Ви зараз переглядаєте ШОКОЛАДНІ ПАГОРБИ НА ФІЛІППІНАХ – ДИВО ПРИРОДИ В ТИХОМУ ОКЕАНІ
  • Категорія запису:Філіппіни

Шоколадні пагорби на Філіппінах являють собою 1268 вапнякових утворень, які розкинуті на плоскогір’ї на площі 50 кв.км на острові Бохоль.

Всі пагорби на Філіппінах мають майже досконалу конусну форму з великим кутом схилів, всі вони складаються з вапняку, але не мають всередині карстових печер. Пагорби покриті травою, яка до кінця “сухого сезону” вигоряє на сонці й отримує коричневий колір (звідси й їх назва пагорбів – “Шоколадні”), який особливо виділяється на тлі яскравої зелені навколишніх джунглів. Найбільші пагорби досягають у висоту приблизно 100 м, а найменші – 30 м.

Читайте також: МУЗЕЙ ПІДВОДНИХ СКУЛЬПТУР: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МУЗЕЙ МУЗА

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Шоколадні пагорби на Філіппінах: історія

Походження цих пагорбів постійно привертає до себе вчених, а ті, у свою чергу, висунули кілька гіпотез про їх походження:

  • Перша гіпотеза стверджує, що Шоколадні пагорби на Філіппінах утворилися в результаті підйому коралових покладів при впливі води й вивітрюванні грунту.
  • Інша говорить, що колись сталося виверження вулкана й залишки вулканічної діяльності вкрилися вапняною корою.
  • Ще одна версія стверджує, що місце, де знаходяться пагорби було дном стародавнього океану, і коли води відступили, то дно під дією ерозії перетворилося в подібну конічну структуру.

Крім цих наукових пояснень, є багато легенд і фольклорних оповідань, пов’язаних з Шоколадними Пагорбами, які передавалися з покоління в покоління місцевими жителями.

Читайте також: СПІВАЮЧІ ФОНТАНИ ДУБАЙ – ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Шоколадні пагорби на Філіппінах структурно побудовані з морських вапнякових порід, які були відкладені в різних шарах між пізнім пліоценом і раннім плейстоценом. Таким чином, ці родовища вапняку багаті скам’янілими залишками рослин і тварин періоду їх виникнення, і тут були виявлені скам’янілості коралів, водоростей, форамініфер та інших доісторичних видів.

В даний час рослинний покрив цих пагорбів в основному включає трави, квітучі рослини й папороті. Рівнинна земля, розташована між пагорбами комплексу, зазвичай очищається від місцевої рослинності для обробітку сільськогосподарських культур.

Шоколадні пагорби з легенд

Перша легенда розповідає про двох велетнів, які ворогували між собою. Вони кидали один в одного камінням і на місці падіння каменя з’являвся пагорб. Велетні помирилися й пішли, забувши навести порядок. Так і утворилися горби.

Читайте також: СТОУНХЕНДЖ: ХТО ПОБУДУВАВ? З ЯКОЮ МЕТОЮ? ЯК ДАВНО?

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Друга легенда більш романтична. Вона каже про велетня на ім’я Арого, що закохався в смертну дівчину. Любов принесла йому багато горя й сліз. Велетень плакав і на місці крапель сліз утворювалися горби.

Третя легенда ще цікавіша. Жив на острові величезний буйвіл. Він дуже турбував жителів сіл, топтав їх посіви, знищував рисові поля. Філіппінці вирішили вигнати буйвола й отруїли його. Шлунок буйвола не впорався з отруєною їжею і спорожнив все на території району Кармен. Коржі розлетілися на 50 кілометрів і на місці коржів утворилися шоколадні пагорби.

Четверта легенда знову ж про велетня, але на ім’я Мігель. Він був закоханий в красиву молоду дівчину Адріану. Але у велетня була велика слабкість до їжі. Він їв усе на своєму шляху, тому був дуже товстим. Адріана сказала, що треба йому схуднути. Ну велетень і постарався. Оселився на рівнині й почав худнути. Дієта допомагала вивести всі його продукти харчування прямо на рівнину. З тих пір рівнина перетворилася в безліч купок після велетня.

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Сучасне значення

Зараз Шоколадні пагорби на Філіппінах займають одну з найвищих позицій в рейтинзі чудес світу. Хоч пейзаж тут і не відрізняється особливою різноманітністю, знімати пагорби на фотокамеру все одно цікаво – в різний час вони виглядають по-різному. Варто тільки з’явитися хмаринці, і відразу на височини лягають величезні тіні. Періодично з’являється серпанок туману, надаючи пагорбам таємничість.

Визнаючи величезний потенціал комплексу Шоколадних пагорбів як туристичного аттрактанта, комплекс був включений в список Управління з туризму Філіппін. Прапор та печатка провінції також включають символ цих гір, що позначає його важливу національну й провінційну роль.

Екологічні загрози й захист

До оголошення комплексу національною геологічною пам’яткою багато пагорбів і прилеглі землі перебували у приватній власності окремих осіб або груп осіб. Таким чином, плани уряду щодо захисту району були зустрінуті інтенсивними повстаннями з боку багатьох власників земель і фермерів, і кілька разів виникали конфлікти між урядовими силами і маоїстськими партизанами.

Шоколадні пагорби на Філіппінах

Невизначеність щодо статусу цих пагорбів привела до проникнення дрібних шахтарів в цей регіон, які встановлюють свої кар’єри на пагорбах, завдаючи шкоди природній красі ландшафту. Крім погроз від видобутку корисних копалин, Шоколадні пагорби на Філіппінах також стикаються із загрозами від туризму: забруднення від сміття, туристичного транспорту й самих туристів.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь