Которська затока в Чорногорії чудова суміш вікових пам’яток, красивої архітектури й сучасної атмосфери.
Боко-Которська бухта, об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, йде вглиб північного узбережжя Чорногорії більш ніж на 20 кілометрів, будучи найбільшою Адріатичною затокою. Береги затоки населялись з давніх часів і мають ряд добре збережених середньовічних міст. Протягом близько чотирьох століть затокою керували венеціанці, вплив яких простежується в архітектурі старих міст.
Которська затока: цікаві факти з історії
- Історія бухти починається ще з давніх часів. Вважається, що вона утворилася з колись зруйнованого річкового каньйону, який через тектонічні зрушення пішов під воду. Тому глибина затоки дозволяє круїзним лайнерам заходити в Которський порт.
- Завдяки судноплавним можливостям в затоці зупинялися торгові судна, швидко заселялися люди, на берегах затоки вирувало життя, розвивалася економіка й судноплавство, сюди прагнули люди, будували храми, влаштовували війни заради володіння таким ласим шматочком Адріатики.
- Перші поселення ведуть свою історію з 229 р. до н.е.
Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ
- Трохи пізніше був заснований Котор, який відразу став центром бухти й головним торговим містом всього Адріатичного узбережжя.
- Завдяки економічно вигідному розташуванню, берега Боко-Которської бухти заселяли іллірійці, римляни, візантійці, турки, слов’яни, тут стояв флот Франції, Австрії й Російської Імперії.
- Часта зміна правителів і життєвих укладів залишила унікальний слід на зовнішньому вигляді міст Боки.
- До сих пір Которська затока та міста, що розкинулися уздовж бухти, привертають до себе туристів, щоб продемонструвати вплив історичних епох, релігій і національностей, що населяли їх століттями.
Боко-Которська бухта: курорти
Боко-Которська бухта Чорногорії – це по праву, напевно, найкрасивіший регіон Чорногорії. Вона офіційно входить в ТОП-10 найкрасивіших заток світу і займає чи не найперше місце серед найкрасивіших заток Європи.
До курортів Боко-Которської бухти відносяться: Котор, Доброта, Льюта, Ораховац, Дражин Врт, Пераст, Рисан, Липци, Морінь, Костаньїця, Столив, Прчань, Кавач, Муо.
Читайте також: КАСЛ КОМБ – НАЙКРАСИВІШЕ СЕЛИЩЕ В АНГЛІЇ
Однак найпопулярнішими курортами Боко-Которської бухти є: Котор, Доброта, Пераст і Рисан.
Також сюди можна віднести такі курорти як: Тиват, Донья Ластва, Лепетання (але частенько їх виділяють в окрему Тиватську Рив’єру).
Которська затока: море і пляжі
Місто Котор знаходиться в глибині південного фіорда Європи. Звідси й головна особливість – відсутність великих хвиль і практично стояча вода. Однак завдяки безлічі гірських річок і струмків, які впадають в затоку, особливо при таненні снігів в зимовий період, водообмін в затоці відбувається цілий рік. З цієї ж причини вода в бухті менш солона, ніж у відкритому морі. Пляжі більшою частиною своєї штучні – бетонні, кам’янисті й насипні піщані. Відсутність природних пляжів компенсується мальовничими пейзажами навколишніх гір.
У Которі дещо полога берегова лінія, але більша частина набережної одягнена в бетон. У центрі міста розташований причал для кораблів, а також невелика марина для яхт. Найбільша кількість місць для купання знаходиться в передмісті Котора – селищі Доброта. Є невеликі затишні пляжі в Перасті, Рисані й декількох інших місцях.
Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН
Курортна зона, також як і в Герцег-Нові, в основному знаходиться нижче автомагістралі. У напрямку селищ Прчань і Муо місцевість дуже мальовнича, але місць для купання там практично немає, зате багато причалів для невеликих човнів і яхт.
Которська затока: клімат
Місцевості притаманний специфічний мікроклімат, пов’язаний з особливостями навколишнього рельєфу. Оперізують з усіх боків високі гори, перешкоджають проникненню в район бухти холодних повітряних мас й опадів. Однак, коли хмари все-таки долають ловченський хребет, затоку накриває щільною дощовою завісою. І стояти негода може довго, особливо в зимовий період. Влітку частіше явище – ранкові тумани і випаровування, що піднімаються під дією палючого сонця. Вітри в цьому районі досить непередбачувані. Особливо сильними вони бувають в найвужчому місці Боки – протоці Веризі (між селищами Каменарі й Лепетання) і місті Пераст, яке знаходиться навпроти неї. Вода біля берегів прогрівається досить добре, лише затіненість горами від сонця не дає воді влітку «закипіти».
Боко-Которська бухта: пам’ятки
Щоб подивитися всі пам’ятки, якими багата Боко-Которська бухта, не вистачить навіть кількох подорожей до Чорногорії. Тому зібрали найвідоміші визначні пам’ятки, якими багата Которська затока.
Херцег-Нові
Херцег-Нові – 700-річне прибережне місто з захопливим бароковим Монастирем Савіна, могутнім оплотом Форметаре, “кривавою вежею” Канлі Кула й гальковими пляжами на півострові Луштиця біля входу в затоку Котора. Більшість пам’яток сконцентровано в чарівному старому місті Херцег-Нові. Приємна прогулянка чекає вас уздовж прекрасної набережної Пет-Даниця, між гаванню Херцег-Нові й Ігало. Відвідування численних кафе, ресторанів і сувенірних магазинів є хорошим способом провести день.
Старе місто Котор
Засноване на березі Которської затоки римлянами місто Котор розвивалося в Середньовіччі, як важливий комерційний і культурний центр. Прогуляйтися по його звивистих брукованих вулицях й дослідити атмосферне старе місто з красивою архітектурою й затишними площами – обов’язок кожного туриста. Морський Музей – обов’язкова для відвідування пам’ятка Чорногорії, як і побудований у 1166 році Собор Святого Трифона. Для вражаючого виду на Бока-Которську бухту підніміться на 1,350 звивистих сходинок до фортеці Святого Іоана часів 6-го століття. Хоча це буде досить непростий підйом, подорож безперечно варта витрачених сил.
Пераст в Которской Бухті
Боко-Которська бухта володіє ще одним прекрасним містом Пераст, яке оточено морською історією і являє собою один з найкрасивіших прикладів барокової архітектури. Місто Пераст відоме двома невеликими островами, унікальною комбінацією барокових палаців, церков, веж, мощених провулків і ресторанів уздовж берегової лінії. До острівців можна дістатися на човні від набережної Пераста.
Острів Богородиці на Рифі
Біля берегів Пераста розташований штучний острів Богородиці на рифі з невеликою церквою й музеєм. Прогулюючись по острову обов’язково побувайте в церкві з яскраво-синім куполом. Згідно з легендою, рибалки побачили тут Богородицю на рифі й згодом кидали в воду камінь кожен раз пропливаючи повз. В кінцевому результаті з’явився острів, який ми й бачимо сьогодні. Місцеві жителі тут все ще кидають камені в воду 22-го липня на заході сонця, коли проходить фестиваль під назвою фашинада.
Острів Святого Георгія
Поруч з островом Богородиці на рифі розташований Острів Св. Георгія з бенедиктинським монастирем Св. Георгія 12-го століття. До оточеного кипарисами монастирю прилягає старе кладовище, де поховані представники дворянства Пераста.
Місто Тиват
Тиват – невелике барвисте місто посеред затоки Котора. Його набережна уздовж берегової лінії усаджена пальмами з великою кількістю кафе й ресторанів. Це одна з причин зупинитися тут на кілька днів під час подорожі навколо затоки. У Тиваті також є кілька пляжів, де ви можете відпочивати й насолоджуватися Адріатичним морем.
Порто Монтенегро
Жвава марина Порто Монтенегро розташована близько приморського міста Тиват. Вона є колишнім морським портом для югославських військових кораблів, а зараз перетворилася в розкішний курорт зі стоянкою для яхт. Два югославських підводних човни тепер відкриті для громадськості на березі Которської затоки, а боєприпаси холодної війни виставлені в Військово-морському музеї Спадщини. Жваве туристичне місто з береговою лінією венеціанського стилю має розкішні готелі, незвичайні магазини, стильні бари й ресторани.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас