На далекі країни немає часу, а грошей завжди не вистачає? Куди поїхати, якщо жага мандрівок приходить в конфлікт з фінансовими можливостями і вільним часом? Є чудовий варіант – шукайте кращі місця для туризму в Україні. Їх безліч! Ось, наприклад, Буцький каньйон, розташований в селі Буки, в 200 км від Києва.
Буцький каньйон – українська швейцарія
Буцький каньйон – одна з найдивовижніших природних пам’яток нашої країни. Каньйон розташований біля села Буки (звідси, власне, і назва) на річці Гірський Тікич. Він досить вузький (його ширина коливається в межах 20-40 метрів), але в той же час глибокий – максимальна глибина досягає 20 метрів. Довжина самого каньйону близько 5 кілометрів. Ну а гранітним породам, через які протікає річка, в районі двох мільярдів років.
Буцький каньйон можна відвідати самостійно або в складі екскурсії. Гід розповість набагато більше, ніж гугл, тому дуже радимо послухати місцеві історії та легенди. Але, якщо буде можливість, побувайте в цих краях і з екскурсією, і самостійно. Це дуже різні, але однаково класні враження.
Читайте також: ОЗЕРО СИНЕВИР: ОСОБЛИВОСТІ, ЛЕГЕНДИ ТА ІСТОРІЯ СИНЕВИРУ
Що робити в Буцькому каньйоні
З каньйону відкриваються карколомні види, але внизу біля води теж цікаво. Там, наприклад, можна побачити руїни першої в Україні гідроелектростанції.
На самому початку каньйону є водоспад-перекат Вир. Річка там обривається з гранітної брили, утворюючи гучний двометровий водоспад. Біля нього в XIX столітті побудували великий водяний млин, від якого зараз залишилися тільки фрагменти.
Також в Буцькому каньйоні точно сподобається шанувальникам екстремального туризму. Серед скелелазів особливо популярний один з уступів каньйону – Скала Родіонова.
Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН
Буцький каньйон прекрасний навесні. У цю пору тут ростуть дикі тюльпани, скелясті уступи покриті зеленим покривалом трав, а на луках кумедно стрибають чорно-білі кози.
Водна прогулянка по каньйону на човні – це те, що запам’ятається на все життя. Тут в пору зізнатися в любові або зробити пропозицію.
Влітку Буцький каньйон – відмінне місце для спокійного пляжного відпочинку. Є де сховатися від пекучого сонця, прийняти сонячні ванни й водні процедури.
Буцький каньйон популярний серед скелелазів і фотографів. Тут можна зробити приголомшливі професійні або аматорські фото на тлі місцевих визначних пам’яток і природних красот. Тільки приїжджайте раніше, на світанку.
Буцький каньйон: цікаві факти
- Село Буки утворилося ще в 16 столітті.
- Гранітні породи, через які протікає річка Гірський Тікич, зберігають в собі історію еволюції перших мікроорганізмів на Землі.
- В районі каньйону знайдені величезні рукотворні валуни, історія яких зберігає безліч таємниць. Це, так званий, «Український Стоунхендж». Його ще належить досліджувати вченим.
- У 20-х роках минулого століття в Буцькому каньйоні була відкрита перша гідроелектростанція. Потужну ГЕС закрили в 1991 році через нерентабельність. Сьогодні ви можете досліджувати гідротехнічні споруди, що залишилися, спустившись на дно каньйону.
- Поруч з бурхливим водоспадом «Вир» в ХIХ столітті побудували величезну водяний млин. На жаль, на сьогоднішній день залишилися тільки фрагменти старовинної будівлі.
У Буцькому каньйоні можна нескінченно спостерігати за красою природи, вбирати її силу і міць. Тут дивним чином думки структуруються в голові та з’являються відповіді на давно хвилюючі питання. Не знаємо, в чому справа, але це реально працює.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас