Ви зараз переглядаєте ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН
  • Категорія запису:США

На сьогоднішній день Великий Каньйон або Гранд-Каньйон в США по праву визнаний одним з найбільш дивовижних і незвичайних геологічних об’єктів, що існують на планеті. Крім того, саме цей природний об’єкт є одним з найглибших у світі. У ньому одночасно присутні чотири геологічні епохи Землі.

Великий каньйон – одна з найбільших на планеті ущелин. За десять мільйонів років його промила в вапняних породах швидка річка Колорадо. Гранд-Каньйон вражає фантастичними розмірами й марсіанськими пейзажами.

Основні відомості про Великий Каньйон

Довжина каньйону – 446 кілометрів, ширина у верхній точці коливається від 6 до 29 кілометрів, внизу звужуючись до 800 метрів, а глибина його сягає 1800 метрів. Незважаючи на настільки значні параметри, Гранд-Каньйон не є найбільшим, його значно перевершує каньйон Колка в Перу.

За загальноприйнятою версією, Великий Каньйон утворився 5-10 мільйонів років тому, коли під дією підземних процесів плато, на якому перебувала річка Колорадо, стало підніматися вгору, а річка почала розмивати м’які шари грунту. Все тому, що швидкість води в Колорадо досягає 20 км / год, а разом з грунтом водний потік тягне по дну камені – за допомогою такого «наждаку» промиваючи навіть тверді породи.

Завдяки цій ущелині, вчені змогли вивчити чотири геологічні епохи землі, адже в камені збереглися численні залишки рослин і тварин різних історичних періодів.

Втім, вищеописана теорія походження каньйону деякий час тому була поставлена ​​під сумніви: вивчення структури мінералів на дні каньйону доводить, що він існував ще в мезозойську еру, а це означає, цілком міг застати й динозаврів.

Великий Каньйон в США – це величезна різноманітність печер і скель, які містять неймовірно багатий біологічний, геологічний і археологічний матеріал. Вважається, що саме у Великому каньйоні найбільш чітко можна переглянути процес грунтової ерозії. Сам каньйон розташовується в штаті Арізона. На місці існування Великого Каньйону згодом був відкритий Національний парк країни, який так і називається “Гранд-Каньйон”.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН: ТОП-15

Національний парк Гранд-Каньйон
Водоспад Хавасу, Великий Каньйон

Простір Великого Каньйону по всій його довжині наповнений всілякими кручами, форми яких мають дуже незвичайний зовнішній вигляд. Постійні вітрові ерозії і зсуви створили в каньйоні безліч стін з обрисами веж, пірамід, величезних пагод, фортечних стін. Це неймовірне за своєю красою видовище, величне і струнке.

Великий каньйон – зона найцікавіших кліматичних явищ в Америці. Коли на поверхні плато температура повітря ледь перевищує показники в п’ятнадцять градусів, на дні ущелини вона може досягати і плюс сорока. Цьому сприяють величезні камені на дні, що нагріваються від сонця і виконують функції природних “батарей”.

Історія Гранд-Каньйону

Першими, хто виявили Гранд-Каньйон, були європейці – учасники експедиції іспанського конкістадора Франциско де Коронадо, які вирушили за течією річки і натрапили на це чудо природи. Але, потрапивши в ці місця, вони виявили, що люди жили тут вже понад тисячоліття. Це були корінні пуебло і кохоніна. Їх культура прекрасно процвітала протягом 1200 років. Але що сталося потім, чому вони покинули каньйон, не відомо. Ймовірно, через зміни клімату – сильна засуха, яка змусила людей шукати кращі місця для життя.

Читайте також: МАЧУ-ПІКЧУ – ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО ІНКІВ НА ВИСОТІ 2400 МЕТРІВ

Великий Каньйон
Річка Колорадо, Великий Каньйон

До появи європейців в Гранд-Каньйон в XVI столітті територію населяли індіанці, які були змушені жити в резервації. Деякі їх племена – хавасупаі, навахо і валапай – до сих пір живуть близько каньйону.

Американці ж почали свої дослідження Гранд-Каньйону в 60-х роках XIX століття. У той же час були складені перші карти місцевості й був зроблений перший і головний висновок: «Здається, створена природою річка Колорадо, здебільшого свого самотнього шляху, буде назавжди величною і не відвідуваною!». І вони мали рацію. В кінці XIX століття ця природна перлина США отримала статус Національного лісового заповідника, а вже в 1919 році Гранд-Каньйон став 17 за рахунком Національним парком США. Сьогодні Гранд-Каньйон відвідує близько 4,5 мільйонів туристів в рік.

Великий Каньйон та його оглядові майданчики

Таких тут кілька. Пересуватися від одного оглядового майданчика до іншого можна на шаттл-бас. В Саут-Рим оглядові майданчики розташовані уздовж двох маршрутів: дорога Хермітс Рест і Дезерт В’ю Драйв. Це місця, де розташовані туристичні центри і місця громадського харчування, магазини й кемпінги. Там можна перепочити, заночувати і підготуватися до подальшого дослідження Великого Каньйону.

ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН - НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН 1

Так, перше знайомство з Гранд-Каньйоном в Саут-Рим починається з Мазер Поінт (Mather Point). З неї відкриваються безкраї панорамні види, що випромінюють велич і спокій, його колірна гамма – жовті, помаранчеві, коричневі і червоні шари роблять каньйон схожим на величезний різнобарвний пиріг.

З Трейлвью Оверлук відкриваються види на село і стежку Брайт Енджел. Оглядовий майданчик Марікопа Поінт пропонує розглянути незвичайні скельні форми каньйону, які майстерно створила сама природа. Нескінченні панорамні види на лабіринти каньйону відкриває Пауелл Поінт. З Хопи Поінт або Грандвью Поінт прийнято зустрічати заходи і світанки, спостерігати, як грає фарбами ущелина і потік річки, що несуть камені та валуни. З оглядового майданчика Зе Еббіс ви побачите каньйон в вертикальному розрізі, всю його глибину. На Піма Поінт відмінно проглядається річка Колорадо. Там така тиша, що можна навіть почути, як біжить річка.

Великий Каньйон, Арізона
Оглядовий майданчик Скайвок (Skywalk), Велийи Каньйон

Найпопулярніший майданчик у туристів це Скайвок (Skywalk). Він має форму підкови і зроблений зі скла. Прогулюючись по ньому, створюється враження, що ви парите в повітрі над каньйоном. Захоплююче видовище! Але майданчик платний (90 $), до того ж фотографувати і знімати на ньому заборонено.

Що подивитися в Гранд-Каньйон?

Офіційно Гранд-Каньйон розділений на дві частини – північну і південну, і туристи зазвичай прямують саме в його південну частину, яка називається Grand Canyon South Rim. На території Саут Рим безліч готелів, кемпінгів, ресторанів, які приймають туристів цілий рік. Тут же знаходиться центр туристичної активності Гранд Каньйон Віллідж (Grand Canyon Village). Саме з цього місця бере свій початок стежка парку Брайт Енджел Трейл (Bright Angel Trail).

Гранд-Каньйон, Арізона

У парку розроблено безліч стежок і маршрутів як піших, так і на безкоштовному шаттл-бас, який робить зупинки в найцікавіших місцях. На території каньйону є кілька туристичних центрів, які допоможуть вам визначитися з маршрутом, й так само сувенірні магазини, з яких можна привести додому пам’ятний подарунок. Для отримання більш повної інформації про каньйон можна відвідати Геологічний музей (Yavapai Geology Museum), переглянути цікавий фільм в Kolb Studio.

Кожен їх Трейл (маршрут) унікальний. Наприклад, Рим-Трейл, протяжністю в 20 км, дає можливість помилуватися каньйоном з висоти. Трейл-оф-Тайм познайомить вас з тимчасовими позначками каньйону, ви побачите гірські породи, камені й мінерали Гранд-Каньйону, прослідкуйте його історію.

Норт Рим (Grand Canyon North Rim) менш популярний у туристів з-за через те, що з жовтня по травень дороги до нього засипані снігом. Тому туристи відправляються в цю пору року туди не на автомобілях, а на лижах або пішки. Але він дуже гарний, хоча багато об’єктів закриті для відвідування взимку.

Чим ще зайнятися в Гранд-Каньйон?

Крім красот Гранд-Каньйону тут можна познайомитися з життям індіанців, в деяких місцях навіть влаштовують театралізовані шоу для туристів. Є й древнє ранчо з кіньми і макетом міста часів «золотої лихоманки» з дерев’яними будинками і тавернами – справжній Дикий Захід.

ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН - НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН 2

В історичній частині Гранд Каньйон Віллідж знаходиться стародавня залізнична станція і дерев’яний ж / д вокзал, який працює й донині. Взагалі, в селищі є безліч історичних будівель, серед яких Будинок Баки О’Ніла і старий готель Ель-Товар.

Також можна орендувати вертоліт і оперувати в повітряну подорож по каньйону. Екстремалам радимо відправитися на надувному човні по річці Колорадо. Розроблена також спеціальна туристична програма – спуск на дно каньйону на мулах.

У цьому Національному парку дійсно є, на що подивитися, навіть найдосвідченішим туристам, адже це не звичайна ущелина, це система з безліч різних каньйонів, які з’єднуючись, утворюючи Гранд-Каньйон. Для тих, хто хоче усамітнитися з природою, легко зможе знайти для себе тут місце, незважаючи на те, що кожен день каньйон відвідують безліч туристів.

ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН - НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН 3

Великий Каньйон залишить після себе масу вражень: скелі дивно червоного кольору, а через них просочуються крапельки води, до яких притискаються зростаючі тут папороті, дивовижні рослини, найшвидші птиці – колібрі, камені найрізноманітніших форм, в яких кожна людина побачить щось унікальне.

Практично всі туристи, які відвідують це місце, бачать каньйон тільки зверху. Так як з такого становища відкривається найкращий вид. Але коли спускаєшся на його дно, то ти стаєш ніби піщинкою, а він стає ще величнішим.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь