ШОКОЛАДНІ ПАГОРБИ НА ФІЛІППІНАХ – ДИВО ПРИРОДИ В ТИХОМУ ОКЕАНІ

Шоколадні пагорби на Філіппінах являють собою 1268 вапнякових утворень, які розкинуті на плоскогір’ї на площі 50 кв.км на острові Бохоль.

Всі пагорби на Філіппінах мають майже досконалу конусну форму з великим кутом схилів, всі вони складаються з вапняку, але не мають всередині карстових печер. Пагорби покриті травою, яка до кінця “сухого сезону” вигоряє на сонці й отримує коричневий колір (звідси й їх назва пагорбів – “Шоколадні”), який особливо виділяється на тлі яскравої зелені навколишніх джунглів. Найбільші пагорби досягають у висоту приблизно 100 м, а найменші – 30 м.

Читайте також: МУЗЕЙ ПІДВОДНИХ СКУЛЬПТУР: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МУЗЕЙ МУЗА

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Шоколадні пагорби на Філіппінах: історія

Походження цих пагорбів постійно привертає до себе вчених, а ті, у свою чергу, висунули кілька гіпотез про їх походження:

  • Перша гіпотеза стверджує, що Шоколадні пагорби на Філіппінах утворилися в результаті підйому коралових покладів при впливі води й вивітрюванні грунту.
  • Інша говорить, що колись сталося виверження вулкана й залишки вулканічної діяльності вкрилися вапняною корою.
  • Ще одна версія стверджує, що місце, де знаходяться пагорби було дном стародавнього океану, і коли води відступили, то дно під дією ерозії перетворилося в подібну конічну структуру.

Крім цих наукових пояснень, є багато легенд і фольклорних оповідань, пов’язаних з Шоколадними Пагорбами, які передавалися з покоління в покоління місцевими жителями.

Читайте також: СПІВАЮЧІ ФОНТАНИ ДУБАЙ – ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Шоколадні пагорби на Філіппінах структурно побудовані з морських вапнякових порід, які були відкладені в різних шарах між пізнім пліоценом і раннім плейстоценом. Таким чином, ці родовища вапняку багаті скам’янілими залишками рослин і тварин періоду їх виникнення, і тут були виявлені скам’янілості коралів, водоростей, форамініфер та інших доісторичних видів.

В даний час рослинний покрив цих пагорбів в основному включає трави, квітучі рослини й папороті. Рівнинна земля, розташована між пагорбами комплексу, зазвичай очищається від місцевої рослинності для обробітку сільськогосподарських культур.

Шоколадні пагорби з легенд

Перша легенда розповідає про двох велетнів, які ворогували між собою. Вони кидали один в одного камінням і на місці падіння каменя з’являвся пагорб. Велетні помирилися й пішли, забувши навести порядок. Так і утворилися горби.

Читайте також: СТОУНХЕНДЖ: ХТО ПОБУДУВАВ? З ЯКОЮ МЕТОЮ? ЯК ДАВНО?

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Друга легенда більш романтична. Вона каже про велетня на ім’я Арого, що закохався в смертну дівчину. Любов принесла йому багато горя й сліз. Велетень плакав і на місці крапель сліз утворювалися горби.

Третя легенда ще цікавіша. Жив на острові величезний буйвіл. Він дуже турбував жителів сіл, топтав їх посіви, знищував рисові поля. Філіппінці вирішили вигнати буйвола й отруїли його. Шлунок буйвола не впорався з отруєною їжею і спорожнив все на території району Кармен. Коржі розлетілися на 50 кілометрів і на місці коржів утворилися шоколадні пагорби.

Четверта легенда знову ж про велетня, але на ім’я Мігель. Він був закоханий в красиву молоду дівчину Адріану. Але у велетня була велика слабкість до їжі. Він їв усе на своєму шляху, тому був дуже товстим. Адріана сказала, що треба йому схуднути. Ну велетень і постарався. Оселився на рівнині й почав худнути. Дієта допомагала вивести всі його продукти харчування прямо на рівнину. З тих пір рівнина перетворилася в безліч купок після велетня.

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Сучасне значення

Зараз Шоколадні пагорби на Філіппінах займають одну з найвищих позицій в рейтинзі чудес світу. Хоч пейзаж тут і не відрізняється особливою різноманітністю, знімати пагорби на фотокамеру все одно цікаво – в різний час вони виглядають по-різному. Варто тільки з’явитися хмаринці, і відразу на височини лягають величезні тіні. Періодично з’являється серпанок туману, надаючи пагорбам таємничість.

Визнаючи величезний потенціал комплексу Шоколадних пагорбів як туристичного аттрактанта, комплекс був включений в список Управління з туризму Філіппін. Прапор та печатка провінції також включають символ цих гір, що позначає його важливу національну й провінційну роль.

Екологічні загрози й захист

До оголошення комплексу національною геологічною пам’яткою багато пагорбів і прилеглі землі перебували у приватній власності окремих осіб або груп осіб. Таким чином, плани уряду щодо захисту району були зустрінуті інтенсивними повстаннями з боку багатьох власників земель і фермерів, і кілька разів виникали конфлікти між урядовими силами і маоїстськими партизанами.

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Невизначеність щодо статусу цих пагорбів привела до проникнення дрібних шахтарів в цей регіон, які встановлюють свої кар’єри на пагорбах, завдаючи шкоди природній красі ландшафту. Крім погроз від видобутку корисних копалин, Шоколадні пагорби на Філіппінах також стикаються із загрозами від туризму: забруднення від сміття, туристичного транспорту й самих туристів.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь