Ви зараз переглядаєте ЛАПЛАНДІЯ – СЕЛО САНТА КЛАУСА (ЙОУЛУПУККІ)
  • Категорія запису:Фінляндія

Всі знають, що кожен рік напередодні Різдва Санта Клаус вирушає в подорож по всьому світу й дарує дітям і дорослим подарунки та добрі побажання. Зробити візит і потрапити в гості до чарівника може будь-хто. Варто лише приїхати до нього на батьківщину в село Санта Клауса, що в Лапландії.

По-фінськи Санту називають Йоулупуккі. Й коли фіни кажуть: «Йоулупуккі», відразу віє чимось добрим, домашнім, святковим, новорічним. І, дійсно, Йоулупуккі – це милий дідусь, який живе зі своєю дружиною Моурі, яка уособлює зиму, в резиденції в Лапландії та відповідає за подарунки дітлахам, якщо вже й не всього світу, то Фінляндії абсолютно точно, адже він фінський Дід Мороз. Але далеко не завжди Йоулупуккі був саме таким.

Йоулупуккі: історія походження

Слово це бере свій початок від дуже давнього часу, коли в Північній Європі проживали стародавньонімецькі племена, саме вони і відзначали свято «Йоль» – день зимового сонцестояння. А ось «пукки» позначає по-фінськи козла і перегукується з традицією рядитися в цих тварин і ходити, як це у нас перекладається, колядувати – співати, збирати частування, дарувати подарунки дітям. Так що вбиралися-то фіни довгий час не в ставних дідусів з білою бородою, а в «йольскіх козлів» – в овчини з ріжками.

Село Санта Клауса

Читайте також: ПІВДЕННА КОРЕЯ: КОЖНЕ 14 ЧИСЛО – ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ

Але як би там не було, в 19 столітті традиція ця змінилася, і більше ніяких різдвяних козлів не залишилося, а з’явилися сучасні й дуже милі діди, родичі Санта-Клаусів. Вони обзавелися власним селом і Парком (про це мова ще попереду!), Червоним каптаном з поясом, такого ж кольору шубою з білою облямівкою і окулярами великими й круглими.

А ось чудове стара назва – Йоулупуккі – залишилося за ними, хоча більше ні про яких козликів мова не йде, і навіть їздити фінські дідусі Морози стали на знаменитому олені Рудольфі – першому помічнику Йоулупуккі.

Де живе Йоулупуккі?

Взагалі-то його «постійне місце проживання» Йоулупуккі – це гора Корватунтурі в Лапландії, що має за дивним природном явищем форму вуха. Вушко розрослося до таких гігантських розмірів в 486 метрів з трьома вершинами. Ось через це магічне житло – «вухо» Йоулупуккі і чує все, що відбувається на Землі і може не принести подарунок такому хлопчику чи дівчинці, який лінувався весь рік. Але цього, ясна річ, не відбудеться, оскільки діти, дізнавшись про такі чарівні властивості Йоулупуккі, тут же підтягуються в навчанні й допомагають батькам.

Село Санта Клауса
Село Санта-Клауса в Лапландії

Читайте також:КАСЛ КОМБ – НАЙКРАСИВІШЕ СЕЛИЩЕ В АНГЛІЇ

Помічниками фінського Санти є гноми, які цілий рік сидять в Печерах Ехо і прислухаються до того, як поводяться діти у всьому світі.

Але «прописка» фінського Діда Мороза і його «офіс» – резиденція розташована в Селі Санта-Клауса.

Гноми допомагають розбирати різдвяну пошту, готують і пакують подарунки.

Село Санта Клауса

Село знаходиться у 8 км від міста Рованіємі в Фінляндії. Там розташувався цілий розважальний парк – Село Санта Клауса, або Село Йоулупуккі – найвідоміший і популярний парк різдвяних розваг в світі. Першим туристом, який відвідав місце проживання Санта Клауса в 1950 році, вважається Елеонора Рузвельт, дружина Франкліна Д. Рузвельта. В її честь, тут побудована хатина, яка розташована біля поштового відділення. Основний потік туристів направляється сюди з європейських країн, багато туристів з Індії, Китаю і Японії. В останні роки збільшився потік туристів з США, але відсоток відвідувань від загальної кількості становить всього 5%.

Село Санта Клауса

Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН

Пояснюється це тим, що за американською традицією Санта Клаус живе на Північному полюсі, але на Північному полюсі землі немає, він розташований в Північному Льодовитому океані.

Режим роботи та дорога до селища

Щоб доїхати до селища з міста Рованіємі можна скористатися автобусом Санта Експрес №8 або замовити таксі.

Санта-експрес №8 відправляється від залізничного вокзалу і слідкує через центр міста, збираючи пасажирів на кількох зупинках по дорозі. Автобус ходить кожні півгодини-годину.

Режим роботи офісу Санти: щодня, з 10 до 17. З початку грудня до початку січня години роботи: з 9 до 19. Влітку: з 9 до 18.

Вхід в село є безкоштовним. Щороку це місце відвідує близько півмільйона туристів.

Село Санта-Клауса

У сезон Різдва Йоулупуккі бере участь в декількох безкоштовних новорічних виставах: перша проходить за місяць до початку фінського різдва, а друга – 23 грудня, коли його проводжають в далеку дорогу з подарунками для дітей усього світу.

Різдвяна пошта

Село Санта Клауса має різдвяну пошту. Ви зможете написати лист або відправити листівку своїм друзям чи рідним: тут є конверти, марки та все необхідне. Лист прийде поштою зі спеціальної маркою із зображенням полярного кола.

Офіс Санта-Клауса

Офіс – це найпопулярніше місце у всьому селу і більшість туристів прагнуть познайомитися з Йоулупуккі якомога швидше.

Вхід в офіс Санти абсолютно безкоштовний. Хочемо звернути вашу увагу на те, що в місяці грудень-січень біля офісу може зібратися справжня черга з бажаючих.

Село Санта Клауса
Офіс Санта Клауса, Лапландія

Зустріч з Йоулупуккі також абсолютно безкоштовна, проте, якщо ви захочете сфотографуватися з дідусем, то ця послуга платна. Актуальну ціну вам зможуть назвати ельфи біля входу в офіс. Готові фотографії можуть надати як в електронному вигляді, так і на флеш-носії.

Магазин сувенірів

Всі відвідувачі хочуть придбати на пам’ять магніти та інші корисні сувеніри. У фірмовому магазині представлений великий асортимент.

Магазин дуже просторий, в асортименті представлено як безліч сувенірів, виготовлених в Китаї, так і товари місцевого фінського виробництва: в’язані вироби, шкури, повсть.

Село Санта Клауса – унікальне місце, куди сотні тисяч відвідувачів з усього світу щороку приїжджають зустрітися з Санта Клаусом. Місце, де казка стає реальністю.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь