Ви зараз переглядаєте ФЕСТИВАЛЬ ХАНАМІ: ЦВІТІННЯ САКУРИ В ЯПОНІЇ

Цвітіння сакури в Японії – дивовижна подія, святкування якої вже на протязі декількох століть є японською традицією. Виникла ця традиція ще при імператорському дворі, коли дворяни щовесни насолоджувалися відпочинком під квітучими деревами.

У сучасному світі фестиваль ханамі (милування цвітінням сакури) має не менш важливе значення. Японці надають йому особливий духовний зміст: пелюстки сакури, що опадають, означають швидкоплинність і красу життя, про які ми так часто забуваємо.

Цвітіння сакури в Японії

В кінці березня в країні Висхідного Сонця проводиться фестиваль ханамі – день милування цвітінням сакури в Японії. Метеорологічна служба міста Фукуока щороку офіційно сповіщає про початок цвітіння, так як цей день оголошується вихідним.

Читайте також: СВЯТО КИТАЙСЬКИХ ЛІХТАРИКІВ ЮАНЬСЯО: ТРАДИЦІЇ ТА ПОХОДЖЕННЯ

цвітіння сакури в Японії

Прогноз відштовхується від різних факторів, таких, як низькі температури восени та взимку, сумарні температури, останні дані по кожному району, стан дерев. Не дивлячись на те, що прогноз може змінюватися, в цілому він служить відмінним «путівником» для тих, хто зібрався на цвітіння сакури в Японії.

Всі японці прямують в парки, на береги річок, гірські хребти, щоб насолодитися процесом поступового розкриття квітки. Сакурою в Японії називається дикоросла черешня або гірська вишня, які виростають практично скрізь і налічують понад 300 різних різновидів. Біло-рожеві квіти сакури є національним символом країни й уособлюють красу японських жінок.

Цвітіння сакури в Японії триває 10 днів, які Японія пропонує провести в приємному милуванні туристами всього світу, багато з яких прямують за сотні кілометрів, щоб побачити це унікальне природне явище. Залежно від перепадів температур повітря, сакура може цвісти від декількох днів до 2-3 годин. Як ми вже писали, це сприймається японцями як символ минущості життя людини на землі.

Фестиваль Ханамі

Ще в VIII столітті імператорські придворні милувалися рожевими пелюстками вишні, перш ніж приступити до створення чергового поетичного шедевра або зайнятися яким-небудь мистецтвом.

Читайте також: ТРАДИЦІЇ ТАЇЛАНДУ: КУЛЬТУРА ТА ЗВИЧАЇ ТАЙЦІВ

цвітіння сакури в Японії

Щовесни люди сходяться до найпопулярніших місцях цвітіння дерев, щоб насолодитися красою й легкістю вишневих дерев, сидячи під величезним рожевим покровом під час пікніка зі своїми рідними та друзями. Цей щорічний «ритуал» називається фестиваль ханамі 花 見 (花 hana – квітка; 見 дієслово miru – дивитися).

За легендами, ця традиція виникла в період Нара (710-794), хоча в той час милувалися в основному квітами сливових дерев (梅 ume). Однак в період Хейан (794-1185), відомий своїм розквітом придворної культури, перевага вже віддавалася сакурі, а слово «ханамі» стало асоціюватися саме з вишневими деревами.

Традиція, яка спочатку була поширена лише серед придворної еліти, потім перейшла в самурайський стан, а в період Едо стала звичаєм вже для всього населення Японії. Відомо, що восьмий сьогун з династії Токугава (1716-1745) Токугава Йосімуне спеціально висаджував вишневі дерева, щоб поширити фестиваль ханамі по всій країні.

Квітки сакури відрізняються своєю сяючою, ніжною, скороминущої красою. Після нетривалого періоду повного цвітіння вони починають витончено опадати з дерев – вважається, що сакура найбільш красива саме в цей період, коли білі й рожеві пелюстки, м’яко плаваючи в повітрі, опускаються на землю, покриваючи її білим полотном.

фестиваль ханамі

Де можна помилуватися сакурою в Японії

По всій Японії є місця, відомі красою квітучої там сакури й привертають натовпи туристів у весняний сезон. Якщо ви збираєтеся коли-небудь помилуватися сакурою в Японії, вам буде корисно знати місця, які найбільше підходять для цього.

  • Гора Йосіно – найзнаменитіше місце для милування вишневими деревами. У цьому місці понад 30 тисяч дерев сакури. Знаходиться гора в префектурі Нара.
  • Шінджюку-геен – один з найбільших і популярних парків Токіо знаходиться на території районів Шінджюку й Шібуя . Тут ростуть понад 1,5 тисячі дерев різних сортів, вони зацвітають в різний час, тому цвітіння сакури можна спостерігати досить довго.
  • Замок Хімедзі – один з найдавніших замків Японії, що зберігся донині. Цей замок є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1993 року і найбільш популярний серед туристів в Японії. Знаходиться в місті Хімедзі префектури Хего.
  • Гора Фудзі – тут ви можете побачити відразу два символу Японії – священну для японців гору Фудзі й навколишні вишневі дерева. Фудзі-сан також є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з 2013 року. Знаходиться в 90 км від Токіо.
  • Парк Уено – один з найвідоміших парків Токіо, де уздовж алеї до Національного музею ростуть понад тисяча дерев сакури.
  • Сад Кенрокуен – один з трьох кращих традиційних парків в Японії. Знаходиться в місті Канадзава в префектурі Ісікава.
  • Парк Ханаміяма – цей парк розташований на схилах, що оточують місцеві господарства фермерів. Відрізняється різноманітністю вишневих та інших дерев, а також прекрасним видом на гору Азума. Знаходиться в місті Фукусіма в однойменній префектурі.
фестиваль ханамі

Крім цього, в Японії є окремі вишневі дерева, що прославилися на всю країну, – наприклад, сакура Дзіндайзакура (神 代 桜) в префектурі Яманасі, якій близько 2 тисяч років, і сакура Міхару такізакура (三 春 滝 桜) в префектурі Фукусіма, якій понад 1 тисячі років.


Відвідавши хоча б одне з цих місць в період цвітіння сакури, ви неодмінно зрозумієте, чому мільйони японців з таким благоговінням і повагою ставляться до сакури.

Обов’язково приїжджайте до Японії в період цвітіння сакури, якщо у вас буде така можливість. Незабутні враження та приголомшливі фотографії вам гарантовані!


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь