Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НЬЮ-ЙОРК: ТОП-20 ПРО МІСТО ВЕЛИКОГО ЯБЛУКА
  • Категорія запису:США

Нью-Йорк оповитий таємницями та легендами. Адже це одне з найвідоміших міст у світі. І нехай у нього немає такої багатої історії як у Риму або Афін, але від цього місто Великого Яблука не стає менш цікавим.

Нижче наведені цікаві факти про Нью-Йорк, які допоможуть вам поповнити знання про це місто.

Цікаві факти про Нью-Йорк – місто Великого Яблука

До території міста входять п’ять районів – Бруклін, Квінс, Бронкс, Манхеттен і Стейтен Айленд. Два останні є окремими островами, а два перші знаходяться на одному острові, що носить назву Лонг Айленд. І лише Бронкс розташований на континенті.


Як ви вже знаєте, Нью-Йорк розташований на островах, цікаво, що 4 з 5 районів відокремлені від материка. Ці острови пов’язані між собою, а також сусіднім штатом Нью-Джерсі, за допомогою гігантських підвісних мостів і тунелів.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН: ТОП-15

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

У зв’язку з таким географічним розкидом жителі міста змушені добиратися до роботи не менше години. Абсолютно дивним при цьому є той факт, що в кожному штаті свої правила автомобільного руху.


Велике Яблуко – друге ім’я Нью-Йорка. Захоплюючих версій народження цієї назви для романтичних і вразливих туристів існує безліч, але лише одна з них офіційно визнана історично вірною. Колись музиканти одного з джазових ансамблів любили позначати місця своїх виступів як «яблуко», однак, опинившись на Манхеттені, група визнала таке позначення занадто скромним і дала знаменитому для себе місцю виступу кличку «Велике Яблуко», яка швидко розповсюдилася серед жителів як незвичайне позначення всього міста .


Розміри Центрального парку настільки величезні (341 га), що в півтора рази більше ніж Монако.

Читайте також: ФАКТИ ПРО НОВУ ЗЕЛАНДІЮ: ТОП-15 ПРО КРАЇНУ ХОББІТІВ ТА КІВІ

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Нью-йоркці – народ незворушний і людина, яка лежить посеред вулиці, не виведе їх з рівноваги, вони спокійно проїдуть повз неї у своїх справах. Але варто їй тільки покликати на допомогу, як тут же збіжиться натовп, щоб допомогти.


Після трагедії 11 вересня, перед посадкою пасажирів на рейс в місто Великого Яблука, слід дуже ретельна перевірка, яка займає досить тривалий період. Але безпека того вартує.


Місто Великого Яблука налічує близько 13 тисяч таксі. Перед тим, як запустити автомобілі для перевезення пасажирів, господар компанії провів опитування серед жителів міста на тему «який колір для них найприємніший». Призовими виявилися червоний і жовтий, але щоб не плутати таксі з пожежними машинами було вирішено зробити їх жовтими.

Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Ви коли-небудь замислювалися скільки мостів має місто Великого Яблука? Зараз їх більше 60 і багато з них є не тільки транспортними об’єктами, але й справжніми історичними пам’ятками. Найчастіше туристи відвідують три найкрасивіших та масштабних моста Нью-Йорка: Бруклінський, Верразано і Манхеттенський.


Острів Манхеттен був обміняний голландцем Петером Мінейтом у індійського племені за речі, які коштували всього 24 долари, що в перерахунку на сьогоднішній день дає 500 $ – 700 $


Місто Великого Яблука має дуже розвинену транспортну систему, саме тут знаходиться найбільше метро у світі, яке на даний момент налічує 468 станцій, щодня під землю спускається близько 8 мільйонів пасажирів, тут також є і надземне метро.

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Послугами метро користуються навіть дуже забезпечені люди, так як це швидкий спосіб дістатися з одного місця міста в інше. До того ж, метро Нью-Йорка, єдине в світі, яке працює цілодобово. Правда, ніхто не рекомендує користуватися ним після 21:00 за місцевим часом, так як це небезпечно.


Висока щільність населення привели до високої конкуренції за вільні квадратні метри і, як наслідок, високі ціни. Купити власну квартиру в Нью-Йорку можуть дозволити собі далеко не всі представники середнього класу, тому не рідкісні випадки оренди житла. Тим більше, що в цьому місті добре поширений бізнес на здачу житла в оренду.


Ще одна особливість, яку має місто Великого Яблука – автомобільні затори. У самому місті майже 8,5 мільйонів жителів, якщо взяти всі найближчі населені пункти, то більше 20 мільйонів чоловік, а багато хто з них дійсно їде в центр міста на роботу.

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Ситуацію трохи рятує правильно організований дорожній рух, а також розвинена мережа громадського транспорту, але автомобілів всередині міста занадто багато, щоб можна було швидко й безпечно переміщатися на своєму автомобілі. Багато хто або зовсім відмовляється від особистого автомобіля або використовує один автомобіль на 3-4 людини.


У Великому Яблуці активне культурне життя, тут можна знайти ресторани практично всіх національних кухонь, тут ви можете відвідати безліч музеїв і галерей, найбільш популярні – знаменитий музей Метрополітен, галерея Гугенхайма, музей МОМА. Також в Нью-Йорку ви можете запросто прославитися, знявшись у фільмі, щорічно на вулицях міста знімають більше 200 картин. Величезною популярністю користуються мюзикли, в цілому місто Великого Яблука можна називати їх батьківщиною.


Чисельність населення міста перевищує суму жителів кількох штатів відразу: Айдахо, Аляски, Вайомінгу, Вермонта, Гаваїв, Делавера, Невади, Нью-Гемпшира, Нью-Мехіко, Юти й Південної Дакоти.

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Більшість бездомних, які перебувають в місті, зосереджені на Манхеттені. Статистика свідчить, що 97% з них з легкістю можуть припинити жебракувати, але такий стан їх цілком влаштовує. Взимку, коли міські притулки переповнені, їх розвозять автобусами до притулків довколишніх міст. Іноді це роблять і поліцейські автомобілі.


У правилах дорожнього руху міста всього 8 знаків, що є чи не мінімальним значенням по всій Америці. Також в цьому місті не можна повертати праворуч на червоне світло. У всіх інших штатах, в тому числі і в містах штату Нью-Йорк, правила дорожнього руху допускають поворот на право на червоне світло світлофора, за умови, що ви нікому не заважаєте.


Прийнято вважати, що в Америці всюди хороші дороги, але це не так. Характерною рисою нью-йоркських доріг вважається якраз не найкраще покриття.

Цікаві факти про Нью-Йорк
Цікаві факти про Нью-Йорк

Ремонт доріг проводиться, але зазвичай це, такий улюблений в Україні ямковий ремонт. Можливо, дороги просто не витримують високих навантажень, оскільки щодня в Нью-Йорку пересуваються мільйони автомобілів.


Ще одна відмінна риса Нью-Йорку – дуже високий відсоток чорношкірого населення, взагалі місто вкрай неоднорідне за своїм національним складом і вважається значимим центром імміграції. Ірландців тут набагато більше, ніж в Дубліні, а число італійців перевищує їх чисельність в Римі, та й євреїв в Нью-Йорку більше, ніж в Телль-Авіві.


Також тут дбають про людей з порушеними функціями організму. Автобуси мають спеціальні пристосування для підйому інвалідних колясок, які, до речі кажучи, видаються державою безкоштовно. Також господарі будинків, в яких проживають такі люди, зобов’язані облаштувати їм можливість в’їзду й виїзду з допомогою пандуса.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь