Багатьом людям вже відомо про “7 нових чудес світу”, але мало хто знає, яким чином були обрані дані чудеса. Пам’ятки брали участь у відборі, який проводила компанія New Open World Corporation, надихнувшись колишнім переліком чудес стародавнього світу. Основоположником даного заходу виступив режисер зі Швейцарії Б. Вебер.
Його ініціативу підтримали мільйони людей по всьому світу, взявши участь у громадському світовому голосуванні. Референдум був проведений за допомогою мережі Інтернет і мав масовість та відкритість. Люди могли надсилати свої голоси через Інтернет-мережі, телефони та шляхом залишення текстових повідомлень. Результати були оголошені за допомогою проведення спеціальної церемонії в майже 170 країнах, прямий ефір проходив по численним головним каналам країн. Шість обраних чудес з семи стали при цьому всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.
Сім нових чудес світу
Давайте ж дізнаємося про сім нових чудес світу разом.
Велика китайська стіна – “стіна плачу” в Китаї
Мабуть, немає жодної людини на Землі, яка б не чула про Велику китайську стіну. Воістину, це великий історичний пам’ятник архітектури й справжня гордість китайської нації. Велику китайську стіну можна розгледіти з земної орбіти неозброєним оком. У 1987 році даний об’єкт був занесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а у 2007 році Велику китайську стіну визнали Новим чудом світу.
Довжина стіни, що збереглася до нашого часу, становить понад 6700 км., Однак археологи щороку знаходять нові кілометри великої споруди, там, де збереглися лише частини фундаменту. Загальна довжина Великої китайської стіни, за даними, отриманими у 2007 році, становить 21196 км.
Велику китайську стіну почали зводити в 500 роках до н.е. Основною метою будівництва був захист поселень від постійних жорстоких набігів кочівників з півночі. Під час правління династії Цинь (220 років до н.е.), імператор Цінь Ши Хуан розпорядився об’єднати наявні споруди в єдину будівлю. У висоту стіна досягала 7 метрів, а окремі її вежі – 15 метрів, ширина стіни в середньому становила 10 метрів.
Читайте також: СВЯТО КИТАЙСЬКИХ ЛІХТАРИКІВ ЮАНЬСЯО: ТРАДИЦІЇ ТА ПОХОДЖЕННЯ
Для будівництва цього стратегічного об’єкта потрібна була праця 500 000 китайців, серед яких були в основному селяни й військові. Більшість з них так і не повернулися додому, їх тіла були поховані прямо під фундаментом, тому в народі китайську стіну прозвали “стіною плачу”.
Петра – давнє місто на півдні Йорданії
Петра – це найдавніше місто, яке розташувалося на висоті понад 900 метрів над рівнем моря і 600 метрів над навколишньою місцевістю. Сьогодні Петра знаходиться на території сучасної Йорданії, а також в списку “Сім нових чудес світу.
Величні гори, обривисті ущелини, фантастичний ландшафт – все це створювалося століттями природою. Скельне місто Петра знаходиться в центрі цієї природної аномалії.
Архітектура Петри була в руках номадійского племені (кочові скотарі). Приїхали вони на верблюдах сюди з Північної Аравії. Незабаром через Петру проклали мережу караванних шляхів. Саме через ці шляхи переправляли золото, спеції, дорогоцінні камені з Індії та Аравії на Захід. Інвестувалися ці багатства в архітектуру Петри – в будівництво палаців і замків, красивих арок і розкішних вулиць.
На жаль, не вся велична архітектура Петри збереглася до теперішнього часу. До наших днів у хорошому стані збереглися лише вирубані в скелях споруди.
Тадж-Махал – “індійська перлина”
Мавзолей XVII століття в місті Агра зі складною симетричною архітектурою. «Перлина мусульманського мистецтва», «архітектурний шедевр» – для нього існує безліч епітетів і всі вони здебільшого вірні.
Його будували 22 роки, зібравши з усіх кінців країни понад 20 000 чоловік, поєднавши воєдино елементи індійського, ісламського, перського й турецького стилів. Для побудови використовувався унікальний білий і рожевий мармур з розташованої в 330 кілометрах каменоломні.
Тадж-Махал (від інд. «Корона палацу»), або Мумтаз-Махал («Прикраса палацу») – це ім’я дружини правителя Могольської імперії, нащадка знаменитого полководця Тамерлана, Шах-Джахана.
Місто Агра – столиця Могольської Імперії, і саме там, на базарі, майбутній владика зустрів просту дівчину й закохався в неї так сильно, що мало не закинув решту свого гарему. З Мумтаз-Махал вони були практично нерозлучні протягом 17 років, вона навіть супроводжувала його у всіх військових походах. Однак під час чергової війни в 1632 році кохана дружина правителя покинула світ, не зумівши розродитися чотирнадцятою дитиною. Невтішний Шах-Джахан перевіз дорогоцінне тіло коханої до Агри й віддав наказ побудувати усипальницю – настільки ж прекрасну, як його найдорожча покійна дружина.
Колізей – символ імператорської могутності
Символ Рима і всієї Італії – Колізей – вражає своєю величчю й красою. Кожен турист, що приїхав до Риму намагається прийти на це місце, щоб зробити кілька пам’ятних фото і вдихнути атмосферу старовини.
Читайте також: МУЗЕЇ ВАТИКАНУ: 10 ШЕДЕВРІВ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ
Побудований в I столітті н.е., Колізей став місцем розваг знаті. Тут могло вміститися понад 50 тисяч римлян, спраглих до крові та яскравих видовищ. З нагоди відкриття стадіону, були влаштовані стоденні ігри. Тисячі гладіаторів змагалися на арені з дикими звірами, підкреслюючи міць і велич імперії.
Сучасний Колізей – це популярне туристичне місце. Тисячі туристів відвідують його щодня, вивчаючи будову й знайомлячись з архітектурою. Незважаючи на сильні руйнування, навіть зараз Колізей може надати до півтори тисячі глядацьких місць. Тому багато артистів зі світовою популярністю влаштовують тут концерти.
Мачу-Пікчу – місто інків “серед хмар”
Це втрачене місто інків розташоване в 110 км на північний захід від Куско – можливо, найзнаменитіша пам’ятка у всій Південній Америці. Кам’яна фортеця знаходиться на висоті 2350 м, в сідловині гори, стрімкі скелі по обидва боки якої обриваються в долину Урубамба.
Читайте також: МАЧУ-ПІКЧУ – ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО ІНКІВ НА ВИСОТІ 2400 МЕТРІВ
Іспанцям не вдалося виявити цю фортецю. Згодом її покинули люди, і вона зруйнувалася під впливом стихій. Призначення цієї споруди залишається загадкою: це міг бути ритуальний центр, обсерваторія для спостереження за зоряним небом або заміський маєток дев’ятого Інки Пачакутека. Стіни фортеці Мачу-Пікчу з дивною майстерною кладкою прекрасно збереглися.
У 1911 році Хайрем Бінгем, дослідник, професор і археолог, очолив Наукову експедицію в Перу. Зупинившись на нічліг в Мандор-Пампе, вони зустріли селянина, який повідомив їм, що на сусідній горі знаходяться руїни. Бінгем переконав його показати йому це місце. Піднявшись на круту гору, вони побачили Мачу-Пікчу.
“Христос-Спаситель” – статуя Ісуса Христа в Бразилії
З давніх-давен над Ріо-де-Жанейро височіла гора Корковаду. З неї відкривався чудовий краєвид на саме місто й затоку Гуанабара. Ця гора довго не давала спокою архітекторам і скульпторам, які мріяли встановити на ній національний символ.
1921 рік. Бразилія готується до святкування 100-річчя її незалежності. «Про Крузейро», популярне щотижневе видання, оголосило конкурс на кращий проект монумента. Проектів надійшло безліч. З усього різноманіття визнання отримав проект невідомого тоді інженера Ектора да Сільва Кости.
Він запропонував в якості національного символу статую Христа, як би обіймає все місто Ріо-де-Жанейро. Оскільки бразильці дуже релігійна католицька країна, статуя Христа Спасителя отримала велике схвалення й визнання всіх жителів країни.
Згідно з проектом, сама статуя встановлювалася на 8-метровий п’єдестал. Висота статуї, як і розмах рук – 30 м, а розрахункова вага монумента досягала тисяча сто сорок п’ять тонн. Для аграрної Бразилії в 1922 році спорудити такого розмаху статую було просто нереально, неможливо технічно. Втілювати в життя проект почали тільки через десятиліття.
Каркас статуї Христа Спасителя, та й всі основні деталі були виготовлені у Франції, а потім в розібраному вигляді доставлені до Бразилії. Там статуя по частинах була піднята на гору Корковаду і змонтована.
12 жовтня 1931 року. Відбулося урочисте відкриття статуї Христа Спасителя. Пізніше, в 1965 році статуя була освячена папою Павлом VI.
Чичен-Іца – стародавнє місто майя
Стародавнє місто майя Чичен-Іца, розташоване в північній частині півострова Юкатан, теж є однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток у світі. Щороку в культурний центр майя приїжджають десятки тисяч мандрівників. За припущеннями вчених, місто було засноване в VII столітті н.е.
Головною загадкою стародавнього міста є причина його спустошення, яке відбулося у 1194 році. З невідомих причин велике і процвітаюче місто, яке не раз відновлювалося після нападів і пограбувань, відразу спорожніло. Уже багато років Чичен-Іца є постійним місцем проведення археологічних досліджень, в результаті яких вченим вдається відкривати все нові історичні пам’ятники. Центром древнього міста вважається храм Кукулькана – величезна піраміда заввишки 24 метри, з якою пов’язано чимало таємниць і загадок.
У дні осіннього і весняного рівнодення відвідувачі піраміди можуть спостерігати унікальне видовище – «Пернатого змія». Промені сонця проникають в піраміду таким чином, що тінь утворює якусь подобу фігури змії. У міру пересування сонця фігура «повзе» до своєї голови, яка вирізана на щаблях піраміди.
Це лише одна з численних загадок, які приховує стародавнє місто. Збережені фігури богів і колодязі, які використовували для жертвопринесення, старовинна обсерваторія і значних розмірів поля для гри в м’яч – ось лише кілька дивовижних пам’яток, які зможуть побачити гості міста.
Поряд зі списком семи нових чудес світу існує більш традиційний список семи чудес Стародавнього світу. Сюди включають піраміди Хеопса, Висячі сади Семіраміди, статую Зевса Олімпійського, храм Артеміди в Ефесі, мавзолей в Галікарнасі, Колос Родоський і маяк на острові Фарос в Олександрії.
Сьогодні 6 з 7 цих великих архітектурних пам’яток зруйновані з різних причин: пожежі, землетруси й повені. Єдиним древнім чудом світу, що збереглися до наших днів, залишається піраміда Хеопса.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас