Ви зараз переглядаєте ПЛИВСЬКИЙ ВОДОСПАД У МІСТІ ЯЙЦЕ – ВОДОСПАД У ЦЕНТРІ МІСТА

Яйце – це місто Боснії і Герцеговини, розташоване в гирлі річки Плива, що впадає в Вбрас. А найголовніша туристична пам’ятка – Пливський водоспад у місті Яйце. Це єдиний у світі водоспад, який знаходиться у центрі міста. Саме ж місто Яйце було побудоване на овальному пагорбі, через що і отримало свою незвичайну назву.

Пливський водоспад у місті Яйце

Пливський водоспад, також часто іменований просто “Водоспадом в Яйце” є родзинкою міста, завдяки якій його неможливо забути або переплутати з іншим населеним пунктом.

Читайте також: НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ПЛІТВІЦЬКІ ОЗЕРА В ХОРВАТІЇ – РАЙ НА ЗЕМЛІ

Пливський водоспад у місті Яйце

Втім, це символ не тільки Яйце, але й країни, її гордість і візитна картка. Дана природна пам’ятка регулярно потрапляє в списки найкрасивіших водоспадів регіону та Європи.

Пливский водоспад з’єднує дві річки: власне, створює його річка Плива, яка протікає поверху, а потрапляє вода з водоспаду вже в річку Врбас, яка знаходиться знизу. Водоспад має висоту 20 метрів.

Колись Плива стікала у Врбас досить мирно, а не падала вертикально, як зараз. Русло Пливи – це, переважно, туф, який легко піддається ерозії. Вода століттями точила камінь, скеля обвалилася і – утворився ефектний водоспад. Вчені вважають, що це сталося приблизно п’ятдесят тисяч років тому.

Читайте також: БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ

Пливський водоспад у місті Яйце

Камінь не змінив своєї природи, руйнується і далі. Водоспад раз у раз змінює свій вигляд.

Колись зі скелі падало в середньому 15 кубометрів води в секунду, але в критичні моменти кількість води збільшувалася в кілька разів.
Після створення ряду споруд обсяг скоротився приблизно до 3 кубометрів секунду.

Хоча звичайно, кількість води може варіюватися в залежності від сезону і того, наскільки часто й рясно випадають опади. Проте, ця природна пам’ятка радує туристів цілий рік. Навіть у найспекотніші й посушливі дні водоспад зазвичай не пересихає. Оскільки низькі температури тут рідкість, він не замерзає взимку.

Пливський водоспад у місті Яйце

Місцеві жителі з гордістю заявляють, що Пливський водоспад у місті Яйце – єдиний водоспад, який розташований прямо в серці населеного пункту. Водоспад дійсно знаходиться в центральній частині, у Старого міста.

Щоб Яйце не втратила свою головну пам’ятку, у 2011 році скелю під водоспадом зміцнили бетоном. Роботи проводили в кінці літа, коли рівень води мінімальний. Для водоспаду зробили тимчасове штучне русло, відвівши воду в бік.


Пливський водоспад в місті Яйце – головна приманка для туристів. Щорічно помилуватися ним приїжджає до ста тисяч чоловік. Яйце є, що запропонувати мандрівникам і крім водоспаду: в місті майже три десятка значних історичних пам’ятників, але, все-таки, пріоритет за водоспадом.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь