Ви зараз переглядаєте БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН – УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ
  • Категорія запису:Україна

На далекі країни немає часу, а грошей завжди не вистачає? Куди поїхати, якщо жага мандрівок приходить в конфлікт з фінансовими можливостями і вільним часом? Є чудовий варіант – шукайте кращі місця для туризму в Україні. Їх безліч! Ось, наприклад, Буцький каньйон, розташований в селі Буки, в 200 км від Києва.

Буцький каньйон – українська швейцарія

Буцький каньйон – одна з найдивовижніших природних пам’яток нашої країни. Каньйон розташований біля села Буки (звідси, власне, і назва) на річці Гірський Тікич. Він досить вузький (його ширина коливається в межах 20-40 метрів), але в той же час глибокий – максимальна глибина досягає 20 метрів. Довжина самого каньйону близько 5 кілометрів. Ну а гранітним породам, через які протікає річка, в районі двох мільярдів років.

Буцький каньйон можна відвідати самостійно або в складі екскурсії. Гід розповість набагато більше, ніж гугл, тому дуже радимо послухати місцеві історії та легенди. Але, якщо буде можливість, побувайте в цих краях і з екскурсією, і самостійно. Це дуже різні, але однаково класні враження.

Читайте також: ОЗЕРО СИНЕВИР: ОСОБЛИВОСТІ, ЛЕГЕНДИ ТА ІСТОРІЯ СИНЕВИРУ

БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН - УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ 1

Що робити в Буцькому каньйоні

З каньйону відкриваються карколомні види, але внизу біля води теж цікаво. Там, наприклад, можна побачити руїни першої в Україні гідроелектростанції.

На самому початку каньйону є водоспад-перекат Вир. Річка там обривається з гранітної брили, утворюючи гучний двометровий водоспад. Біля нього в XIX столітті побудували великий водяний млин, від якого зараз залишилися тільки фрагменти.

Також в Буцькому каньйоні точно сподобається шанувальникам екстремального туризму. Серед скелелазів особливо популярний один з уступів каньйону – Скала Родіонова.

Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН

БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН - УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ 2

Буцький каньйон прекрасний навесні. У цю пору тут ростуть дикі тюльпани, скелясті уступи покриті зеленим покривалом трав, а на луках кумедно стрибають чорно-білі кози.

Водна прогулянка по каньйону на човні – це те, що запам’ятається на все життя. Тут в пору зізнатися в любові або зробити пропозицію.
Влітку Буцький каньйон – відмінне місце для спокійного пляжного відпочинку. Є де сховатися від пекучого сонця, прийняти сонячні ванни й водні процедури.

Буцький каньйон популярний серед скелелазів і фотографів. Тут можна зробити приголомшливі професійні або аматорські фото на тлі місцевих визначних пам’яток і природних красот. Тільки приїжджайте раніше, на світанку.

БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН - УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ 3

Буцький каньйон: цікаві факти

  • Село Буки утворилося ще в 16 столітті.
  • Гранітні породи, через які протікає річка Гірський Тікич, зберігають в собі історію еволюції перших мікроорганізмів на Землі.
  • В районі каньйону знайдені величезні рукотворні валуни, історія яких зберігає безліч таємниць. Це, так званий, «Український Стоунхендж». Його ще належить досліджувати вченим.
  • У 20-х роках минулого століття в Буцькому каньйоні була відкрита перша гідроелектростанція. Потужну ГЕС закрили в 1991 році через нерентабельність. Сьогодні ви можете досліджувати гідротехнічні споруди, що залишилися, спустившись на дно каньйону.
  • Поруч з бурхливим водоспадом «Вир» в ХIХ столітті побудували величезну водяний млин. На жаль, на сьогоднішній день залишилися тільки фрагменти старовинної будівлі.
БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН - УКРАЇНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ В СЕЛІ БУКИ 4

У Буцькому каньйоні можна нескінченно спостерігати за красою природи, вбирати її силу і міць. Тут дивним чином думки структуруються в голові та з’являються відповіді на давно хвилюючі питання. Не знаємо, в чому справа, але це реально працює.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь