Ви зараз переглядаєте РІЧКА КАНЬЙО КРИСТАЛЕС – КРИШТАЛЕВА РІЧКА-ВЕСЕЛКА
  • Категорія запису:Колумбія

Річка Каньйо Кристалес або Кришталева – незвичайна річка в Колумбії,на території департаменту Мета в горах Макарена. Річка відома тим, що протягом року здатна кілька разів змінювати колір води. За такі дивовижні властивості місцеві жителі прозвали її “рікою п’яти кольорів” або “рідкою веселкою”. Залежно від сезону води Каньойо Кристалес фарбуються в зелений, червоний, блакитний, чорний і жовтий кольори.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН: ТОП-15

Річка Каньйо Кристалес: дивовижні води

Як ми вже говорили, вода тут має п’ять кольорів – колір неба, колір трави, колір сонця, колір вогню і колір ночі. Саме так називають ці кольори місцеві жителі. Такий ефект дають різні види водоростей, які активно ростуть в річці. Поблизу річка виглядає живим потоком кольору. Незважаючи на таку “заселеність” річки водоростями, вчені прийшли до висновку, що вода в ній надзвичайна чиста й насичена киснем, так як кам’яне дно річки не дає утворюватися мулу. Багато туристів із задоволенням пірнають в неї, насолоджуючись строкатим феєрверком фарб. Деякі навіть знаходять в такому купанні майже сакральний сенс.

А ось пити цю воду не можна – в ній немає ніяких солей і мінералів, вона майже дистильована. До речі, через такий склад води, а також специфічне русло річки, в Каньйо Кристалес не водиться велика риба, тільки зовсім дрібні невигадливі рибки.

Читайте також: ОЗЕРО РЕТБА – РОЖЕВЕ ОЗЕРО В СЕНЕГАЛІ

Річка Каньйо Кристалес

Всі ці кольори Різнобарвної річки є наслідком життєдіяльності водоростей, які в залежності від сезону, освітленості й температури води змінюють своє забарвлення, і в залежності від пори року насиченість кольорів варіюється, то слабшаючи, то посилюючись.

Якщо протягом більшої частини року річка Каньйо Кристалес має сріблясто-зелений колір, як і більшість річок, то влітку пекучі промені сонця висушують водні рослини, й річка набуває звичайного “забарвлення”.

Водорості під назвою Macarenia Clavijera в залежності від інтенсивності освітлення набувають яскраво-червоного кольору та його переливи, а рослини Clavija Macarinence – всілякі відтінки зеленого. Чорний і жовтий кольори надають річці мохи, пісок і різні водні рослини; а чисте небо, відбиваючись у воді, “дарує” Рідкій Веселці бірюзову й синю фарби.

Читайте також: ФІОРДИ НОРВЕГІЇ: НЕЗАБУТНЄ ДИВО ПРИРОДИ

Річка Каньйо Кристалес

У найбільш спекотні дні в палітрі річки переважають насичені відтінки багряного кольору. Фантастичне буйство фарб припадає на спекотну пору року. Саме в цей сезон, коли природа, подібно художнику-абстракціоністу, щоразу по-різному розписує річку, Кришталевий потік відкритий для відвідування туристів.

Цікаві факти про Каньйо Кристалес

  • Гори Макарена вважаються найдавнішими на Землі. Вік цього чуда природи становить більше 1 000 200 років! Цю гірську область світове співтовариство вчених називає «джерелом біорізноманіття». На думку фахівців, саме звідси почалося поширення природних видів по регіону.
  • Чому річку називають саме 5-кольоровою? Якщо подивитися на неї з відстані пташиного польоту, це питання відпаде саме собою: з висоти чітко виділяються червоний, жовтий, чорний, зелений і блакитний кольори.

Читайте також: АРАБАТСЬКА СТРІЛКА: ОЗЕРО СИВАШ ТА АЗОВСЬКЕ МОРЕ

Річка Каньйо Кристалес
  • Річки, озера, печери й гроти були для індіанців, які жили тут задовго до приходу іспанців, символом «нижнього світу» – світу ночі, жіночого початку й сакральної таємниці, пов’язаної з народженням.
  • Водні рослини Clavija Macarinence, які зустрічаються тільки в даній місцевості (ендеміки), були відкриті й ідентифіковані видатним колумбійським вченим-біологом Хесусом Ідробо (ісп. Jesus Idrobo).
  • У сезон дощів рівень води в Різнобарвній річці сильно піднімається, в результаті чого водорості не отримують достатньої кількості сонячного світла – тоді річка Каньйо Кристалес перетворюється в звичайну річку

Для тих, хто хоче відвідати це прекрасне місце, варто знати, що найбільш красиво річка виглядає в спекотний сезон з травня до початку грудня. В інший час відвідати Каньйо Кристалес не можна, оскільки річка охороняється ЮНЕСКО, яке й накладає певні обмеження з метою зберегти річку Різнобарвну річку в первозданному вигляді.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь