Ви зараз переглядаєте ПЕРЛИНА КАТАЛОНІЇ: ЩО ПОДИВИТИСЯ В БАРСЕЛОНІ
  • Категорія запису:Іспанія

Барселона – перлина Каталонії, тут стільки дивного, що кожному туристу хочеться побачити все і відразу. Звичайно, можна скористатися екскурсійним автобусом, але це буде лише побіжний огляд, а Барселона гідна більш пильної уваги. Розповімо, що подивитися в Барселоні у першу чергу.

Що подивитися в Барселоні

Барселона – прекрасне приморське місто. Прекрасне воно тим, що відпочинок на пляжі тут можна поєднати з оглядом міських визначних пам’яток. І подивитися тут є на що.

Храм Святого Сімейства

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Читайте також: ПАМУККАЛЕ В ТУРЕЧЧИНІ – ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ З ФОТО ТА ВІДЕО

Храм Святого сімейства Саграда Фамілія – головна визначна пам’ятка Барселони і один з приголомшливих архітектурних будівель світу.

Храм знаходиться в самому центрі Барселони, в районі Ешампле.
Крім того, церква занесена в книгу рекордів Гінеса як найтриваліший довгобуд у світі. Справа в тому, що Саграда Фамілія будується виключно завдяки пожертвам громадян за проектом відомого архітектора Антоніо Гауді.

Будівництво досі так і не підійшло до кінця. Уряд Іспанії розраховує, що собор буде побудований тільки до 2026 року.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Читайте також: НАЙРОМАНТИЧНІШІ МІСЦЯ СВІТУ: ВІД БУХТИ АФРОДІТИ ДО ДОЛИНИ МЕТЕЛИКІВ

Нестандартна зовнішність церкви відразу зробила її візитною карткою Барселони. За статистикою однієї з місцевих газет, можна відзначити, що храм відвідує понад два мільйони осіб на рік.

Парк Гуеля

Парк Гуель один з найоригінальніших парків у світі. І це не дивно, адже його створив сам геній каталонського модерну Гауді. Як і Саграда Фамілія парк не приніс славу своєму творцю за життя, зате вдячні нащадки оцінили шедевр. В даний час це друге за відвідуваністю місце творіння Гауді у Барселоні, після Саграда Фамілія.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Парк Гуеля розкинувся на схилі гори Кармель від підніжжя до вершини, з якої відкривається прекрасний краєвид на місто й море з одного боку і на гору Тібідабо з іншого боку.

На початку XX століття гора Кармель була нікому не відомою околицею Барселони. Барселонський магнат Еусебіо Гуель придбав цю ділянку під забудову. Тут передбачалося побудувати шикарні будинки для буржуазії. Спочатку була побудована інфраструктура і пара будинків для зразка, але ніхто не захотів тут купувати ділянки в зв’язку з віддаленістю місця від центру міста.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Тому сам Гауді оселився в одному з будинків на схилі гори Кармель. Зараз в його будинку влаштований музей. Таким чином це був невдалий бізнес проект, який не приніс прибутку інвестору. Інфраструктура не збудованого кварталу і стала, власне кажучи, знаменитим парком Гуеля. Після смерті Гауді парк відійшов місту.

Музей Пікассо

Один з найпопулярніших музеїв Барселони – музей Пікассо, присвячений знаменитому художнику. Розташований в східній частині готичного кварталу.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Музей Пікассо був відкритий 9 березня 1963 року і називався Колекцією Сабартеса, тому що основу експозиції склали роботи, передані місту секретарем і другом Пікассо Хайме Сабартесом. Музей розташовувався в готичному особняку Беренгера Агілара на вулиці Монкада. Згодом колекція поповнювалася, займаючи сусідні будови. У 1970 р. значна частина робіт була передана музею самим Пікассо.

В даний час музей розміщується в п’яти особняках 13 ст., що мають свою багату історію – Агілара, Кастелла, Мека, Масурі і Фінестре. Колекція складається з понад 3500 робіт Пабло Пікассо.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Акваріум Барселони

Акваріум Барселони – один з найбільших європейських акваріумів. Він був відкритий в 1995 році. Це популярне місце для туристів і місцевих жителів: тут буде цікаво відвідувачам будь-якого віку.

L ‘Aquarium de Barcelona має в своєму розпорядженні найбільшу колекцією морської флори і фауни. Понад 11.000 мешканців, зібраних з усієї планети, 35 тематичних акваріумів загальною ємністю 6.000.000 літрів.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Найдовший у світі прозорий підводний тунель – близько 80-ти метрів. Акваріум розташований самому центрі міста і є найбільш відвідуваною пам’яткою Барселони, з моменту відкриття його вже відвідали понад 16 мільйонів чоловік.

Іспанське містечко

Якщо ви ліниві, але допитливі, то Іспанське містечко – відмінний шанс познайомитися з найзначнішими пам’ятками країни, не залишаючи Барселону. На ділянці площею 42 000 кв. метри ви зможете побачити 117 об’єктів, визнаних гордістю іспанської нації. Здебільшого це старовинні будинки, храми, монастирі, палаци і замки – копії відомих архітектурних шедеврів.

Барселона
Що подивитися в Барселоні

Головне ж у тому, що створені вони з тих же матеріалів і тими ж способами, що й знамениті оригінали.

Іспанське містечко – це музей під відритим небом. Будували його до Всесвітньої виставки 1929 року, щоб познайомити численних гостей столиці Каталонії з багатою культурною та історичною спадщиною Іспанії. Авторами цього чуда стали Рамон Равентос, Мігель Утрільто і Шав’єр Ногес. Перших відвідувачів Poble Espanyol прийняла в 1927 році.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Саме Іспанське містечко стала першим масштабним проектом такого роду. Вже потім за його образом і подобою будувалися аналоги: стамбульський «мініатюрки» і женевське «Швейцарська село».

Гора Монжуїк

Складно сказати, Монжуїк гора чи пагорб. Обидва визначення використовуються досить часто. Маджуїк досягає близько 200 м у висоту.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Існує дві основні версії щодо походження назви гори, розташованої в південній частині Барселони, поруч з Середземним морем. Відповідно до першої з них, саме тут було засновано місто, про що свідчать знайдені археологами залишки стародавнього поселення. В епоху Стародавнього Риму на вершині Монжуїк був побудований храм Юпітера, в зв’язку з чим з’явилася назва «гора Юпітера» («mons Jovicus”). Через складність доставки води перші житлові будови на височині з’явилися тільки в середині XVII ст.

Однак багато раніше на схилі пагорба виникло єврейське кладовище. Можливо, назва «Монжуїк» походить від старокаталонского «Mont juïc», що означає «єврейська гора».

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

В даний час пагорб, де знаходяться музеї, сади, фортеця, фонтан і спортивні об’єкти, є одним з найбільш відвідуваних районів Барселони.

Готичний квартал

Готичний квартал – одне з найбільш відвідуваних місць у Барселоні. Свою назву він отримав через велику кількість будівель середньовіччя в стилі готика. У той час типовою було хаотичне планування, так що вулички тут часом нагадують лабіринт.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Готичний квартал Барселони, розташований в історичному і географічному центрі столиці автономної області Каталонія, в плані являє собою прямокутник зі сторонами приблизно 1,2 на 0,5 км. З північного сходу його обмежує вулиця Лаетана, з південного заходу – бульвар Рамбла, до північно-західних кордонів примикає площа Каталонії, південно-східний берег омиває Середземне море.

Тут зосереджено політичне, культурне й туристичне життя Барселони: на площі Святого Якова засідає уряд міста і провінції, в церквах, ресторанах і прямо під відкритим небом виступають музиканти, співаки й танцюристи. Тисячі туристів розчиняються в вузьких середньовічних вуличках кварталу, відвідують його музеї, надовго затримуються в магазинах і відпочивають після успішного шопінгу в кафе.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Cобор Святого Хреста і Святої Евлалії

У IV ст. на найвищому місці давньоримської колонії, на невеликому пагорбі Монс Табер вже стояла церква. Треба думати, що ця церква мала для городян велике значення, якщо два століття по тому вона стала Кафедральним собором і в ній проходив Церковний Собор 559 р.

Собор присвячений Св. Евлалії, юній дівчині, яка жила в IV ст. Вона була піддана тортурам і прийняла мученицьку смерть за християнську віру.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Собор, як справжня скринька зі скарбами, не перестає дивувати відвідувачів: 26 капел і сакристія, крипта із саркофагом святого, прекрасний клуатр – все це гідно самого уважного огляду.

Будинок Каса Міла

Будинку Міла (прізвище аристократичної сім’ї) в Барселоні судилося стати останнім світським творінням великого митця Гауді. Побудований в 1910 році, будинок вважається одним з найяскравіших творів архітектурного мистецтва в жанрі модернізм. Є одним з головних символів Барселони і всієї Іспанії.

Барселона
Що подивитися в Барселоні

Про значимість будинку Міла говорити зайве. Досить згадати, що це творіння стало першим з будівель XX століття, які організація ЮНЕСКО включила до свого списку всесвітньої спадщини. Щорічно цей пам’ятник відвідують сотні тисяч туристів.

Дивно, але великий Гауді в далекому початку XX століття зміг передбачити в конструкції пам’ятника Барселони і багато технічних нововведень. Так, в початковому проекті було відведено місце під ліфти, а об’ємні внутрішні дворики і повітряні шахти знімають необхідність розміщення в кімнатах кондиціонерів – струм повітря і комфортна температура забезпечуються самі собою.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

Парк Цитаделі

Один з найпопулярніших парків в каталонській столиці і справжня гордість кварталу Рібера – Парк Цитаделі в Барселоні. З середини XIX століття – майже два століття територія була єдиною зеленою зоною іспанського міста.

Парк Цитаделі займає площу в 30 гектар. Рослинний оазис побудований на місці військової фортеці. Територію спеціально облагородили в честь першої Всесвітньої виставки. У відгуках туристів регулярно зустрічається інформація про визначні пам’ятки Цитаделі.

Що подивитися в Барселоні
Що подивитися в Барселоні

У парку дійсно є на що подивитися: велике озеро, історичні музеї, красиві фонтани, цікаві скульптури і загадкові пам’ятники архітектури. У путівниках на фото можна побачити велику кількість місць, якими радує парк Цитаделі своїх численних відвідувачів.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь