Ви зараз переглядаєте ФІОРДИ НОРВЕГІЇ: НЕЗАБУТНЄ ДИВО ПРИРОДИ
  • Категорія запису:Норвегія

Норвегія – земля захопливих пейзажів, які складаються з гір, озер та лісів. Також вона відома своїми фіордами, їх високі гори й скелі буквально піднімаються з моря.

Фіорд – це довга, вузька й витягнута ділянка землі з численними скелями й крутими схилами, створений завдяки льодовиковій ерозії. Фіорди Норвегії зосереджені в західній частині країни. Щорічно привертають велику кількість туристів з усього світу та є однією з найвідоміших визначних пам’яток Норвегії.

Посеред самих фіордів розташована велика кількість міст і сіл. У багатьох селах, а також в деяких містах збережений традиційний спосіб життя населення. Ці місця мають багату історію з супутніми легендами. В першу чергу більшість легенд та історій пов’язано з часом перебування на цих землях вікінгів. У деяких містах та селах збереглися залишки історії вікінгів, також на самих фіордах розташовані музеї та історичні будівлі, відкриті для відвідування. Таким чином, туристи, які перебувають в цьому регіоні, можуть знайти баланс між багатою історією Скандинавії та красою природи.

Читайте також: 7 НОВИХ ЧУДЕС СВІТУ, ЯКІ ЗБЕРЕГЛИСЯ ДО НАШИХ ДНІВ

Фіорди Норвегії

Коли краще відвідати фіорди Норвегії

Найбільш сприятливими для поїздки в Норвегію вважаються весняні, літні та осінні місяці (з квітня по вересень включно), саме в цей час багато туристів воліють відвідати фіорди Норвегії, фото яких особливо вдаються в літні дні. І дійсно, що може зрівнятися з атрактивністю смарагдових гірських схилів, що відбиваються в кристально чистій воді? Тепла пора року також найкраще підходить бажаючим зробити північний морський круїз, в якому Норвегія та її фіорди, як правило, – пункти обов’язкової програми.

Однак клімат країни, що формується теплою течією Гольфстрим, такий, що якщо ви зібралися оглянути фіорди Норвегії взимку, все одно не будете розчаровані. Так, в самому «фіордовому» районі – в околицях Ставангера – температура повітря в зимові місяці нечасто опускається нижче нуля, що зовсім не заважає туристам з усіх куточків світу відвідувати фіорди Норвегії.

Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ

Фіорди Норвегії

Карта погоди говорить також про те, що в північних районах країни взимку можна побачити неперевершене за красою природне явище – Північне Сяйво, або Аврора Бореаліс. Та й зими на півночі Норвегії дуже гарні – снігові й морозні. Тому ідея відвідати фіорди Норвегії взимку – не так уже й абсурдна, як може здатися на перший погляд: саме взимку в цій країні можна побачити все най-най.

Секрет невиліковної привабливості Норвегії для туристів в тому, що подорож в цю країну за силою вражень практично не має аналогів.

Основні фіорди Норвегії

Сотні круїзних суден щорічно привозять туристів до Норвегії, щоб помилуватися цим небаченим досі видовищем. Дізнайтеся більше про основні та популярні фіорди Норвегії!

Гейрангер-фіорд (норв. Geirangerfjorden

Гейрангер-фіорд – візитна картка Норвегії. Найзнаменитіша її пам’ятка й найгарячіша гордість. Норвежці тепло ставляться до цього чудового місця. Його можна побачити на різних туристичних брошурах і листівках.

Фіорди Норвегії

Це місце знаходиться в регіоні Суннмере. Регіон розташовується в південній частині Норвегії. Гейрангер-фіорд простягнувся у 280 кілометрах від Осло на північному заході, а також віддалений на 200 кілометрів від Бергена. Глибина синіх вод фіорду дорівнює 565 метрам, а його ширина складає всього 15 кілометрів. Цей фіорд можна знайти в списках ЮНЕСКО.

На узбережжі фіорду є селище Гейрангер. Там діє музей, присвячений фіордам. Недалеко від селища знаходяться легендарні водоспади. Їх імена на слуху у всіх мандрівників Норвегії: водоспади Сім Сестер; Фата Нареченої; Наречений.

Є в Гейрангер-фіорді й льодовики, а також чудові лісові масиви. Коли відбувається активне танення льодовиків, число водоспадів значно збільшується. І скелі, мовби починають плакати, пропускаючи через себе потужні потоки гірських вод. Це видовище справді заворожує.

Фіорди Норвегії

Крім чинного селища, навколо фіорда безліч занедбаних ферм. Вид, що відкривається з гірських уступів, змушує думати, що знаходишся на краю світу.


Согне-фіорд (норв. Sognefjord

Согне-фіорд – найбільший фіорд в Європі. Цю затоку в Норвегії називають “Королем фіордів”. Согне-фіорд знаходиться в самому серці Норвегії й простягається на 200 км всередину країни. Формування Согне-фіорда почалося 2,57 млн. років тому. В результаті ерозії, яка була викликана сходженням льодовиків, річкова система перетворилася у фіорд.

На берегах цього глибокого фіорду зустрічаються льодовики й гори, наприклад – найвища вершина Норвегії – пік Скагастолстінд (2405 м). Завдяки своїй глибині по Согне-фіорду відкрита навігація великих суден, з борта яких Ви зможете переконатися в чарівній красі фіорді.

Фіорди Норвегії

В склад Согне-фіорда входить безліч відгалужень, деякі з яких у свою чергу також діляться на дочірні фіорди. Сам Согне-фіорд з висоти представляється величезним деревом, від стовбура якого відходять численні гілки, великі й малі.


Люсе-фіорд (норв. Lysefjord

Один тільки вид Люсе-фіорду заворожує – виникає враження, що його води залили розщелину, що утворилася в гірському хребті ударом величезної сокири. Його довжина 42 кілометри, а висота оточуючих його скель – понад 1000 метрів.

Люсе-фіорд перекладається як “світлий фіорд”. Кажуть, що його так назвали завдяки світлим гранітним скелям, що обрамляють його береги.

Фіорди Норвегії

Приблизно, в 12 км від гирла фіорду розташовується прекрасна скеля Прекестолен (“Скала-кафедра”, Prekestolen), що представляє собою платформу з нависаючими краями. Вона простягається вгору на висоту 597 м і використовується в якості місця для бейс-джампа (стрибків з парашутом з нерухомих об’єктів).


Гардангер-фіорд (норв. Hardangerfjorden)

Гардангер-фіорд – казкове місце з незабутніми краєвидами на гори й льодовики. Тут дуже м’який клімат, який дозволяє відпочивати гостям цілий рік.

Гардангер-фіорд розташувався в західній частині Норвегії. Він простягається на 179 км, а глибина річок цього фіорду сягає 800 м. Фіорд має великі розміри й висоту гір до 1500 метрів, а у світі посідає третє місце по протяжності.

Фіорди Норвегії

По всій окрузі Гардангер-фіорду зустрічаються скелі у льодовики, разом з якими прекрасно уживаються фруктові сади. Особливо красиво тут навесні, коли природа розквітає.

Відправившись на екскурсію в Гардангер-фіорд, Ви відвідаєте по-справжньому вражаючі природні водоспади. Найвідоміший тут водоспад – Ворінгфоссен, бурхливий потік якого падає з висоти більш ніж 180 м.


Нерей-фіорд і Аурландс-фіорд

Ці два брата розташувалися по-сусідству один з одним, два невеликих, але настільки чарівних фіорди, що запам’ятаються надовго. Насправді, Нерей-фіорд і Аурланс-фіорд – всього лише рукави великого Согне-фіорда. Але ми вирішили виділити їх окремо, так як ці красені дуже популярні й завжди на виду. До того ж, через них проходить найвідоміший міжнародний туристичний маршрут «Норвегія в мініатюрі».

Фіорди Норвегії

Нерей-фіорд – це, мабуть, малий брат, але за свою фантастичну красу він потрапив в список природної спадщини ЮНЕСКО. Його довжина всього лише 17 кілометрів, а ширина в найвужчому місці 250 метрів.

Протяжність Аурландс-фіорду становить 29 кілометрів, а глибина доходить до 20 метрів. По берегах фіорду розташовані мальовничі стрімкі скелі, місцями покриті мохом і мізерною рослинністю.

Вода в цій водоймі настільки спокійна і прозора, що навколишні гори відбиваються в ній, як у дзеркалі.


Норд-фіорд (норв. Nordfjorden)

Норд-фіорд розташований між Согне-фіордом і Гейрангер-фіордом на території муніципалітетів Стрюн, Хорніндал, Глоппен, Ейд, Бремангер, Селіе, Вагсой. Тут можна відчути контраст між океаном, фіордами, озерами, льодовиками й горами.

Фіорди Норвегії

Регіон фіорду простягається від льодовика Юстедалсбреен на сході до океану на заході. Він займає площу 475 кв. км і має 26 рукавів, що тягнуться на гірських спусках. Подорож уздовж фіорду залишає незабутні враження.

У цьому чарівному регіоні можна зробити екскурсію в Льодовиковий центр, де вам розкажуть про льодовики, а потім відправитися в долину Лудален і побачити на власні очі все, про що ви тільки що дізналися, наблизившись до льодовика.

Також ви зможете побувати в етнографічному музеї Норд-фіорда та відвідати захоплюючі круїзи по Норд-фіорду до Атлантичного узбережжя.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь