Ви зараз переглядаєте ФІЛІППІНСЬКЕ МОРЕ – НАЙГЛИБШЕ МОРЕ СВІТУ
  • Категорія запису:Азія / Най-най

Філіппінське море – найглибше море світу, а також друге за розмірами у водах Світового океану. Розташувалося на схід і північ від Філіппін, в західній частині Тихого океану, Філіппінське море приховує у своїх надрах Філіппінську западину – одну з найбільш глибоководних місць на палнеті: саме тому, це найглибше море світу.

Філіппінське море – найглибше море світу

Філіппінське море простягається на 1800 миль (2900 км) з півночі на південь, на 1500 миль зі сходу на захід – займає загальну площу 40000 квадратних миль (1 000 000 квадратних кілометрів), що становить близько 3% всього Тихоокеанського регіону. Середня глибина всього моря – 4000 м. Найглибшим місцем Філіппінської западини є глибина в 34 578 футів (10 539 м). Море має складний і різноманітний підводний рельєф.

Читайте також: КАСПІЙСЬКЕ МОРЕ – НАЙБІЛЬШЕ ОЗЕРО СВІТУ

найглибше море світу

Філіппінське море обмежене групами островів. На півдні це однойменні Філіппінські острови і Палау, на півночі Японські острови, а на сході острів Тайвань. Дно акваторії дуже рельєфне та володіє величезною кількістю хребтів і западин, оточене ланцюжком дрібних островів.

Безліч підводних гір піднімається з дна басейну, деякі з них вулканічні. Їх вершини, часто плоскі (називаються настільними плитами, або гайотами), увінчані коралами.

Першовідкривачем моря був Магеллан і назвав його Філіппінським в честь іспанського короля Філіпа II. Саме в цьому морі, на одному з островів і загинув легендарний мореплавець, захищаючи права іспанської корони.

Клімат Філіппінського моря

Середня температура поверхневого шару води сильно коливається в різних районах моря. Так, на півдні температура досягає +29 ° С, в той час як на півночі опускається до +15 ° С. Втім, навіть на півночі влітку температура може підніматися до 25-28 ° С. Пояснюється таке розмаїття великими розмірами моря і його розташуванням – відразу в чотирьох кліматичних поясах (від субтропічного до екваторіального).

найглибше море світу

Також слід зазначити, що на морі часто трапляються тайфуни, особливо в південно-центральній його частині. А ось на північному сході відзначаються сильні вітри, до 20-25 м / с.

Регіональні особливості клімату є наслідком того, що Філіппінське море – найглибше море світу – розташоване уздовж берегів Азії і досить розтягнуте. Як ми вже говорили, акваторію покривають чотири кліматичні пояси – екваторіальний, субекваторіальний, тропічний і субтропічний. Пом’якшує умови регіону Північна Пасатна течія, яка є теплою, незважаючи на свою назву. На островах розташовано безліч місць відпочинку і курортів.

Підводний світ

Глибини, якими володіє Філіппінське море, дозволили вивчити тільки ту флору й фауну, яка мешкає в прибережних водах островів і недалеко від поверхні.

У чималій кількості видів тут представлені молюски, риби, членистоногі й голкошкірі. У цих водах можна спостерігати й великих морських мешканців: дельфінів, китів, акул та морських черепах.

найглибше море світу

Аборигени споконвіку займаються в цих водах рибним та іншим морським промислом. Дане море багате тунцем, сардиною, макрелещукою і оселедцем. Уловом стають навіть черепахи і восьминоги. Загін акул представлений тут молотоголовими, тигровими, блакитними, сірими й рифовими. Ці хижаки уникають запливати в морські глибини і полюють біля берегів.

Цікаві факти про найглибше море світу

  • У Філіппінському морі є безліч підводних гір і хребтів, довжина яких сягає 2,5 тисячі км. Також тут є і підводні вулкани, висотою до 3 км. Над поверхнею виступають лише деякі з цих вулканів, більшість розташовується під водою.
  • Це найбільше з “класичних” морів Землі, площею понад 5.726.000 км. Якби Філіппінське море, найглибше море світу, було країною, воно зайняло б 6 місце в списку найбільших держав світу, між Австралією та Індією. Хоча Саргасове море ще більше, але воно не має берегів, і, чесно кажучи, є областю в Атлантичному океані, обмеженою течіями, а не морем в прямому сенсі цього слова.

  • Також найглибше море світу Філіппінське володіє найбільшим у світі жерлом вулкана, Апонакі. На щастя, він потух в незапам’ятні часи, в іншому випадку його виверження призвело б до катастрофічних наслідків. Діаметр жерла Апонакі досягає 150 кілометрів.
  • Філіппінське море було названо на честь Філіпа, короля Іспанії. Таку назву йому присвоїв Фернан Магеллан, мореплавець, чия подорож спонсорувалася іспанською короною. Він же назвав і країну Філіппіни, якось не подумавши про той факт, що в мовах більшості місцевих народів відсутній звук “Ф” – замість нього тут вимовляють “П”.
  • За рівнем солоності Філіппінське море є одним з найбільш “стабільних” у світі. Його не опріснюють ніякі великі річки, а потужні течії невпинно перемішують воду, так що в будь-якій його ділянці різниця в солоності не перевищує 0,8%.
  • Урагани, які вирують над Філіппінським морем – одні з найсильніших у світі. За рік тут проходить до 50 тайфунів, іноді навіть більше, і зазвичай хоча б 1-2 з них мають рівень небезпеки, близький до максимального. Ризик виникнення тайфунів тут присутній протягом усього сезону дощів, тобто з початку травня по кінець жовтня, плюс-мінус.
найглибше море світу
  • Якби нам вдалося подивитися на найглибше море світу “в розрізі”, ми б побачили, що воно за своєю структурою нагадує бутерброд. Різні верстви води в ньому мають різну щільність і температуру, а тому відрізняються навіть кольором. Більш того – вони рухаються з різною швидкістю, і іноді в різних напрямках.
  • Виверження підводних вулканів в цих краях часом призводять до виникнення так званих попелястих островів, які піднімаються на поверхню і тримаються на ній якийсь час. Іноді з надр Філіппінського моря вилітають і вулканічні бомби, викинуті вулканами з неймовірною силою.
  • Найглибше море світу багате рибою (тунець, оселедець, сардини), завдяки чому рибний промисел тут є досить прибутковим заняттям. Китобійний промисел також користується великою популярністю в цих місцях. Для великої кількості місцевого населення рибний промисел є основним заняттям в житті. Справедливим також є факт, що багато населених пунктів існують лише завдяки риболовлі.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь