Ви зараз переглядаєте ПАМУККАЛЕ В ТУРЕЧЧИНІ – ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ З ФОТО ТА ВІДЕО
  • Категорія запису:Туреччина

Туреччина – дивовижна країна з невичерпною кількістю пам’яток, як рукотворних, так і природного походження. Перлина Туреччини – комплекс Памуккале. Це унікальне місце – природний і культурний об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, а цікавий він тим, що поєднує в собі археологічні артефакти, унікальний ландшафт і термальні джерела.

Памуккале в Туреччині

Памуккале в Туреччині знаходиться в південно-західній частині країни. Парк розташований на плоскогір’ї. Видно його здалеку і враження від цього абсолютно незабутнє. Унікальні кальцієві тераси виблискують і засліплюють своєю білизною.

На вершині дуже жарко. Дерев майже немає, сховатися від пекучого сонця ніде. Всюди, скільки сягає око, колишуться степові трави і серед них – то тут, то там видніються уламки древньої цивілізації. Це руїни античного міста Іераполіса, побудованого в другому столітті н.е. Деякі споруди збереглися добре. Наприклад, амфітеатр. У ньому і зараз іноді проводяться концерти. А секрет його відмінної акустики до сих пір не розгаданий.

Серце комплексу Памуккале – це геотермальний басейн. Його мінеральні води (+36) мають оздоровчий та омолоджуючий ефект.

Читайте також: ПЛИВСЬКИЙ ВОДОСПАД У МІСТІ ЯЙЦЕ – ВОДОСПАД У ЦЕНТРІ МІСТА

Памуккале в Туреччині

Поруч з басейном розташований музей. У ньому представлені предмети, виявлені археологами під час розкопок Іераполіса. Але музей мало кого приваблює – всі туристи прагнуть потрапити на білосніжні тераси.

Коли краще їхати в Памуккале?

Незважаючи на те, що Памуккале в Туреччині – цілорічний курорт, найкращий час для його відвідин – кінець осені, а також квітень і травень. Так що краще за все бронювати квитки заздалегідь, вже зараз, поки попит не піднявся.

Читайте також: ОЗЕРО СИНЕВИР: ОСОБЛИВОСТІ, ЛЕГЕНДИ ТА ІСТОРІЯ СИНЕВИРУ

Памуккале в Туреччині

Як же утворилося Памуккале в Туреччині?

Карбонат кальцію, яким багата вода, утворює гігантські травертини, тобто каскади терасових ванн, прикрашених білими кальцитовими сталактитами, які формувалися довгі століття. Взагалі найбільші поклади травертину знаходяться в Італії, звідти і пішов сам термін «травертин» (італ. Travertino – «вапняний туф»).

Казковому місцю – казкове ім’я. Слово «Памуккале» перекладається з турецького як «бавовняний замок». Жителі північних регіонів порівняли б це місце зі сніжною вершиною, але оскільки в цих місцях великих снігових заметів ніколи не буває, місцеві жителі вважали, що її покрив схожий на бавовну. І це не випадково, адже сусіднє місто Денізлі славиться виробництвом саме бавовни, її навіть вивозили звідси в Європу.

Читайте також: АРАБАТСЬКА СТРІЛКА: ОЗЕРО СИВАШ ТА АЗОВСЬКЕ МОРЕ

Памуккале в Туреччині

Купатися на самих мальовничих терасах не можна (але по ним можна гуляти). Травертини з бірюзовою водою має зовсім інший склад, а для оздоровлення в Памуккале в Туреччині є природні басейни.

Вода в них має приголомшливі лікувальні властивості, які були відкриті тисячоліття тому. Все через її особливий склад. Вода насичена сульфатом кальцію, діоксидом вуглецю, бикарбонатом кальцію, магнієм, а також має високий рівень природної іонізації.

Памуккале в Туреччині

Кому підходять лікувальні процедури?

Приймати цілющі ванни в Памуккале в Туреччині корисно всім, адже вода в басейнах сприятливо діє на організм людини в цілому, а також зволожує й омолоджує шкіру. Тут же знаходиться, так званий, «басейн Клеопатри» – за легендою, саме в ньому черпала красу і молодість єгипетська цариця.

Крім цього, в Памуккале в Туреччині приїжджають ті, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом, неврологічні й ревматичні захворювання, варикоз. Мінералізовану воду з джерел призначають пацієнтам, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. У більшості випадків курс терапії термальними водами становить 1-2 тижні, тобто можна вкластися в стандартну відпустку і дійсно встигнути зайнятися собою і поправити здоров’я.

Памуккале

Басейн Клеопатри

Басейн знаходиться на місці Храму Аполлона. За легендою, в цьому басейні колись приймала ванни Клеопатра, звідси й назва. Легенда красива, але зовсім неправдива. Басейн утворився в 7 столітті в результаті землетрусу, а Клеопатра жила в 1 столітті д.н.е. Вода в басейні з геотермального джерела, температура – 35,2 градуса. Вода багата кальцієм, магнієм, натрієм, оксидом сірки і ще багатьма іншими речовинами.

Вода вважається цілющою від багатьох захворювань. Оскільки у воді міститься вугільна кислота (H2CO3), то при сплесках утворюються бульбашки. Від цього басейн ще називають «античний басейн шампанського». Зазвичай басейн повний людьми пенсійного віку з Німеччини та інших європейських країн. Подивитися на Басейн Клеопатри можна абсолютно безкоштовно. Купатися можна за додаткову плату.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь