Якщо вас вабить морська стихія, але звичайний відпочинок на морі більше не приваблює, ми пропонуємо вам цього літа зробити занурення до одного з найвідоміших затонулих кораблів.
Затонулі кораблі – це місця, які завжди привертають увагу мандрівників, які обожнюють дайвінг. Навколо сплячих під товщею води кораблів завжди витає аура загадковості, про них складають легенди й розповідають історії, які часто не мають нічого спільного з правдою.
Читайте також: ПОХІД В ГОРИ: СПИСОК ПОРАД, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ НОВАЧКАМ
Потрібно сказати, що занурення на велику глибину часто вимагає від дайвера певного досвіду і пов’язане зі знанням тонкощів роботи обладнання, що використовується для підводних подорожей. У той же час, деякі затонулі кораблі доступні й для людей, які ніколи не займалися дайвінгом.
Пором «Зенобія»
Мабуть, це той рідкісний випадок, коли затонулий корабель не забрав жодного людського життя, і всьому екіпажу вдалося врятуватися. Варто відзначити той важливий факт, що Пором «Зенобія» відмінно підходить для занурення як малодосвідчених дайверів, так і тих, хто любить випробування складніше.
Читайте також: МАЧУ-ПІКЧУ – ЗАГУБЛЕНЕ МІСТО ІНКІВ НА ВИСОТІ 2400 МЕТРІВ
Пором затонув біля берегів Кіпру в першому ж плаванні: під час круїзу 172-метрове судно почало кренитися на бік з нез’ясованих обставин. Протягом декількох днів екіпаж намагався виправити ситуацію, але безуспішно – судно почало повільно занурюватися на дно, поки не затонуло. Величезні розміри порома роблять його просто ідеальною розвагою для дайверів. Верхній його борт, що знаходиться на глибині близько 20 метрів – ідеальний варіант для новачків, а нижній, що спочиває під сорокаметровою товщею води – кращий вибір для досвідченого дайвера.
Титанік
Коли чуєш вислів «Затонулі кораблі», то перше, що спадає на думку, це Титанік. Цей корабель настільки оспіваний в масовій культурі, що, мабуть, складно зустріти людину, яка б не чула про трагедію, яка трапилася з ним. Титанік покоїться під більш ніж трьома кілометрами води і навіть не віриться, що на нього можна подивитися на власні очі. Правда, варто сказати, що це занурення варто дуже і дуже солідних грошей – воно обійдеться в суму приблизно $ 60 000, що досить немало.
Цікавим є той факт, що для занурення використовується техніка, вироблена в Росії, зануреннями керує фахівець з російським ім’ям і прізвищем. Експедиція до затонулого корабля триває близько 13 днів, саме занурення відбувається протягом десь 10 годин. Двоє сміливців і пілот опускаються на крихітному батискафі на морське дно. Цікаво, що в зануренні не може брати участь людина з надмірно високим зростом або вагою.
Фрегат «Сіріус»
Цей корабель, що становить в довжину трохи більше 40 метрів, можна побачити на морському дні недалеко від острова Маврикій. Цей корабель закінчив свою службу в 1810 році, під час битви з французькими бойовими кораблями. Він сів днищем на кораловий риф і отримав в бік залп з ворожих гармат. Зараз він спочиває на глибині близько 25 метрів, занурення до нього вимагає особливого сертифікату, який підтвердить рівень досвіду і знань дайвера.
Для того, щоб зануриться на дно, вам буде потрібно пройти навчання в дайвінг-клубі, який є на острові Маврикій. Він входить в асоціацію MSDA, що гарантує високу якість навчання й вашу безпеку в майбутньому. Тим, хто ризикне поринути, це обійдеться в суму близько 50 євро.
Кладовище кораблів
Це місце знаходиться біля Федеральних Штатів Мікронезії – державі в Океанії, розташованій на Каролінських островах. Кладовище кораблів дуже добре підходить для пірнання, так як там досить висока температура води (близько 28 градусів). Однак пірнати можна не впродовж усього року – деякі місяці відрізняються поганою погодою і сильним хвилюванням.
Кладовище кораблів, це місце, де відбулося поховання морського і повітряного флотів Японії за часів другої світової. Під час операції «Хейлстоун» американські бомбардувальники відправили на дно величезну кількість японської військової техніки. Майже вся техніка лежить на мілководді, що робить занурення можливим навіть для початківців дайверів. Круїз по лагуні коштує близько трьох тисяч доларів, але воно того варте: дно буквально завалене уламками літаків і затонулі кораблі, звичайно, тут не рідкість.
Пароплав «Барон Гауч»
Це, мабуть, найбільш готичне занурення з усіх представлених. Біля узбережжя Істрії цей пароплав займався тим, що перевозив біженців під час першої світової війни. Під час одного з рейсів він підірвався на міні у зв’язку з тим, що спостерігач покинув свій пост. Корабель швидко пішов на дно, забравши життя кількох сотень людей.
Потрібно сказати, що занурення до цього військового поховання не зовсім легально і дозвіл є всього у декількох дайвінг-клубів. Уряд Хорватії побоюється, що пароплав пограбують мародери й тому дозвіл на занурення отримати досить важко.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас