Ви зараз переглядаєте ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ
  • Категорія запису:Швейцарія

Багато туристів, плануючи свою подорож, віддають перевагу Європі. Все завдяки розвиненій інфраструктурі європейських міст. Кожен турист знайде тут цікаві куточки, звичаї або пам’ятки. Кожне містечко має свою атмосферу, яка зачаровує й притягує до себе.

Однією з найцікавіших держав, в плані подорожей є Швейцарія. Вона асоціюється в нашій свідомості з банками й годинниками, сиром і курортами. Швейцарія також відома своєю незайманою природою, яка щорічно привертає до себе мільйони відвідувачів з усіх куточків світу. Крім того, ця країна є головним центром міжнародного бізнесу. Швейцарські Альпи ваблять до себе красою природи, яка захоплює дух. Тому важливу галузь економіки Швейцарії складає туристична індустрія, що пропонує безліч гідних уваги пам’яток. Розповімо деякі цікаві факти про Швейцарію.

Читайте також: КАСЛ КОМБ – НАЙКРАСИВІШЕ СЕЛИЩЕ В АНГЛІЇ

Факти про Швейцарію

Цікаві факти про Швейцарію

Історія курортів цієї європейської держави починається з середини 19 століття. Одного разу леді й джентльмени Великобританії вирішили здійснити подорож в Альпи. Майже місяць група повзала в горах по снігу й льоду, «насолоджуючись» відпочинком. Уявіть собі жінок в довгих сукнях і чоловіків в сюртуках, які деруться по альпійських схилах, це було видовище! Добре, що ніхто з них не загинув. Проте після цієї екскурсії гори почали відвідувати інші люди – альпіністи й гірськолижники. Сьогодні широко відомі Лейкербад і Енгельберг, Вербье і Андермантт, та інші курорти, їх всього кілька десятків. Треба сказати, що гірські райони займають три п’ятих території Швейцарії, крізь скелі проходять транспортні шляхи.


У зимовий час у Швейцарії практично щоночі йде сніг. При цьому його так багато, що в нічний час по дорогах пересуватися практично неможливо. Зате о 8 ранку все вже чисто – інфраструктура комунальних служб працює ідеально.

Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН

Факти про Швейцарію

Чоловіки є військовозобов’язаними до 55 років. Служать тут практично протягом усього життя. Після закінчення служби, кожен громадянин держави може залишити собі вогнепальну зброю. Раз на рік будь-який швейцарський чоловік молодше 55 років зобов’язаний на три тижні з’явитися на військові збори. З огляду на, що країна не бере участі ні в яких військових конфліктах, це суворе правило здається подвійно кумедним. Новобранці сприймають цей час швидше як відпустку – збори, до речі, оплачуються роботодавцем.


Швейцарська фірма Valcambi випускає золоті злитки Combibar в формі плитки шоколаду. Головна їхня перевага перед звичними злитками полягає в тому, що таку плитку можна легко розламати на шматочки вагою в 1 грам і використовувати як подарунок або альтернативний платіжний засіб. Крім золота, компанія випускає подібні вироби зі срібла, платини й паладію.

Читайте також: ЛЕГЕНДИ КАРПАТ: ТАЄМНИЧІ ГОРИ ТА ГРАФ ДРАКУЛА

золоті злитки

У разі ядерної війни 100% населення Швейцарії захищені ядерними бункерами – їх навіть більше, ніж потрібно. Також у разі війни шосе Швейцарії швидко можуть бути перетворені в злітно-посадкові смуги – буквально в лічені хвилини.


Швейцарія настільки маленька країна, що раніше пілоти ніколи не використовували надзвуковий режим польоту – адже через пару хвилин вони вже порушували кордон іншої держави. Тепер у Швейцарії з Францією підписано договір, завдяки якому військові пілоти Швейцарії можуть здійснювати тренувальні надзвукові польоти над територією Франції.


У деяких містах Швейцарії, якщо ви їдете з постійною швидкістю близько 40 кілометрів на годину, ви завжди будете бачити зелене світло. Це називається “зелена хвиля”, а подібна система призначена для більшої безпеки учасників дорожнього руху. Якщо ж людина їде з більш високою швидкістю, йому доведеться зупинятися на світлофорах, все, як завжди.

факти про Швейцарію

У Швейцарії в вартість сміттєвих пакетів врахована вартість утилізації сміття. Таким чином, викидаючи більше сміття – ви платите більше податків, одночасно з покупкою пакетів.


Декретна відпустка для чоловіків і жінок. Цей пункт напевно розчарує багатьох мам: у Швейцарії декретна відпустка триває всього три місяці, після чого жінка повинна повернутися на роботу, а дитиною буде займатися няня або (вкрай рідко) бабуся. Відпустка для молодого тата і того менше – всього 20 днів. Але вона є обов’язковою для всіх татусів.


Незважаючи на розмір країни, в її регіонах розмовляють німецькою, в деяких французькою, італійською або румунською. Деякі з громадян цієї країни спілкуються один з одним англійською, щоб розуміти один одного. При цьому у Швейцарії свій діалект німецької, зрозуміти який непідготовленій людині досить складно. Але тут не варто переживати про мовний бар’єр. Тому як державним вважається цілих чотири мови. Більшість жителів вільно володіють англійською мовою, так що заблукати, просто не вдасться.

факти про Швейцарію

Термін правління президента – всього 1 рік. За останнє десятиліття країною встигли покерувати навпіл чоловіки й жінки. За рік правління президент встигає зберегти стабільність як мінімум – і цього вважається цілком достатньою.


Більшість магазинів працюють до семи годин. Однак, четвер вважається днем ​​великих покупок і практично всі магазини продовжують робочий день до дев’ятої години вечора. Неділя й зовсім вважається вихідним днем, так що розраховувати щось купити не варто. Що стосується алкоголю, то купити його можна також лише до дев’ятої години вечора. Навіть цілодобові магазини не практикують продаж подібних товарів, тому як це забороняє закон. Також у маленьких альпійських селах і великих селищах прийнято продавати свіжі овочі з грядки. Всі бажаючі просто виставляють плоди своєї праці в скляну вітрину й відправляються далі, займатися своїми звичайними справами. Той, хто хоче купити овочів або фруктів, залишає гроші в коробці, яка пристосована під касу.

місто Штайн-ам-Райн
Місто Штайн-ам-Райн, Швецарія

Отримати паспорт громадянина Швейцарії не так просто: для цього потрібно легально прожити в країні понад 10 років, справно сплачуючи податки (одні з найвищих у світі, до речі сказати, – але і соціальні програми вважаються одними з найбільш лояльних). Протягом останніх трьох років потрібно прожити в одному місті, нікуди не виїжджаючи: іспит на отримання громадянства буде приймати чиновник з адміністрації муніципалітету. Після співбесіди обов’язково особисто опитають сусідів претендента на громадянство – якщо хтось із них поскаржиться на те, що відносини по-сусідськи не складаються, іспит потрібно буде перездати через рік.


Швейцарські поїзди ходять суворо за розкладом. Розклад руху поїздів зроблено дуже зручно – будь-хто з жителів може максимально швидко дістатися з будь-якої точки країни в місце призначення при мінімальній кількості пересадок. Інтервал руху – чотири рази на годину цілодобово. Автомобілями у Швейцарії не особливо заведено користуватися – в тому числі й через це повітря країни славиться своєю чистотою та прозорістю. Поїздами користуються представники всіх вікових груп і соціального стану – наприклад, нерідко в вагоні можна зустріти великих бізнесменів або топ-представників компаній зі світовим ім’ям.

факти про Швейцарію

Машина марки «Нива» популярна у фермерів. Цей автомобіль родом з СРСР до цих пір дуже популярний у фермерів, які живуть і працюють в горах. Працівники полів і городів цілком можуть дозволити собі джипи інших марок, але «Нива» виграє в ціні і в зручності для переробки. Наприклад, до неї можна прилаштувати ківш для прибирання снігу взимку або щітку для підмітання пилу влітку. А ще, спилявши дах, отримати своєрідний стильний кабріолет або машину для перевезення худоби.


Найпопулярніший подарунок у будь-якому віці – місце на кладовищі. Тут навіть коментувати серйозно якось незручно. Всім зрозуміло, де рано чи пізно опинимося ми всі, а місця спочинку потрібно планувати й оплачувати заздалегідь. Отримати в подарунок розв’язання такої складної проблеми дійсно зручно й приємно. І це прийнято дарувати одне одному.


Автомати з молоком на вулицях міст. Замість солодких газованих напоїв у вуличних автоматах продається свіже натуральне молоко. Дивно, але у місцевих жителів вкрай рідко діагностують непереносимість лактози, з якою стикаються безліч городян в інших країнах.

факти про Швейцарію
Місто Цюрих, Швейцарія

Прах знаменитих у минулому людей Швейцарії покоїться на цвинтарі Флунтерн в горах. Композитори й кінорежисери, письменники й художники, лікарі й вчені, які зробили вклад для культури й науки, знайшли останній притулок на 3.3 гектарах. У капличці, яка розташована, можна помолитися за їхні душі. Викликає обурення повідомлення про знайдені не так давно (у 2006 році) на дні цюріхського озера урни з попелом кремваних людей, викинутих туди кимось. Знайшли останки работники рятувальної станції (цікаво, що в Цюріху не обов’язково розкривають тіла померлих в пошуках причини смерті). Видно, не по кишені виявилися родичам місця на кладовищі для праху покійних. Економити гроші на похоронах – погана традиція.


Дітей вигулюють на повідках. Для жителів гірських районів (яких в країні багато) існує одне непорушне правило: діти на прогулянці до певного віку повинні бути на повідках. Про це попереджають численні дорожні знаки, встановлені в місцях людних пішохідних стежок. З чуток, цей захід обережності вже врятував не одну тисячу дитячих життів.


Індійські фільми в основному знімаються саме у Швейцарії. Цей факт здається чи не найбільш кумедним. Багато з несамовитих індійських драм зняті саме серед мирних лугів Швейцарії. Боллівуд знайшов сонні альпійські пейзажі дуже фотогенічними ще півстоліття тому.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь