Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК КАКАДУ В АВСТРАЛІЇ – КРАЇНА АБОРИГЕНІВ
  • Категорія запису:Австралія

У 171 км від Дарвіна знаходиться Національний парк Какаду, який входить до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. Основна цінність унікальної території в його історії, етнології, археології, природна складова також грає велику роль. Назву Національний парк Какаду в Австралії отримав від одного з місцевих племен, яке живе на цій території кілька століть. Однак туристам на їх територію заходити заборонено.

Площа парку становить 19 000 км2 – це найбільший парк на материку. Оточують Національний парк Какаду в Австралії обривисті скелі висотою до 500 метрів. Вони майже з усіх боків оточують парк, впливаючи на природу. Крім усього іншого, скелі забезпечують захист території від бур. Усередині утвореного ними кільця знаходиться унікальна етнологічна, археологічна і природна ділянка землі.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ДОЛИНА СМЕРТІ В США: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ

У парку можна побачити сліди існування тут людей, які переносять нас на 50 тисяч років тому. Крім наскельних малюнків, до них відносяться археологічні, палеонтологічні знахідки та письмена. Найдавніші малюнки аборигенів датовані 16 тисячоліттям до н. е. Саме тут, в парку Какаду виявлено «рентгенівський стиль» наскельного живопису. Свою назву він отримав через те, що малюнки передають як зовнішній вигляд тварин і людей, так і будову їх внутрішніх органів.

Історія парку Какаду

Офіційно Національний парк Какаду в Австралії був створений в 1981 році. А території, де сьогодні знаходиться парк, були заселені 40 000 років тому. Племена аборигенів займалися збиранням і полюванням. Їх культура, зразки якої дійшли до наших днів, була самобутньою.

Національний парк Какаду в Австралії

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ПЛІТВІЦЬКІ ОЗЕРА В ХОРВАТІЇ – РАЙ НА ЗЕМЛІ

Є припущення, що китайські та малайські мореплавці відвідували Австралію набагато раніше її офіційного відкриття голландцями у XVII столітті. М. Фліндерс зробив обстеження і зйомку північного узбережжя в 1802 році. Л. Лейхгард перетнув цю територію по суші в 1845 році, а в 1862 році експедиція європейців вивчала місця, де сьогодні проходить південно-західний кордон парку Какаду.

Розвиток гірничої промисловості на початку XX століття вплинув на регіон. Було проведено телеграф і прокладена залізниця. У 20-30-х роках почали працювати рудники, де добували золото. А в 50-х роках почався видобуток урану. До цього часу число аборигенів Какаду скоротилося до 150 осіб. Вони вмирали від хвороб, завезених переселенцями, їх виселяли в інші регіони. У 70-х роках місцеві жителі, що залишилися, почали відстоювати свої права.

Національний парк Какаду в Австралії

Щоб зберегти унікальну територію, в 1979 році був створений Національний парк Какаду в Австралії.

Національний парк Какаду в Австралії: пам’ятки

Національний парк Какаду в Австралії – унікальний історичний, археологічний, природний і етнологічний резерват. Ідеальне місце, щоб насолодитися красою дикої природи Австралії.

Національний парк Какаду в Австралії розташований на горбистому плато, його висота від 180 м до 400 м. Ландшафт парку дуже різноманітний: тропічні ліси, болота, савана, рідколісся, річки, водоспади, скелі.

Основні річки – Алігатор і Вілдмен. Співробітники парку проводять водні екскурсії, на яких туристи знайомляться з різноманітною флорою і фауною. Є в парку й інші річки, менші. На відвідувачів справляють враження водоспади парку. У південній частині Какаду знаходиться велике болото, його уподобали птиці й рептилії.

Національний парк Какаду в Австралії

Дивно і захопливо те, що, уважно вивчаючи Національний парк Какаду в Австралії, вам може пощастити знайти новий слід древнього життя і самостійно дізнатися щось нове про культуру стародавньої людини.

Наскельні малюнки Какаду

У скелях безліч печер, в деяких збереглися малюнки, вік яких приблизно 20 000 років.

Концентрація наскельних зображень в Какаду одна з найбільших у світі. Є окремі зображення людей і тварин, а є цілі картини. Особливість малюнків – рентгенівське зображення, тобто аборигени малювали не просто фігури, а й зображували внутрішні органи.

Одне з найбільш відвідуваних місць парку – Убірр. Тут велика кількість малюнків, в основному зображення риб, черепах. Є навіть малюнок тасманского тигра, який водився на цій території 2000 років тому.

Національний парк Какаду в Австралії

Наскальний живопис Убірра вважається одним з кращих в світі. Туристична стежка від Убірра приведе до оглядових майданчиків.

Водоспад Джим-Джим

Комфортне і популярне місце для відпочинку туристів – водоспад Джим-Джим. Глибоке синє озеро з крижаною водою і білосніжний пляж дихають спокоєм.

Найвідоміший водоспад парку має висоту 200 м.

Однак в період дощів (листопад-червень) водоспад перетворюється в нестримну стихію, небезпечну для життя, і тури до нього здійснюються тільки на вертольоті.

Національний парк Какаду в Австралії

Навіть в сухий період дістатися до нього непросто. Від в’їзду в парк Какаду в Австралії необхідно проїхати 60 км по грунтовці і 10 км по бездоріжжю. За відгуками туристів, водоспад дуже гарний і витраченого на дорогу часу не шкода. Є в парку ще кілька водоспадів, вони менші, але теж мальовничі.

Крокодили в парку

У водоймах парку живуть тисячі крокодилів. По всьому парку розставлені щити з попередженнями, де небезпечно перебувати. Але є способи побачити хижаків абсолютно безпечно. Співробітники проводять екскурсії по місцях, де багато цих рептилій. Є спеціально обладнані платформи, з яких можна спостерігати за крокодилами. Кращий час для спостереження – з серпня по листопад. Важливо запам’ятати, що у водоймах парку заборонено плавати через крокодилів.

Національний парк Какаду в Австралії

Флора і фауна парку Какаду

Рослинний світ парку складається із 2 000 видів. Є ендемічні рослини, які не зустрічаються в інших місцях, наприклад евкаліпт кулпінскій. Взагалі евкаліпт найпоширеніша рослина парку Какаду. Заплави річок затоплено кілька місяців в році. Основні рослини цієї місцевості – мангрові ліси (39 видів мангрів). У них ростуть чайне дерево, пандан і трави. У водоймах ростуть латаття різних видів. Зустрічаються в парку сукуленти.

Тварини 74 видів (ссавці) прекрасно почувають себе на території, що охороняється. Можна зустріти кенгуру та інших представників сумчастих, дінго, куницю, летючу лисицю, деревного пацюка. На жаль, останніми роками популяція тварин в парку скорочується.

Національний парк Какаду в Австралії

280 видів птахів гніздяться в Какаду і мешкають 119 видів рептилій. Головні мешканці парку – крокодили двох видів – гребенястий і прісноводний. Перші виростають до 7 метрів, другі до 3 м. У парку багато жаб, 25 видів. У річках водиться 53 види риб.

Національний парк Какаду в Австралії сьогодні

Сьогодні на території парку живуть і працюють 500 аборигенів, вони проводять екскурсії, обслуговують туристів в готелях, магазинах і кафе.Парк входить в список ЮНЕСКО, причому одночасно як природне і культурну спадщину. Сотні тисяч мандрівників з усіх куточків планети відвідують це дивовижне місце, де дбайливо зберігають первозданну природу.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь