Ви зараз переглядаєте КОТОРСЬКА ЗАТОКА В ЧОРНОГОРІЇ: БОКО-КОТОРСЬКА БУХТА
  • Категорія запису:Чорногорія

Которська затока в Чорногорії чудова суміш вікових пам’яток, красивої архітектури й сучасної атмосфери.

Боко-Которська бухта, об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, йде вглиб північного узбережжя Чорногорії більш ніж на 20 кілометрів, будучи найбільшою Адріатичною затокою. Береги затоки населялись з давніх часів і мають ряд добре збережених середньовічних міст. Протягом близько чотирьох століть затокою керували венеціанці, вплив яких простежується в архітектурі старих міст.

Которська затока: цікаві факти з історії

  • Історія бухти починається ще з давніх часів. Вважається, що вона утворилася з колись зруйнованого річкового каньйону, який через тектонічні зрушення пішов під воду. Тому глибина затоки дозволяє круїзним лайнерам заходити в Которський порт.
  • Завдяки судноплавним можливостям в затоці зупинялися торгові судна, швидко заселялися люди, на берегах затоки вирувало життя, розвивалася економіка й судноплавство, сюди прагнули люди, будували храми, влаштовували війни заради володіння таким ласим шматочком Адріатики.
  • Перші поселення ведуть свою історію з 229 р. до н.е.

Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ

Которська затока
  • Трохи пізніше був заснований Котор, який відразу став центром бухти й головним торговим містом всього Адріатичного узбережжя.
  • Завдяки економічно вигідному розташуванню, берега Боко-Которської бухти заселяли іллірійці, римляни, візантійці, турки, слов’яни, тут стояв флот Франції, Австрії й Російської Імперії.
  • Часта зміна правителів і життєвих укладів залишила унікальний слід на зовнішньому вигляді міст Боки.
  • До сих пір Которська затока та міста, що розкинулися уздовж бухти, привертають до себе туристів, щоб продемонструвати вплив історичних епох, релігій і національностей, що населяли їх століттями.

Боко-Которська бухта: курорти

Боко-Которська бухта Чорногорії – це по праву, напевно, найкрасивіший регіон Чорногорії. Вона офіційно входить в ТОП-10 найкрасивіших заток світу і займає чи не найперше місце серед найкрасивіших заток Європи.

До курортів Боко-Которської бухти відносяться: Котор, Доброта, Льюта, Ораховац, Дражин Врт, Пераст, Рисан, Липци, Морінь, Костаньїця, Столив, Прчань, Кавач, Муо.

Читайте також: КАСЛ КОМБ – НАЙКРАСИВІШЕ СЕЛИЩЕ В АНГЛІЇ

Которська затока
Місто Доброта, Чорногорія

Однак найпопулярнішими курортами Боко-Которської бухти є: Котор, Доброта, Пераст і Рисан.

Також сюди можна віднести такі курорти як: Тиват, Донья Ластва, Лепетання (але частенько їх виділяють в окрему Тиватську Рив’єру).

Которська затока: море і пляжі

Місто Котор знаходиться в глибині південного фіорда Європи. Звідси й головна особливість – відсутність великих хвиль і практично стояча вода. Однак завдяки безлічі гірських річок і струмків, які впадають в затоку, особливо при таненні снігів в зимовий період, водообмін в затоці відбувається цілий рік. З цієї ж причини вода в бухті менш солона, ніж у відкритому морі. Пляжі більшою частиною своєї штучні – бетонні, кам’янисті й насипні піщані. Відсутність природних пляжів компенсується мальовничими пейзажами навколишніх гір.

У Которі дещо полога берегова лінія, але більша частина набережної одягнена в бетон. У центрі міста розташований причал для кораблів, а також невелика марина для яхт. Найбільша кількість місць для купання знаходиться в передмісті Котора – селищі Доброта. Є невеликі затишні пляжі в Перасті, Рисані й декількох інших місцях.

Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН

Боко-Которська бухта

Курортна зона, також як і в Герцег-Нові, в основному знаходиться нижче автомагістралі. У напрямку селищ Прчань і Муо місцевість дуже мальовнича, але місць для купання там практично немає, зате багато причалів для невеликих човнів і яхт.

Которська затока: клімат

Місцевості притаманний специфічний мікроклімат, пов’язаний з особливостями навколишнього рельєфу. Оперізують з усіх боків високі гори, перешкоджають проникненню в район бухти холодних повітряних мас й опадів. Однак, коли хмари все-таки долають ловченський хребет, затоку накриває щільною дощовою завісою. І стояти негода може довго, особливо в зимовий період. Влітку частіше явище – ранкові тумани і випаровування, що піднімаються під дією палючого сонця. Вітри в цьому районі досить непередбачувані. Особливо сильними вони бувають в найвужчому місці Боки – протоці Веризі (між селищами Каменарі й Лепетання) і місті Пераст, яке знаходиться навпроти неї. Вода біля берегів прогрівається досить добре, лише затіненість горами від сонця не дає воді влітку «закипіти».

Боко-Которська бухта: пам’ятки

Щоб подивитися всі пам’ятки, якими багата Боко-Которська бухта, не вистачить навіть кількох подорожей до Чорногорії. Тому зібрали найвідоміші визначні пам’ятки, якими багата Которська затока.

Херцег-Нові

Боко-Которська Бухта
Монастир Савіна, місто Герцег-Нові, Чорногорія

Херцег-Нові – 700-річне прибережне місто з захопливим бароковим Монастирем Савіна, могутнім оплотом Форметаре, “кривавою вежею” Канлі Кула й гальковими пляжами на півострові Луштиця біля входу в затоку Котора. Більшість пам’яток сконцентровано в чарівному старому місті Херцег-Нові. Приємна прогулянка чекає вас уздовж прекрасної набережної Пет-Даниця, між гаванню Херцег-Нові й Ігало. Відвідування численних кафе, ресторанів і сувенірних магазинів є хорошим способом провести день.

Старе місто Котор

Которська затока
Собор Святого Трифона, місто Котор, Чорногорія

Засноване на березі Которської затоки римлянами місто Котор розвивалося в Середньовіччі, як важливий комерційний і культурний центр. Прогуляйтися по його звивистих брукованих вулицях й дослідити атмосферне старе місто з красивою архітектурою й затишними площами – обов’язок кожного туриста. Морський Музей – обов’язкова для відвідування пам’ятка Чорногорії, як і побудований у 1166 році Собор Святого Трифона. Для вражаючого виду на Бока-Которську бухту підніміться на 1,350 звивистих сходинок до фортеці Святого Іоана часів 6-го століття. Хоча це буде досить непростий підйом, подорож безперечно варта витрачених сил.

Пераст в Которской Бухті

Которська затока
Місто Пераст, Чорногорія

Боко-Которська бухта володіє ще одним прекрасним містом Пераст, яке оточено морською історією і являє собою один з найкрасивіших прикладів барокової архітектури. Місто Пераст відоме двома невеликими островами, унікальною комбінацією барокових палаців, церков, веж, мощених провулків і ресторанів уздовж берегової лінії. До острівців можна дістатися на човні від набережної Пераста.

Острів Богородиці на Рифі

Которська затока
Острів Богородиці на Рифі

Біля берегів Пераста розташований штучний острів Богородиці на рифі з невеликою церквою й музеєм. Прогулюючись по острову обов’язково побувайте в церкві з яскраво-синім куполом. Згідно з легендою, рибалки побачили тут Богородицю на рифі й згодом кидали в воду камінь кожен раз пропливаючи повз. В кінцевому результаті з’явився острів, який ми й бачимо сьогодні. Місцеві жителі тут все ще кидають камені в воду 22-го липня на заході сонця, коли проходить фестиваль під назвою фашинада.

Острів Святого Георгія

Которська затока
Острів Святого Георгія

Поруч з островом Богородиці на рифі розташований Острів Св. Георгія з бенедиктинським монастирем Св. Георгія 12-го століття. До оточеного кипарисами монастирю прилягає старе кладовище, де поховані представники дворянства Пераста.

Місто Тиват

Боко-Которська бухта
Місто Тиват, Чорногорія

Тиват – невелике барвисте місто посеред затоки Котора. Його набережна уздовж берегової лінії усаджена пальмами з великою кількістю кафе й ресторанів. Це одна з причин зупинитися тут на кілька днів під час подорожі навколо затоки. У Тиваті також є кілька пляжів, де ви можете відпочивати й насолоджуватися Адріатичним морем.

Порто Монтенегро

Которська затока
Яхтова марина для суперяхт «Порто Монтенегро»

Жвава марина Порто Монтенегро розташована близько приморського міста Тиват. Вона є колишнім морським портом для югославських військових кораблів, а зараз перетворилася в розкішний курорт зі стоянкою для яхт. Два югославських підводних човни тепер відкриті для громадськості на березі Которської затоки, а боєприпаси холодної війни виставлені в Військово-морському музеї Спадщини. Жваве туристичне місто з береговою лінією венеціанського стилю має розкішні готелі, незвичайні магазини, стильні бари й ресторани.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь