Ви зараз переглядаєте НАЙВИЩИЙ ВОДОСПАД СВІТУ: ВОДОСПАД АНХЕЛЬ У ВЕНЕСУЕЛІ
  • Категорія запису:Венесуела

Водоспад Анхель – найвищий водоспад світу. Знаходиться він у Венесуелі та входить в Національний парк Канайма. Падає з гори Ауянтепуй, яка має майже кілометр висоти. Знизу створюється враження, ніби вода тече з самих небес, оскільки вершину не завжди вдається роздивитися через хмари. Є відомості, що в 1910 році найвищий водоспад світу знайшов Ернесто Санчес ла Круса, але він ніде не зафіксував цей факт. Тому офіційним роком відкриття вважається 1937, а першовідкривачем – Джеймс Кроуфорд Анжел.

Водоспад Анхель: історія відкриття

Колишній військовий льотчик Джиммі Ейнджел, літаючи над сельвою Венесуели в пошуках золота, знайшов найвищий водоспад світу.

Читайте також: ПЛИВСЬКИЙ ВОДОСПАД У МІСТІ ЯЙЦЕ – ВОДОСПАД У ЦЕНТРІ МІСТА

У 1935 р. він облітав велике венесуельське плато Ауян-Тепуї (Гора диявола) в пошуках річки. Джиммі почув від місцевого старого про її нечувані золоті розсипи і з тих пір намагався туди потрапити. Виглянувши якось з біплана, він побачив, як через край плато кудись вниз в сельву тече вода. Щоб розгледіти це краще, він обігнув високий стрімчак і не повірив своїм очам. Майже з хмар в темно-рожеву прірву мчала в глибоку долину ціла річка, заглушаючи своїм ревом шум літака.

Повернувшись до столиці Венесуели Каракас, він зацікавив своєю розповіддю геологів Густаво Ені й Фелікса Кардона та запропонував доставити їх до водоспаду зі свого базового табору під Ауян-Тепуї. Ейнджел залишив Кардона на зв’язку, а сам з дружиною Мері й Ені вилетів шукати місце для посадки на плато. Сіли вони невдало – на торфовище, і, хоча ніхто не постраждав, підняти літак шансів вже не було.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ПЛІТВІЦЬКІ ОЗЕРА В ХОРВАТІЇ – РАЙ НА ЗЕМЛІ

найвищий водоспад світу

Місцевість не надихала: ущелини й тріщини, порізане за багато тисячоліть плато, зарості непрохідним лісом. Дійти до верхівки водоспаду було неможливо. Їм потрібно було рятувати власне життя. Через два тижні, виснажені й голодні, вони дісталися до базового табору.

Заява Ейнджела про відкриття їм найвищого у світі водоспаду підтвердилася тільки в 1949 р, коли експедиція, очолювана колишнім військовим кореспондентом американкою Рут Робертсон, піднялася по каньйону Чурун на моторних каное. Перша зустріч Рут з водоспадом сталася під місяцем.

найвищий водоспад світу

Проведені на інший день вимірювання показали, що висота водоспаду Анхель – 979 м, приблизно в 18 разів більше, ніж Ніагарського. Джиммі Ейнджел (по-іспанськи Анхель) зайняв своє місце в атласах і книгах рекордів. Коли Джиммі загинув в авіакатастрофі в 1956 р, попіл льотчика розвіяли над водами, що носять його ім’я. Його літак, що зазнав аварії в горах, був знайдений і став гордістю музею в місті Сьюдад-Болівар.

У 1994 році природний парк Канайма разом з водоспадом занесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як утворився найвищий водоспад світу

найвищий водоспад світу

Утворився найвищий водоспад світу від річки Керепакупай, яка спадає вниз з висоти 979 метрів. Від її напору на вершині гори утворилися глибокі борозни, по яких вона і стікає. У зв’язку з цим вода починає падати іноді навіть на сотню метрів нижче вершини. Частина її в польоті розсіюється на мільйони дрібних крапельок і це створює дивовижний ореол.

Інша частина води утворює біля підніжжя гори невелике озеро, яке в подальшому з’єднується з річкою Чурун. Навколо розкинулися гори, які називають Тепуї. Це окремий вид тутешніх гір, яким притаманні обривисті вертикальні краї і плоска широка вершина. Дістатися сюди з міста досить просто. Але піднятися на водоспад Анхель завдання не з легких. Можна скористатися вертольотом, але за певної погоди.

найвищий водоспад світу

Цікаві факти про водоспад Анхель – найвищий водоспад у світі

  • Гора, з якої падає найвищий водоспад світу, має назву Ауянтепуй, що в перекладі означає «гора Диявола»;
  • Літак Ейнджела знаходився на горі понад тридцять років;
  • У 1964 р. літак був визнаний національним пам’ятником;
  • Сьогодні він знаходиться в аеропорту Сьюдад Болівар, куди був транспортований частинами в 1970 році;
  • Туман, що утворюється від падаючої води, досягає декількох кілометрів;
  • Водоспад Анхель вищий за Ейфелеву вежу в три рази;
  • Водоспад Анхель числиться всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.
  • У 2009 р. водоспад Анхель перейменували на Керепакупаі-міру. Так було вирішено на щотижневому шоу президентом Венесуели.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь