Німеччина одна з небагатьох країн, яка володіє такою великою кількістю замків. Багато туристів приїжджають сюди виключно заради того, щоб помилуватися фортецями й палацами країни.
Цікаво й те, що в деяких з них до цього часу живуть нащадки колись знатних і багатих людей, справжні барони й баронеси. Однак, багато з таких житлових замків частково відкриті для відвідування. Часом нинішні власники віддають великі зали своїх володінь для проведення концертів, а двори й сади для різдвяних ярмарків і фестивалів.
Найкрасивіші замки Німеччини
Про красу замків, як про смаки людей, сперечатися складно, тому будь-які спроби скласти об’єктивний рейтинг найкрасивіших або найвідоміших з них заздалегідь приречені на протести знавців або тих, хто бував в якихось інших місцях. Однак з фаворитів, які регулярно з’являються в різних німецьких переліках, цілком можна скласти десятку найкрасивіших кам’яних пам’яток Німеччини.
Замок Нойшванштайн
Замок Нойшванштайн у Баварії буквально просочений романтикою: навіть його назва перекладається як Лебединий замок. Розташовується недалеко від містечка Фюссен в Німеччині поруч з австрійським кордоном.
Читайте також: НАЙКРАСИВІШІ СТАРОВИННІ ЗАМКИ СВІТУ
Спочатку на місці замку знаходилися дві фортеці, від яких залишилися лише руїни. Зведення казкової фортеці було задумано королем Людвігом II. Він навіть наказав підірвати скелю, щоб опустити площу приблизно на 8 мм.
Фундамент майбутньої будови заклали 5 вересня 1869 року після того, як проклали дорогу та пристроїли трубопровід.
Дрезденський замок-резиденція
Дрезденський замок-резиденція або палац курфюрстів побудований в стилі Ренесансу. Сьогодні в залах колишнього палацу розташовані музеї та виставки.
Читайте також: ЛЕГЕНДИ КАРПАТ: ТАЄМНИЧІ ГОРИ ТА ГРАФ ДРАКУЛА
У саксонському замку протягом багатьох століть проживали саксонські імперські князі й королі. Достовірно донині так і не змогли з’ясувати про роки заснування палацу. Перші згадки про замок в Дрездені згідно з історичними літописами відносяться до 1289 року. Однак історики стверджують, кріпосне спорудження тут стояло ще в кінці XII століття.
У замку-резиденції знаходяться такі музеї: Зелені Склепіння (Grüne Gewölbe), Збройна палата, гравюрний і нумізматичний кабінети.
Замок Цвінгер
Дрезденський Цвінгер – один з найбільш значущих архітектурних комплексів пізнього бароко й неоренесансу. Побудований між 1710-1728 роками, Цвінгер вражає своїми розмірами. Будівля схожа на палац, прикрашена фонтанами й скульптурами. При Августі Сильному в ньому влаштовували свята й турніри.
У різних частинах Цвінгера розміщується три музеї: картинна галерея Старих майстрів, фізико-математичний салон, збори фарфору.
Замок Левенбург
Старовинний замок Левенбург (замок Лева) розташувався на висоті 92 м в красивому природному парку містечка Кассель в Баварських Альпах а Німеччині. Багато туристів, які вперше побачили цю будову, впевнені що це середньовічний замок, але насправді його звели лише в XVIII столітті.
Подібну хитрість задумав Вільгельм IX, за указом якого й побудовали замок-підробку – копію старовинних англійських замків. Архітектор Генріх Крістоф Юссов працював над проектом з 1793 по 1801 і навіть спеціально їздив в Англію, щоб вивчити місцеві руїни.
Із зовнішнього боку Левенбурга викопаний рів, тому потрапити всередину можна лише по розвідному мосту.
Замок Ельц
В долині річки Моссель, височіє замок Ельц – справжня середньовічна споруда, датована XII століттям.
Збудований на гірському шпилі, на висоті 200 метрів над рівнем моря, цей замок не знав ні серйозних боїв, ні перебудов з впливом пізніших архітектурних тенденцій. Ельц оточений мальовничими лісами й справляє враження найзатишнішого в Німеччині замку.
Можливо, таке враження пояснюється не тільки вдалим розташуванням, а й тим, що замку до сих пір мешкають – в ньому проживають представники 33-го покоління сім’ї Ельц.
Замок Ліхтенштайн
Замок Ліхтенштайн – це цілий ансамбль будівель в неоготичному стилі, оточений неприступними скелями й ровом. Розташований на висоті 817 метрів над рівнем моря.
Досить часто зустрічається друга назва – «казковий замок». Звичайно, це пов’язано з історією його будівництва й бажанням герцога Урахского втілити в реальність романтичні уявлення про середньовіччя. Але мало хто знає, що саме замок Ліхтенштайн став домівкою сплячої красуні в екранізації знаменитої казки братів Гримм в 2009 році!
Перша згадка про замок відноситься імовірно до 1130 року, коли представники династії заклали перший камінь у фундамент майбутнього родового маєтку. Точна дата закінчення будівництва невідома, але в період з 1150 по 1200 р старий Ліхтенштайн був уже готовий.
Замок Марієнбург
Марієнбург розташований на землі Нижня Саксонія, в трьох кілометрах від невеликого містечка Нордштеммен. Замок зведений на висоті 135 метрів над рівнем моря, на пагорбі серед листяного лісу.
Замок Марієнбург, відомий також як “Нойшванштайн Півночі”, був побудований Георгом П’ятим, останнім королем Ганновера, і названий на честь його дружини Марії.
Побудований Марієнбург в досить мальовничій місцевості. Під пагорбом Марієнберг, який також названий так на честь першої власниці замку, королеви Марії.
Незважаючи на те, що звели його відносно недавно – в другій половині 19 століття, виглядає він досить переконливо і створює відчуття старовини.
Шверинський замок
Шверинський замок стоїть на мальовничому острові, який з’єднується з містом і палацовим садом двома мостами.
Замок оточує прекрасний парковий комплекс, який створений в кращих класичних традиціях англійського стилю. У ньому багато оранжерей і терас. Відчуття, що ви перебуваєте в старовинному замку надають також скелясті гроти, утворені на узбережжі Шверинського озера.
Під час Другої світової війни Шверинський замок майже не постраждав. У 1948 році він був резиденцією національного парламенту, а з 1952 по 1981 рік – педагогічним коледжем. Сьогодні тут знаходиться Ландтаг, але разом з тим під музей в замку відведена досить велика частина будівлі.
Замок Моріцбург
Замок Моріцбург, розташований всього в 14 км від Дрездена. Саме тут знімався фільм “Три горішки для Попелюшки».
А почалася історія замку з невеликого мисливського будиночка, побудованого 1564 р. Тут зупинялися князі і королі Саксонії, які приїхали пополювати. У XVIII столітті було вирішено перетворити цей будиночок в королівську резиденцію.
Всього в замку Морицбург близько 200 кімнат. Крім творів живопису тут є скульптури, сюжетами композицій яких також є сцени полювання, колекції зброї та мисливських трофеїв і велика колекція порцеляни. Все оздоблення кімнат належить епосі XVIII століття.
Замок Марксбург
Замок Марксбург унікальний тому, що зберіг оригінальний вигляд середньовічної фортеці, побудованої на горі для контролю над найважливішим торговим шляхом в регіоні. Більшість будівель цього замкового комплексу збереглися з XIII – XV століть. Найстаріший житловий будинок на території фортеці було збудовано в 1239 році.
По замку Марксбург проводять екскурсії з гідом. Можна розглянути деталі середньовічного побуту на кухні, у великому залі, спальні, каплиці Святого Марка XIV століття, збройовій кімнаті з лицарськими обладунками, винних погребах. Крізь бійниці як і раніше «дивиться» на Рейн батарея гармат. У внутрішньому дворі розбитий аптекарський город, в якому ростуть 150 рослин.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас