Ви зараз переглядаєте МУЗЕЙ ПІДВОДНИХ СКУЛЬПТУР: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МУЗЕЙ МУЗА
 • Категорія запису:Мексика

Канкун – один з найпопулярніших курортів Мексики. Дивовижна природа, бірюзова вода, золотий пісок і неповторні страви місцевої кухні приваблюють сюди туристів з усього світу. А ще у місці є неймовірний музей підводних скульптур. Сьогодні розповімо історію та цікаві факти про музей Муза.

Місто на березі Карибського моря з 1970 року почало активно розвиватися в туристичному напрямку. Поступово Канкун перетворився не тільки в популярне місце серед мандрівників, але й в один з головних світових центрів для дайверів.

По-перше, тут є красиві карстові печери з підводною видимістю до 100 метрів і прямим виходом в море. По-друге, божевільної краси система підземних річок Сак Актун. По-третє, в Канкуні жили стародавні індіанські племена майя, і багато ентузіастів досі вірять, що серед незліченних коралових рифів можна знайти скарби цієї дивовижної нації.

Такий наплив людей не міг не відбитися на стані мезоамериканського бар’єрного рифа, який є дуже складною природною системою з сильною залежністю біологічних видів один від одного. Дайвери не тільки плавають серед коралових рифів, а й намагаються відірвати шматочок на пам’ять, а постійне втручання людей у ​​життєдіяльність екосистеми може призвести до незворотних наслідків і назавжди знищити ці красиві підводні пейзажі.

Читайте також: ДАЙВІНГ НА ЗАТОНУЛІ КОРАБЛІ: 5 КОРАБЛІВ, ЯКІ ТРЕБА ПОБАЧИТИ

Музей підводних скульптур
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза

Скульптор Джейсон де Кайрес Тейлор вирішив привернути увагу до цієї проблеми оригінальним способом – створити перший у світі музей підводних скульптур.

Музей підводних скульптур: історія

Офіційно музей підводних скульптур називається Муза (Musa), або Underwater Museumof Art. Знаходиться неподалік від острова Ісла Мухерес. Музей і острів відділяє відстань в кілометр з невеликим. Підводний музей розташовується на кордоні Карибського моря й Мексиканської затоки. Почав свою роботу порівняно недавно – з 2010 року. Комплекс скульптур охоплює площу в 420 м 2. Складається з трьох частин, а це Пунта Нізус, Пунта Канкун і поблизу острова Мухерес.

Перед першими відвідувачами постали 100 скульптур, поступово їх кількість збільшиться. Поповнення експозиції не припиняється й сьогодні. Більшістю експонатів є статуї людей в натуральний зріст. Також можна побачити автомашину, будинок, предмети домашнього вжитку й багато іншого.

Читайте також: СПІВАЮЧІ ФОНТАНИ ДУБАЙ – ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ

Музей підводних скульптур
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза

Головна мета автора – нагадати людям, наскільки тісно вони взаємодіють з природою. Тейлор не тільки випускник Коледжу мистецтв в Кембервелі, але й інструктор з дайвінгу, тому він прекрасно усвідомлює масштаби проблеми. Влада Мексики, всерйоз стурбована погіршенням екологічної ситуації на коралових рифах півострова Юкатан, підтримали благі наміри скульптора й повірили, що музей зможе відтягнути увагу туристів від рифів.

Загалом, засновники музею ставили одночасно кілька завдань, коли вирішили відкрити музей підводних скульптур.

 • Продемонструвати наочно непрості взаємини людини з навколишнім середовищем.
 • Показати, наскільки необхідний захист коралових рифів і їх мешканців.
 • Передбачалося, що окремі експонати стануть домом для морських мешканців, тому в них спеціально робили отвори для зручності освоєння новими жителями. Сьогодні вже багато таких скульптур досить щільно заселені.
 • Матеріальна сторона: це ще одна стаття доходу турбізнесу.

Читайте також: НОТР-ДАМ ДЕ ПАРІ – ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ

Музей підводних скульптур
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза

На сьогодні перед відвідувачами музею підводних скульптур в Канкуні постає понад півтисячі експонатів, встановлених на потужних (вага досягає двох тонн!) постаментах для додання стійкості під дією течії.

Всі композиції виготовлені зі спеціальної бетонної суміші, яка не тільки безпечна для навколишнього середовища, але й дозволяє на ній зростати коралам. Над їх створенням працюють не тільки місцеві скульптори, а й автори з усіх куточків Землі, тому в камені відбиті представники найрізноманітніших народів.

Тут є скульптури людей, що моляться, дітей, що граються й людей, які сперечаються. Деякі композиції присвячені актуальним проблемам сучасності.

Читайте також: ПЛИВСЬКИЙ ВОДОСПАД У МІСТІ ЯЙЦЕ – ВОДОСПАД У ЦЕНТРІ МІСТА

Музей Муза у Мексиці
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза

Цікаві факти про музей Муза

 • Ніхто не знає скільки коштувало створення підводної експозиції. Деякі відомості дозволяють припустити, що сума склала близько $ 350 000. Однак робота по створенню нових шедеврів триває й важко вести розрахунок.
 • Музей підводних скульптур в Канкуні розділений на галереї. Machones розташовується на глибині 8-9 метрів, а Punta Nizuc – на чотириметровій. В останню дайверам «вхід заборонено», оглянути виставку можна лише з човна зі скляним дном.
 • Автор і творець композицій Дж. Тейлор – не тільки художник, він хороший дайвер. Підводний світ для нього не в новинку: працюючи над експонатами, Джейсон знаходився під водою 120 годин. Також він активно виступає за збереження навколишнього середовища, тому ще на етапі проектування передбачалося, що його скульптури стануть основою нових коралових рифів. Деякі види коралів були спеціально завезені сюди і вже освоїли нове місце проживання.
Музей підводних скульптур
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза
 • Коли дивишся на глибину з човна, таке відчуття, що скульптури набагато більші, практично на чверть. Пояснює це закон фізики: переломлення світлових променів спрацьовує як збільшувальне скло.
 • Якщо зважити всі експонати, їх загальна вага складе близько двох сотень тонн!
 • У створенні музею зіграли свою роль урагани. У 2005 році від стихійного лиха з красивим ім’ям Вільма сильно постраждало місто Канкун і прибережні коралові колонії. Для їх відновлення й захисту прибережної лінії й було вирішено поставити таку «огорожу».
 • Музей підводних скульптур – не застиглий раз і назавжди. Навколишнє середовище, природні сили впливають на всі представлені експонати. Те, що можна побачити сьогодні, необов’язково залишиться таким завтра. Тому сюди можна приїжджати щороку й щоразу відкривати щось нове.
 факти про музей Муза
Музей підводних скульптур: факти про музей Муза
 • Особи скульптур – не вигадка автора, це особи існуючих в реальному житті людей, що стали прототипом для героїв композицій. Неймовірні творіння створені руками майстрів різних національностей, тому й «жителі» глибин багатонаціональні: можна побачити європейців і азіатів, афроамериканців і мексиканців. Вони розкажуть відвідувачам свою історію, поділяться емоціями, ні одна людина не залишиться байдужою в цьому фантастичному підводному світі.

Щороку безліч туристів приїжджає в музей підводних скульптур спеціально, щоб подивитися на його експонати. Організатори музею кажуть, що, незважаючи на велику кількість відвідувачів, поліпи й корали наростають на статуї з кожним роком все більше й більше, так що цілком ймовірно, що через десяток років статуй буде не видно під шаром морських мешканців, які їх обліпили, а це означає, що будуть встановлені нові скульптури. Поки ж будь-який бажаючий може насолодитися м’якими пляжами Канкуна й Ісла Муерес, зайнятися дайвінгом і побачити знаменитий музей Муза.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь