Сінгапур – це місто-держава в Південно-Східній Азії. Його назву з санскриту дослівно можна перекласти як «Левине місто»: sinha означає «лев», а pura – «місто». Маючи вдале розташування на островах Південно-Східної Азії поблизу південного краю Малайського півострова, Сінгапур є найбільш завантаженим портом світу.
Де знаходиться Сінгапур
Держава Сінгапур знаходиться в південній Азії, на острові Сінгапур, розташованому в південній частині Малайського півострова, між Малайзією та Індонезією. Від Малайського півострова місто-держава відділене Джохорскім протокою.
Площа острова дорівнює 693 кв. км. і при цьому там живуть майже 5 мільйонів чоловік, що робить Сінгапур одним з найбільш щільно населених держав у світі.
Читайте також: КАРФАГЕН В ТУНІСІ: ІСТОРІЯ ТА ВИЗНАЧНІ ПАМ’ЯТКИ
За щільністю населення держава Сінгапур займає друге місце в світі, поступаючись тільки європейського князівства Монако. Тут на одному квадратному кілометрі проживає 8169 чоловік – це дані 2017 року.
Населення країни складається на 77% з китайців, 14% складають малайці. При цьому державною мовою є саме малайський.
Сінгапур – високорозвинена країна з величезним економічним потенціалом і одним з найвищих рівнів життя в Азії.
Столиця Сінгапуру
Часто туристи запитують: «Сінгапур столиця якої держави?». Так ось, Сінгапур це держава з однойменною столицею.
Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НЬЮ-ЙОРК: ТОП-20 ПРО МІСТО ВЕЛИКОГО ЯБЛУКА
Місто-держава розташоване на 63 островах, в тому числі штучно створених.
“Левове місто” знаходиться в зоні екваторіального клімату. Дощі тут часте явище, в середньому в місяць випадає до 250 міліметрів опадів. Середньорічна температура коливається від +25 до +32 градусів Цельсія.
Державна система освіти визнана однією з кращих в світі. У місті-державі показник грамотності населення – 99,9%. Викладання в школах і вузах ведеться тільки англійською мовою. В країні існує шість вищих навчальних закладів, серед яких Національний університет Сінгапуру.
До 1960-х років всю територію цієї острівної держави покривали екваторіальні ліси, тепер же вони залишилися лише на півночі й північному заході. Найбільша зона стала природним заповідником Букіт Тіма. Тут росте більше 800 видів дерев, ліан і квітів, живуть довгохвості макаки, лемури, сітчасті пітони, птиці дронго і Східноєвропейські морські орли. Ще одна незаймана природна зона – парк Сунгей-Булох, де зимують перелітні птахи.
Історія острова
Перші згадки про острів Тумасік (часто вживан назва острова, яка збереглася до наших днів) зустрічаються в китайських джерелах III століття. У ті часи він входив до складу стародавнього малайського царства Шрівіджая. У XV-XVI століттях Сінгапур був частиною малайзійського султанату Джохор. У XIX столітті острів став британською колонією і великою торгівельною зоною, населення якої поповнювалася за рахунок мігрантів з Китаю.
Під час Другої Світової війни англійці змушені були здати міст-державу японським військам, які залишалися там аж до капітуляції Японії в 1945 році. У 1963 році Сінгапур увійшов до складу Федерації Малайзії, але вже через два роки – 9 серпня 1965 року – проголосив свою незалежність.
У країні мирно уживаються буддизм, іслам, християнство, даосизм, конфуціанство і навіть зберігся з найдавніших часів анімізм – віра в натхненність природи.
Туризм на острові Тумасік
Змішання рас, націй, мов і релігій надає місту-державі дивовижну самобутність. Тут на рівних живуть хмарочоси ділових центрів, чисті і затишні райони Чайна-таун, Літл-Індія і Арабська вулиця.
Місто прикрашене безліччю скульптур, серед яких вельми оригінальний «Ньютон» Сальвадора Далі, «Птах» колумбійця Фернандо Ботеро, «Момент» ізраїльтянина Девіда Герштейна з безліччю яскравих чоловічків, неабиякий «Атакуючий чорний бик» італійки Анни Спелліні.
Медицина країни визнана однією з кращих у світі. Тут працюють державні та приватні медичні установи. Допомога в безкоштовних медустановах доступна тільки громадянам країни і тим, хто має дозвіл на проживання. Туристам варто запастися медичною страховкою міжнародного зразка.
За останні десятиліття Тумасік став популярним центром медичного туризму. Багато хто приїжджає сюди заради пластичних операцій. Місцеві лікарі роблять успіхи і в лікуванні онкологічних захворювань, епілепсії, ДЦП.
Щоліта, в липні, в країні проходить фестиваль їжі, на якому туристи можуть познайомитися з місцевою кухнею, досить різноманітною, покуштувати кулінарні шедеври, приготовані кращими шеф-кухарями національних ресторанів. Одне з популярних місцевих страв – Лакса – гострий суп з локшиною, креветками, молюсками, рибою або іншими морепродуктами. Тут можна спробувати смаженого на грилі ската або краба в томатній підливі з пекучим кайенським перцем.
Шопінг є справжньою місцевою розвагою, особливо в період Великого розпродажу, яка триває з останнього тижня травня до початку липня. Покупки можна робити і в величезних торгових центрах, і на етнічних вуличних ринках, і в спеціальних крамницях.
Пересуватися по місту можна як на метро, так і на автобусах і таксі
Серед визначних пам’яток міста-держави – готель-казино Marina Bay Sands з унікальним басейном і тропічним парком Sands Sky Park, які розташовані на даху, на 200-метровій висоті. 165-метрове колесо огляду Singapore Flyer є другим у світі, поступаючись лише High Roller в Лас Вегасі. Ще одна «візитна картка» країни – тропічний парк Gardens by the Bay.
Сінгапур – мультикультурна країна. Тут однаково пишно відзначаються і Китайський Новий рік, і Харі Райян Хаджі (закінчення хаджу), і Різдво Христове, і Весак – день народження Будди, і багато інших.
Цікаві факти про Сінгапур
- В Сінгапурі діє жорстка система штрафів. Відплата наздожене і тих, хто курив у недозволеному місці, і тих, хто не змив за собою в громадському туалеті. Серйозні правопорушення караються дуже жорстко – за провезення наркотиків, наприклад, тут загрожує смертна кара.
- В 1959-1990 роки прем’єр-міністром Сінгапуру був Лі Куан Ю – юрист, який закінчив Кембриджський університет. Суворими заходами він зміг побороти корупцію і в цілому навести порядок – і в суспільстві, і на вулицях. Саме при ньому країна-жебрак, яка не має ніяких корисних копалин, зробила потужний економічний прорив. Зараз за рівнем життя місто-держава займає друге місце в Південно-Східній Азії, поступаючись лише Японії.
- Одного разу, гуляючи по острову Тумасік, перший малайський король Санг Нілу Утама (XIV століття) побачив незвичайну тварину. Ніхто з придворних не знав, як вона називається, і тільки заїжджий мудрець впізнав у ній лева. Так острів був названий Левиним містом – Сінгапуром.
- Символом Сінгапуру є міфічний Мерлайон – тварина з головою лева і тулубом риби. Місцеві легенди розповідають, що в стародавні часи Мерлайон охороняв острів від стихій. Примітно, що така ж істота зображена на стінах храмів в індійському монастирському комплексі Аджанта і в місті Матхура, на древніх етруських монетах, на гербах англійського графства Норфолк і столиці Філіппін – Маніли.
- Для створення нових островів Сінгапур купує землю і каміння у інших держав. Програма намиву землі діє з 1960-х років, за цей час площа Сінгапуру до 2017 року збільшилася з 581,5 км2 до майже 720 км2, і місто продовжує зростати.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас