розмові з тайців.
  • Шорти й міні-спідниці допустимі для носіння тільки в готелях або на пляжі. У громадських місцях ноги повинні бути закриті мінімум до щиколоток.
  • Вільність моралі, прийняття легких наркотиків, повії, уявні «масажні салони» на західному узбережжі країни привносять сум’яття в життя місцевих жителів. Перш ніж заселитися в готелі, дізнайтеся про порядок, прийнятий в даній місцевості.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь