Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАНАДУ – КРАЇНУ КЛЕНОВОГО СИРОПУ Й ХОКЕЮ
  • Категорія запису:Канада

А що у світі знають про Канаду? Тільки те, що хокей там замість релігії, на прапорі зображений кленовий лист, а населення говорить двома мовами – французькою та англійською. Але насправді ця країна набагато цікавіша й багатогранна. Підготували для вас цікаві факти про Канаду, які дозволять більше дізнатися про країну любителів пончиків.

Цікаві факти про Канаду

Тут знаходиться одна з найменших пустель. Пустеля в Канаді дійсно всього одна, та ще й дуже невелика. Технічно це не класична пустеля, а піски, що залишилися після льодовикового періоду. Її площа не перевищує двох з половиною квадратних кілометрів. Тут є дюни, близько 300 видів жителів і приблизно сотня засухостійких рослин.

Знаходиться пустеля Каркосс на півострові Аляска поблизу поселень і доріг. Сюди часто приїжджають туристи, прогулюючись і влаштовуючи ралі на всюдиходах. А місцеве населення використовує пустелю як трек для літнього сендбордінга й зимового треку для лиж.


Канаду також називають світовою столицею полярних ведмедів. Не раз жителям доводилося справлятися з їх навалою. Канадці навіть не закривають двері машин, щоб перехожий при зустрічі з дикими тваринами зміг сховатися.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НЬЮ-ЙОРК: ТОП-20 ПРО МІСТО ВЕЛИКОГО ЯБЛУКА

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Але таких тварин канадці люблять, і навіть на півночі й заході автомобільні номери мають форму полярного ведмедя.


Затока Фанді за один приплив приймає 100 тонн води. А це набагато більше, ніж міститься у всіх річках планети. Якщо ще й врахувати, що процес припливу й відпливу відбувається через кожні шість годин, то кількість води, що проходить через затоку, виявляється просто фантастичною. Висота хвиль досягає чотирнадцяти метрів.

Під час відливу оголюються химерні скелі. Вік сірих велетнів приблизно 300 мільйонів років.


У Канаді живуть ласуни, найпопулярнішим ласощами вважається кленовий сироп. Його можна купити всюди. А роблять його з соку зростаючого в місцевих лісах Цукрового клена.

Читайте також: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН: ТОП-15

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Процес нагадує технологію виробництва березового соку, тільки без добавок цукру. Щоб отримати один літр сиропу треба переробити сорок літрів соку. Отриманий продукт подають до вафлів, млинців, з ним печуть хліб та іншу випічку, додають при виробництві морозива.


У Канаді живе багато етнічних груп, близько 1,3 млн осіб є українцями, багато хто з них вже має канадське громадянство. Після Росії та самої України ця країна стоїть на третьому місці за кількістю проживаючих представників українського населення.


Близько 70% всього населення Канади своєю «домашньою» мовою вважає англійську. І тільки у 25% канадських сімей можна почути французьку мову, незважаючи на те, що обидві мови визнані державними.

Читайте також: МАЛЬДІВСЬКІ ОСТРОВИ: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МАЛЬДІВИ

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

При цьому таке процентне співвідношення не однаково розосереджено по всій країні. Якщо ви, наприклад, поїдете в Квебек, то відчуєте себе справжнім французьким туристом, оскільки будете чути французьку мову буквально звідусіль. У столиці Квебека, Монреалі, проживає близько 6 мільйонів французів, які практично не говорять англійською мовою.


Любите фантастичні фільми про Марс? А ви знали, що саме на канадському острові Девон відбуваються в основному зйомки для таких картин. Крім того, він служить випробувальним полем для космічного агентства, оскільки за своїм ландшафтом та іншими своїми властивостям дуже нагадує марсіанські западини.

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Золотий голос Квебека співав у мюзиклі «Нотр-Дам де Парі». Брюно Пелети народився в Квебеку, зробив кар’єру в Монреалі, виступаючи в англомовних групах.

Прокинувшись знаменитим після виконання пісні «Miserere» співак дочекався визнання й запрошення в новий проект Люка Пламондон. Йому запропонували виконувати партію поета Гренгуара в французькій версії мюзиклу «Нотр-Дам де Парі». У цій ролі він відзначався роками, проект прославив канадця на весь світ.


У провінції Альберта є майданчик для НЛО. В кінці шістдесятих років в Канаді побудували перший на планеті аеродром для посадки НЛО. Знаходиться він в маленькому містечку Сант-Пауло, це маленька бетонна підставка, прикрашена прапорами.

факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Мета побудови – показати космічним гостям, що на Землі їм раді. Ну і зробити єдину в місті пам’ятку. У дев’яностих роках поруч побудували туристичний центр для любителів НЛО.


Ніхто в світі не їсть стільки пончиків, як канадці. На її території відкрито більше магазинів з продажу такої випічки, ніж в будь-якій іншій країні світу.


У цій країні перебуває 25% всіх світових запасів прісної води. І це не дивно, адже тут знаходиться найбільша кількість озер. За різними даними, їх від 3,5 до 4 мільйонів! Якщо скласти всю їх площу, то вийде країна, що перевершує за своїми розмірами Великобританію.

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Канаду по праву вважають батьківщиною хокею, адже тут в 1904 році була створена перша хокейна команда. У Торонто відкритий всесвітньо відомий музей, в якому можна побачити галерею розвитку канадського і європейського хокею. Тут, в залі хокейної слави, виставлений і кубок Стенлі.


У кафе подають «Хвіст бобра». І це улюблені дитячі ласощі, але при його приготуванні жоден символ Канади не постраждав. Насправді «Хвіст бобра» найпопулярніша національна випічка. Її обов’язково продають на всіх святах і заходах. Найсмачніше пробувати на морозі, запиваючи кавою або гарячим шоколадом.

«Хвіст бобра» це дріжджове тісто, обсмажене на рослинному маслі й покрите шаром глазурі. Яка буде глазур – вибирає покупець, традиційні варіанти: шоколадна, з кориці, цукрова, сирна з фруктами, з часниковим маслом і сиром. Як варіант ласощі можуть просто полити кленовим сиропом.


Тім Хортонс – мережа цілодобових кав’ярень. За популярністю перевершує навіть Макдоналдс! А все починалося в шістдесятих роках з канадського хокеїста, який відкрив маленьке кафе, назване на честь господаря. Там можна було отримати тільки чашку кави з пончиком. Зараз це народний канадський заклад, в якому цілодобово можна перекусити (подають супи, сандвічі, солодощі, прохолодні напої) і при цьому заплатити менше, ніж у знаменитого конкурента.

Цікаві факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

На території Канади є вулиця Йонг-стріт, яка була занесена в Книгу рекордів Гіннесса як найдовша вулиця в світі. Вона з’єднує береги двох озер. Правда, до 1999 року протяжність вулиці була зазначена рівною 1896 км, що виявилося помилкою, оскільки вулицю зіставляли з іншою частиною Онтаріо. Насправді її довжина – 87 км.


Канадці великі любителі кави. Її тут теж п’ють в будь-який час доби, а до ароматного напою подають кульки з тіста «тімбіти» – така місцева традиція. А взимку каву продають в особливих лотерейних склянках, щасливчик може виграти ще одну порцію кави або автомобіль.


Ще на початку двадцятого століття був винайдений спрощений варіант гри у боулінг, названий «канадським боулінгом». Вважається, що така гра підходить для дітей і людей похилого віку. Відмінність від всесвітніх правил – наявність всього п’яти кеглів, а м’яч обов’язково твердий і розміром не більше апельсина. І місцеве населення грає виключно за своїми столітнім правилам.

Спочатку кеглі були меншого розміру, їх вирізали тільки з канадського клена. Зараз всі користуються пластиковим приладдям.


Канадська кінна поліція завжди в червоному. За легендою канадських кінних поліцейських нарядили в мундири з червоної саржі щоб не плутати з колегами з США, що носили сині мундири. Створили кінні бригади ще в дев’ятнадцятому столітті для охорони кордонів від підприємливих сусідів, які незаконно вимінювали у канадських індіанців хутро за алкоголь.

факти про Канаду
Цікаві факти про Канаду

Сучасний поліцейський як і раніше одягнений в червоний мундир з обов’язковими золоченими ґудзиками, сині штани для верхової їзди, на голові ковбойський капелюх-стетсон, а ще він отримує шкіряні чоботи й поясний ремінь. Зрозуміло, що це парадний комплект одягу.


І на останок. Назва цієї країни прийшла з мови індіанців ірокезів. «Каната», значить, «село», «поселення». Завдяки канадцям були винайдені: гас, електронний мікроскоп, електричний орган, лампочка, застібка-блискавка, інсулін, снігохід і електроплита. Саме вони придумали баскетбол і кінотеатр IMAX. Канада – цікава країна з чудовою природою, але в той же час вона може здатися дивакуватою.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь