Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ПЛІТВІЦЬКІ ОЗЕРА В ХОРВАТІЇ – РАЙ НА ЗЕМЛІ
  • Категорія запису:Хорватія

Національний парк Плітвіцькі озера в Хорватії – одна з найулюбленіших визначних пам’яток багатьох туристів. Перша згадка про Плітвицькі озера відноситься до 18-го століття, але облагороджувати місцевість і оточувати туристичною інфраструктурою почали лише в середині 20-го століття.

Неймовірної краси озера пов’язані між собою численними каскадами й водоспадами, а навколишні мальовничі схили гірських масивів покриті густими лісами.

Національний парк Плітвіцькі озера в Хорватії

Національний парк Плітвіцькі озера – це одна з основних природних пам’яток Хорватії. Розташований парк в центральній частині країни в гірській місцевості.

Плітвіцкі озера в 1949 році першими в Хорватії отримали статус національного парку. В цей же час було заборонено відвідування цього парку, з метою збереження унікальної екосистеми цієї області. У 1958 році була створена й впроваджена програма туристичних маршрутів, що не несла негативного впливу на природні ландшафти, і парк був відкритий для туристів. У 1979 році національний парк Плітвіцькі озера був внесений до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Національний парк Плітвіцькі озера

Читайте також: ОЗЕРО СИНЕВИР: ОСОБЛИВОСТІ, ЛЕГЕНДИ ТА ІСТОРІЯ СИНЕВИРУ

Заповідник займає територію 29482 га, і включає в себе каскад з 16 великих озер і кілька дрібних водойм, а також 140 найкрасивіших водоспадів і 20 печер. Особливо цікаві печери, під скельним козирком, яким струмує водоспад. Загальна протяжність озерного комплексу – вісім кілометрів, площа – 217 гектарів.

Особливо вражає кольорова палітра озер. Колір води постійно змінюється від блакитного до зеленого, в залежності від освітленості, наявності мікроорганізмів і концентрації мінеральних речовин.

Плітвіцькі озера

Читайте також: РІЧКА КАНЬЙО КРИСТАЛЕС – КРИШТАЛЕВА РІЧКА-ВЕСЕЛКА

Для зручного знайомства з красою природного парку для туристів обладнані пішохідні доріжки, дерев’яні помости навколо озер. Перевезення відвідувачів парку здійснює екологічно чистий транспорт, що працює на електротязі: електропоїзди, прогулянкові пороми й катери. Також не забороняється пересування на велосипедах.

За правилами Національного парку відвідувачам категорично забороняється купатися в озерах, турбувати тварин, пошкоджувати рослини, розпалювати багаття та ін.

Маршрути по Плітвіцькіх озерах

Існує 8 різних пішохідних маршрутів (по чотири для кожного з двох основних входів). Щоб туристи не збивалися зі шляху, по всьому парку розставлені вказівники.

Читайте також: ОЗЕРО РЕТБА – РОЖЕВЕ ОЗЕРО В СЕНЕГАЛІ

Плітвіцькі озера в Хорватії
  • Найкоротший маршрут займає від 2 до 3 годин і включає в себе прогулянку на човні та панорамному поїзді.
  • Найдовший маршрут має протяжність 18 300 метрів і триває 8 годин.

На місці рекомендується придбати путівник по територій парку.

Що являють собою Плітвіцькі озера і водоспади

Ці озера нікого не залишають байдужими. Плітвіцькі озера в Хорватії вибилися з підземних джерел і проходять через гірські ущелини, вода в них набуває надзвичайно гарні відтінки. Велика частина озер має смарагдово-блакитний колір. Місцями видніються рибки.

Як ми вже говорили – Національний парк Плітвіцькі озера в Хорватії включає в себе шістнадцять великих водойм і безліч дрібніших. Самі озера діляться на дві категорії – «Верхні» та «Нижні».

Національний парк Плітвіцькі озера

До Верхніх відносяться 12 озер, з них найбільшим є Прощанське (площа 68 га і глибина 37 метрів) і Козяк (площа 81,5 га і глибина 46 метрів). Цю групу озер завершує мальовничий водоспад Саставці, що обрушується у воду з висоти 72 метри.

Різниця по висоті між найнижчим і верхнім озером становить 133 метра. Всю систему живлять п’ять річок: Црна, Біела, Ріечіца, Корану, Плітвіци.

Флора й фауна національного парку

Національний парк Плітвіцькі озера в Хорватії рясно вкритий лісами, в основному буковими й ялиновими. Всього тут ростуть 1267 різних типів рослин, що належать 109 видам. Територія парку є домом для надзвичайно широкого розмаїття тварин і птахів: ведмедів, вовків, орлів, сов, глухарів.

Національний парк Плітвіцькі озера

На території Плітвицьких озер не менше 200 видів тварин (всього близько 50 видів ссавців). Сьогодні парк – це останнє місце в Європі, де ще можна знайти диких бурих ведмедів і вовків у великій кількості.

Вглиб хащі не рекомендується заходити, так як можна наштовхнутися на хижих тварин, навіть на ведмедів.

Поради мандрівникові

  • Візьміть з собою зручне взуття, адже вам доведеться довго ходити по дерев’яних доріжках.
  • Обов’язково майте при собі воду, оскільки кафе розташовані далеко не на кожному розі парку.
  • Намагайтеся не приїжджати в липні або в серпні. У цей час відчувається найбільший ажіотаж серед туристів.
Національний парк Плітвіцькі озера
  • Залежно від прогнозу погоди обов’язково беріть сонцезахисні засоби або дощовики й парасольки, щоб уникнути можливих неприємних відчуттів.
  • Не сходьте з прокладених стежок. Врахуйте, що в парку живуть дикі тварини, такі як вовки, ведмеді і 16 видів змій.
  • Не смітіть. По-перше, постарайтеся залишити після себе парк таким же чистим, яким він був до вашого приходу. А по-друге, штрафи за сміття дуже високі.

Незалежно від сезону територія Плітвицьких озер неймовірно мальовнича. Літні місяці найбільш багатолюдні, а взимку озера замерзають. Кращий період для відвідувань – кінець весни й початок осені, коли не так багато відвідувачів. Вхід на територію парку платний, але для дітей до 7 років – безкоштовний.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь