Мабуть, немає більш закритої в особистому житті нації, ніж французи. Вони ніколи не дозволять чужим людям побачити недоліки й сварки у своїх відносинах. Ви ніколи не почуєте у них скарг на подружжя.
Шлюби тут відбуваються дійсно по взаємній любові, яка може спалахувати досить часто. Адже французи – неймовірно емоційна й розкута нація. Більшість шлюбів освячується церквою. У статті ми поговоримо про сімейні традиції у Франції, розповімо, що являє собою французька сім’я, її звичаї та виховання дітей.
Сімейні традиції у Франції
Сімейне життя у Франції не сильно розвинене. Середній вік одруження для людей – 28 років. Адже французькі дівчата зазвичай не вступають в інтимні відносини до 20 років. Цей факт пояснює й те, чому французьку підлітки часто залицяються до дівчат інших національностей.
Читайте також: ТРАДИЦІЇ ТАЇЛАНДУ: КУЛЬТУРА ТА ЗВИЧАЇ ТАЙЦІВ
За статистикою, у Франції дуже багато розлучень, а також сильно розвинений громадянський шлюб. Французька сім’я зазвичай складається з 3-4. Але, тим не менш, французи дуже шанують свою сім’ю, поважають своїх родичів і намагаються проводити якомога більше часу зі своєю родиною.
Франція, напевно, єдина країна, де так пишаються своїм корінням. Кожен француз легко зможе вам розповісти про склад своєї сім’ї з часів Людовика й королеви Марго. Рідна кров для них – головне, що є в цьому житті. Сім’ї родичів завжди живуть по сусідству, беруть участь в житті один одного. Дітей в сім’ях дуже люблять і часто балують. Всі члени великих сімей, навіть найвіддаленіші родичі обрушують на дітей все своє обожнювання.
Cлід відзначити згуртованість французьких сімей, саме французи, як ніхто інший близькі зі своїми родичами. Діти не поспішають покинути рідний дім після свого повноліття, а, навпаки, живуть з батьками до вступу в шлюб. Нерідко, навіть після заміжжя або одруження, в будинок діти приводять свою другу половинку й проживають з батьками під одним дахом, виховуючи дітей.
Читайте також: КОРЕЙСЬКА КУХНЯ: ОСОБЛИВОСТІ, ПОДАЧА Й КОРЕЙСЬКІ СТРАВИ
у Франції є традиція збирати всю сім’ю, щоб вирішити щось важливе, вислуховувати поради від старшого покоління. У багатьох сім’ях родичі розмовляють один з одним на “ви” на протязі всього свого життя.
Французька сім’я та виховання дітей
До жінок у Франції довгий час було упереджене ставлення: тільки в 1985 році жінок зрівняли в правах з чоловіками, а до 1964 року француженки навіть не мали права відкрити власну справу, рахунок в банку, вийти на роботу без дозволу чоловіка або батька. Хоча сьогодні Франція одна з найбільш емансипованих країн світу, що, мабуть, є наслідком такого обмеження в правах француженок.
Саме тому француженки сьогодні не люблять сидіти в декретній відпустці, мало хто виходить на роботу більше, ніж через рік після народження малюка. Дітей залишають, звичайно, з представниками старшого покоління або ж в спеціальних дитячих садах з різним ухилом: мови, мистецтво і т.д.
Ставлення французів до виховання дітей в деякій мірі розходиться з загальноприйнятими уявленнями. В основному, сім’ї приділяють велику увагу індивідуальності дитини, виявлення й розкриття її талантів та формування особистості. А от французька сім’я намагається виховати зразкового сім’янина й законослухняного громадянина – повноцінного члена французького суспільства.
Освіту своїм дітям французи починають давати з перших років життя. У спеціальних школах дітей вчать правильно й швидко розмовляти, всебічно їх розвивають. Причому в складанні сімейних планів беруть участь всі покоління родини, всі побажання враховуються в рівній мірі і малюка і його престарілих бабусь та дідусів.
Виростаючи, французи почувають тверду впевненість у своїй унікальності, що вони і є найголовніші в цьому світі. При цьому правила етикету прищеплюються тут практично з пелюшок. Діти беруть участь в міських та національних святкуваннях нарівні з дорослими. При цьому їх поведінка в громадських місцях завжди ідеальна.
Хто в сім’ї головний
У французькій родині чоловік є главою й авторитетом. Як стверджує багато іноземок, які перебувають у шлюбі з французами, на наступному ступені знаходиться свекруха, яка ревно спостерігає за поведінкою своєї невістки й дуже піклується про те, щоб її онуки були виховані правильно. Така ситуація може бути особливо важкою для американок та англійок.
Зазвичай французькі діти не можуть відкрити холодильник, коли захочуть підкріпитися, взяти машину без дозволу, не послухатися своїх батьків або господарювати в будинку під час відсутності старшин і підбивати друзів поводитися так само. Французькі батьки можуть бути шоковані тим, яку свободу дають своїм дітям в тій же Америці чи Англії.
Характерною рисою французьких сімей є спадкоємність поколінь і в цілому згуртованість. Члени однієї родини намагаються жити в одному районі й підтримувати тісний зв’язок. Таким чином французька сім’я відрізняється міцними сімейними узами.
Звичайно ж, існують і винятки, «білі ворони» – люди, які живуть далеко від сім’ї, але суть в тому, що у Франції це вважається скоріше відхиленням, ніж нормою. В цілому ж тенденція залишається незмінною – підтримка й зміцнення сімейних зв’язків.
Приготуванням їжі в сім’ї французів дуже часто займаються чоловіки. Жінки культивують впевненість своїх чоловіків в тому, що вони прекрасні кухарі, тому завжди отримують дійсно смачну їжу. Оскільки французи прагнуть бути кращими у всьому, чим вони займаються, готують вони дійсно чудово. Причому чудово поєднують закуски, основні страви, десерти й різні сорти вин, без яких не обходиться сімейна вечеря. А ось подавати сніданок у Франції прийнято господині будинку. Це зазвичай свіжа випічка, різні каші, молочні продукти. Для того, щоб приготувати сніданок, жінці, часом, доводиться вставати раніше перед роботою.
Люди у Франції відрізняються своєю стриманістю, розумністю й ощадливістю. Французи дуже ввічливі, усміхнені та привітні. Але, разом з цим, вони дуже потайливі, і рідко скажуть правду вам в обличчя. Французи дуже патріотичні, обожнюють свою мову, і не люблять говорити по-англійськи (хоча більшість розуміють англійську). Жителі Франції також відрізняються прекрасними манерами, ввічливістю й тонким смаком. Вони понад усе цінують свою родину і все це намагаються виховати у своїх дітей.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас