Ви зараз переглядаєте НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ДОЛИНА СМЕРТІ В США: 10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ
  • Категорія запису:США

Національний парк Долина смерті в США – це невелика частина пустелі Мохаве на території штату Каліфорнія, всього у двохстах кілометрах на захід від Лас-Вегаса. Вона з усіх боків оточена високими гірськими хребтами, які не пускають сюди дощові хмари й формують унікальний клімат долини.

Національний парк Долина смерті в США має величезну площу – понад 13500 квадратних кілометрів.

Найнижче місце долини – Бедуотер – розташоване на 86 метрів нижче рівня моря. Тут випадає менш як 50 міліметрів опадів на рік, а іноді дощі не йдуть роками. І в цьому ж місці було зафіксовано найвищу температуру повітря: влітку 1913 стовпчик термометра піднявся до +57 ° C! А взимку температура може впасти нижче нуля.

Але навесні буквально на кілька тижнів вся долина перетворюється і покривається морем квітів. А іноді дощі, які прорвалися через гірські гряди, затоплюють долину і створюють недовговічні, але незвичайні мальовничі озера.

Решту часу року в долині практично немає рослинності і вкрай бідний тваринний світ. І тим не менше тут як і раніше живуть представники індіанських племен шошонів і тімбіша. Колись тут намагалися добувати золото і, звичайно, таке незвичайне місце не могло не бути відображене в кіно. “Забріскі-Пойнт“, “Пік Данте“, – все це, як і мляві ландшафти “Зоряних воєн” знімалося тут.

Національний парк Долина Смерті в США

Є у Долини Смерті й свої таємничі загадки. Наприклад, рухомі камені Рейстрек-Плайя. Каменюки вагою до сорока кілограмів, що переміщаються щороку на кілька десятків метрів по дну висохлого озера в різних напрямках.

Щоб познайомитися ближче зі ще одним національним парком Північної Америки, ми підготували 10 цікавих фактів про Національний парк Долина Смерті в США.

10 цікавих фактів про Національний парк Долина Смерті в США

Долина Смерті є місцем аномально-високих температур, але все ж її назва вводить в оману. Насправді в цьому місці кипить життя. Ось 10 фактів про Долину Смерті, які ви могли не знати.

Національний парк Долина Смерті в США

Попередження про високі температури. Літом 2001 року в Долині Смерті трималася температура 38 ° С протягом 154 днів поспіль. Температурний рекорд в Долині склав 56,7 ° C, зафіксований 10 липня 1913 року.


Долина Смерті раніше була озером. В це важко повірити, але Національний парк Долина Смерті в США – одне з найспекотніших і посушливих місць на Землі – колись було покрито водою. Було це приблизно 12 тисяч років тому під час плейстоценового льодовикового періоду.


Рухомі камені. Однією з найбільших таємниць Долини Смерті є цікавий рух каменів і валунів. Рух каменів протягом довго часу заливався загадкою, проте зараз вчені вважають, що причиною руху стали великі, але тонкі ділянки льоду, що утворюються після замерзання в попередні морозні ночі.

Національний парк Долина Смерті в США

Як Долина Смерті отримала свою назву. Під час Каліфорнійської золотої лихоманки, незліченні мисливці за золотом намагалися перетнути Долину Смерті, щоб досягти золотих полів, сподіваючись заробити собі статки. Не всім це вдалося. У 1849 році група людей заблукали в долині, але все ж зуміли вибратися. Залишаючи долину, одна з жінок у групі розчулилася і вигукнула «Прощай, долина смерті!», таким чином давши їй сучасну назву.


Чарльз Менсон. Баркер ранчо – старе ранчо розташоване глибоко в долині, де серійний вбивця Чарльз Менсон планував свої злочини й переховувався від переслідування.

Національний парк Долина Смерті в США

Підземні катакомби. Індійці протягом багатьох століть зберігали легенду про чоловіка, який пішов на пошуки своєї зниклої дружини і опинився у великому підземному амфітеатрі. Всього лише фольклор? Однак багато людей повідомили про виявлення підземних печер і катакомб прямо під долиною.


Дірка диявола і рідкісна риба у світі. Це темна заповнена водою прірву у вапняковій печері. Вчені вважають, що вона утворилася 60 тисяч років тому. А ще там проживає рідкісна рибка коропозуб диявольський.


Кратер в долині. Убхеб кратер являє собою великий вулканічний кратер майже в кілометр завширшки й понад 230 метрів глибиною.

Національний парк Долина Смерті в США

У Долині Смерті знімали Зоряні війни. Фанати саги знають, що Національний парк Долина Смерті в США став майданчиком для зйомки десятків сцен фільму. Посушлива пустеля стала ідеальним місцем для зйомок планети Татуїн.


Пустеля квітів. Важко повірити, але в долині можна зустріти ціле поле красивих польових квітів. Жовті, рожеві, фіолетові фарби розбавляють цей сухий і ворожий пейзаж.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь