Лувр – музей, який щодня збирає під своїм дахом людей різних національностей, віросповідань і переконань. Їх об’єднує одне – любов до прекрасного. Музей Лувр в Парижі розташовується в старовинному королівському палаці. Розповімо докладніше про історію Лувру та цікаві факти про Лувр.
Музей Лувр в Парижі: історія
Лувр, звичайно, не замислювався як музей. Спочатку це була фортеця, яка охороняла Париж із заходу, створена вона була в 1190 році. Згодом фортецю зруйнували, а на її місці звели королівську резиденцію, в якій правили Францією кілька десятків монархів. Завдяки Франциску I, великому любителю й цінителю мистецтв, стала формуватися колекція Лувру. Як музей Лувр в Парижі відкрився в 1793 році за часів Великої французької революції. Музей Лувр можна побачити під час екскурсій по Парижу.
У 12 столітті його знали як замок для спостереження Сени. У 14 – як королівську резиденцію. У 18 столітті, під час Французької революції, Лувр став музеєм. Сьогодні він найбільш відвідуваний музей у світі, а для того, щоб побачити всі твори мистецтва вам знадобиться не менше тижня.
Експонати Лувру розбиті на секції й представляють культури різних країн та епох. Окремими секціями значаться скульптури, предмети мистецтва (статуетки, меблі) й картини. Остання нараховує близько 6000 картин, на перегляд яких досвідчені екскурсоводи радять відводити окремий день візиту.
Читайте також: НОТР-ДАМ ДЕ ПАРІ – ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ
Цікаві факти про Лувр
За багато років було виявлено величезну кількість інформації про музей Лувр в Парижі. Деякі цікаві факти про Лувр є документально оформленими Лувр-фактами, а деякі – просто легендами або міфами.
Музей Лувр в Парижі масивний
Як відомо, там знаходиться 380 000 експонатів, але доступних в музею, у восьми кураторських відділеннях всього 35 000 творів мистецтва. Якщо кожен день проводити вісім годин у Луврі, й дивитися на кожен експонат всього 30 секунд, це займе 36 днів. Якщо хтось вирішить переглянути всi 380,000 творів мистецтва протягом 30 секунд по вісім годин на день, то йому буде потрібно майже 400 днів, щоб обійти їх всі.
Музей Лувр в Парижі є дуже популярним, він залучає понад дев’ять мільйонів відвідувачів щороку. Це майже 25 000 туристів на день. З них 30% – місцеві французькі туристи, інші іноземні. Сполучені Штати й Китай вносять найбільший внесок в Музейний натовп Лувру. Понад мільйон громадян США щорічно відвідують Лувр в Парижі.
Музей імені Наполеона
Наполеон Бонапарт поповнив колекцію музею 5000 картинами й перейменував музей Лувр в Парижі в Музей Наполеона на період свого правління. Після смерті французького імператора викрадені картини повернули власникам, а музей повернув собі історичну назву.
Мона Ліза і Лувр
Кілька фактів з “життя” Мони Лізи в Луврі. Отже, в 1911 році картина була викрадена з Лувру, але через два роки знайдена й повернена на місце. До речі, це єдиний випадок крадіжки в історії Лувру. Вінченцо Перуджа, італійський мігрант, який працює в музеї охоронцем, вкрав Мону Лізу в 1911 році. Він стверджував, що хоче повернути італійську картину в Італію, і це єдина причина. Два роки по тому він був спійманий, коли намагався продати картину арт-дилеру у Флоренції.
Читайте також: СІМЕЙНІ ТРАДИЦІЇ У ФРАНЦІЇ: ФРАНЦУЗЬКА СІМ’Я ТА ЇЇ ЗВИЧАЇ
У 1956 році, коли картина перебувала на виставці, вандал хлюпнув на неї кислотою. У тому ж році приїжджий з Болівії кинув в полотно камінь, пошкодивши барвистий шар біля лівого ліктя Мони Лізи. Тепер картина захищена куленепробивним склом і обгороджена бар’єром, по обидва боки якого стоять охоронці музею. Але навіть до бар’єра потрібно терпляче пробиратися, оскільки натовп величезний; причому, настільки, що в ньому орудують кишенькові злодії.
Пікассо був під підозрою за крадіжку Мони Лізи
Під час розслідування крадіжки Мони Лізи, Пабло Пікассо був одним з підозрюваних. Дрібний художник вкрав кілька скульптур з Лувру і продав їх Пікассо. Іспанський майстер-художник не знав, що тільки що куплені їм речі були вкрадені.
Читайте також: ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ ФРАНЦІЇ: ОСОБЛИВОСТІ ФРАНЦУЗЬКОЇ КУХНІ
Пікассо був також близьким другом Гійома Аполлінера, поета, редактора й критика. Гійом зробив багато публічних заяв про те, що Лувр слід спалити. Оскільки Пікассо володів предметами, вкраденими з музею, і через його зв’язки з Гійомом, він був одним з головних підозрюваних. Однак після однієї зустрічі з поліцією і суддею його відпустили.
Суперечки про скляну піраміду Лувру
Сьогодні всі приймають скляну піраміду як частина Лувру. Деякий час тому її називали недоречною. Китайсько-американського архітектора назвали «недостатньо французьким», щоб працювати над такою заповітною Паризькою пам’яткою. Скляна піраміда – один з чотирьох входів в музей Лувр в Парижі.
Більшість картин французьких художників
66% зібраних в музеї картин складають роботи французьких авторів. Колекція розбита на 8 тематичних розділів: стародавній Схід, Стародавній Єгипет, Стародавні Греція, Етрурія, Рим, мистецтво ісламу, скульптура, Предмети мистецтва, Образотворче мистецтво, графічне мистецтво
Лувр з привидами
У Луврі часто з’являються дві примари. Перша – Єгипетська мумія на ім’я Бельфегор. Другий привид – це людина, яку за життя звали “Джек-Скіннер”. Жан Л’Екоршер м’ясник був одним з поплічників французької королеви Катерини Медичі. Королева вбила його, тому що він знав надто багато секретів про королівську сім’ю. Відчувши себе ошуканим, м’ясник піднявся із мертвих і прокляв французьких королівських осіб, що жили в Луврі.
Туристи, як відомо, бачать його в музеї й прилеглому саду Тюїльрі. Оскільки він одягнений в червоне, він також відомий як «Червоний людина Тюїльрі».
Лувр знаходиться в центрі монументальної зони
Історична вісь Парижа є лінією пам’ятників і будівель, яка простягається від центру Парижа на захід. Ця архітектурна лінія пам’ятників в 5 км також відома як Тріумфальний шлях. Лувр є ядром і знаходиться в середині цієї осі.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас