Ви зараз переглядаєте ХРАМ ВАТ РОНГ КХУН – БІЛИЙ ХРАМ В ТАЇЛАНДІ
  • Категорія запису:Таїланд

Північ Королівства Таїланд – місце, унікальне за кількістю й різноманітністю пам’яток. Навіть найвибагливіший турист, який захоче купити тури в Таїланд, зможе знайти тут що-небудь до душі: природні заповідники, стародавні храми, унікальна флора й фауна, і, звичайно ж, чудові гори.

Не дивно, що саме тут знаходиться улюблений багатьма храм Ват Ронг Кхун – Білий храм в Таїланді.

Деякі туристи свідомо обходять Ват Ронг Кхун стороною: це новобудова, навіщо її дивитися? Насправді, значимість храму не в давності споруди, а в символізмі задумки. Кожна деталь храму несе свій сенс і закликає відвідувачів замислитися про буддійські навчання, які розповідають про мирські спокуси, бажання, жадібність та їхній вплив на розум людей.

Читайте також: 7 НОВИХ ЧУДЕС СВІТУ, ЯКІ ЗБЕРЕГЛИСЯ ДО НАШИХ ДНІВ

Храм Ват Ронг Кхун

Храм Ват Ронг Кхун: історія створення

Таїланд сповнений традиційних буддійських святилищ. Разом ці споруди утворюють основу тайської культури й потрапляють в перелік всіх туристичних програм. Але все навколо перетворюється й тепер люди не до кінця розуміють сенс буддизму, який проповідується в старих храмах. Сьогодні про складні речі говорять простими словами.

Так думає й заможний художник Чалермчай Косітпіпат з Таїланду. Саме він запропонував переробити храм Ват Ронг Кхун біля його рідних місць, так як буддистська обитель була в напівзруйнованому стані. Влада дала дозвіл на реконструкцію. Храмовий комплекс став власністю Косітпіпата.

У 1997 році він почав втілювати свою задумку в реальність. Уже 20 років команда художників разом зі своїм ватажком працює над дивовижним творінням архітектури. За цей час в храмі побувало понад 5 млн відвідувачів. Якщо враховувати, що споруда розташована на тайському кордоні далеко від Чіанграя (а сюди туристи заїжджають рідко), то це значна кількість.

Читайте також: МУЗЕЇ ВАТИКАНУ: 10 ШЕДЕВРІВ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ

Білий храм в Таїланді

Весь задум планують завершити до 2070 року. Робота вимагає серйозних витрат. Храм споруджується на особисті гроші Чалемчая Косітпіпата, які він збирав протягом 20 років, продаючи свої картини. Також завдяки продажам сувенірів і пожертвувань від відвідувачів, оскільки Тайський уряд не виділяє коштів на будівництво.

Білий храм в Таїланді: територія

Білий колір храму уособлює чистоту Будди, а дзеркала символізують мудрість Будди й буддійських навчань.

За планом художника на території буде дев’ять будинків, включаючи уботсот, зал з буддійськими реліквіями, зал для медитацій, житлові приміщення для ченців і художню галерею. Можливо, через 50-60 років ми побачимо храм Ват Ронг Кхун у всій його пишності.

Білий храм в Таїланді

Центральне місце в комплексі займає головний будинок – уботсот. Через водойму до нього веде міст, що символізує цикл переродження. Спочатку з обох країв мосту ви побачите сотні рук – це бажання, спокуси, жадібність, людські страждання й пекло. Шлях до щастя лежить через подолання подібних мирських речей. Два величезних демона охороняють дорогу до нірвани.

Головна будівля виконана в класичному стилі північних тайських храмів з трирівневим дахом і зміями Нага. Але якщо всередині старовинних храмів на стінах можна побачити фрески зі сценами з буддійської історії, то в Ват Ронг Кхун зображені сучасні уявлення про добро й зло: Людина-Павук, Нео з Матриці, Бетмен, лиходії та супергерої з фільмів, коміксів та реального життя. Тут можна побачити вибух американських башт-близнюків, вулкан, що вивергається, ядерні ракети, зброя. І, звичайно, зображення й статую Будди. Білий храм в Таїланді забороняє фото- і відеозйомку в середині будівлі.

Храм Ват Ронг Кхун

Репродукції фресок можна придбати в сувенірному магазині. Ват Ронг Кхун не єдиний храм в Таїланді з подібним сучасним живописом. Це нова течія в сучасному храмовому живописі, і таке сюрреліалістичне бачення світу надзвичайно цікаве.

На території храмового комплексу не можна не помітити золоту будівлю. Її колір обраний не випадково. На противагу білосніжній чистоті золото символізує зосередження мирських бажань і грошей. Чалемчай Косітпіпат називає його тілом в той час як уботсот є розумом. Не випадково в такій розкішній золотій будівлі знаходиться громадський туалет. Відразу видно зв’язок між поклонінням мирських бажань і їх реальною вартістю.

Чи знаєте ви? Уже зараз територія комплексу займає площу в 3 га – храм, галерея, безліч мистецьких об’єктів. Крім цих будівель передбачено звести ще музей, пагоду, монастир, каплицю, зал для молитов і кімнати відпочинку.

Білий Храм в Таїланді

На території храмового комплексу ще багато різних статуй. Тут і напівжінки-напівптахи, і дракони, і персонаж фільму Хижак, і багато інших.

Вхід в Білий храм в Таїланді безкоштовний, вітаються чайові на будівництво храму. Ви можете купити металеві пелюстки, написати на них своє бажання й повісити на спеціальне дерево. Відвідайте галерею з роботами Чалемчая Косітпіпата, де можна побачити скульптури й ранній живопис художника.

В храм Ват Ронг Кхун краще приїхати рано вранці або ближче до заходу сонця, щоб туристів було не так багато. Білий храм в Таїланді можна відвідати з екскурсією з міста Чіангмай.


На закінчення можна сказати всім, хто поїде на відпочинок в Таїланд, що Білий храм – це точно не те місце, відвідавши яке можна розчаруватися й пошкодувати про витрачений час і гроші. Це незаїжджена, воістину унікальна пам’ятка, заради якої потрібно відправитися на північ Королівства Таїланд.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь