Мальдівська республіка – це ланцюг з 26 атолів, або 1192 коралових острівців, кожен з яких воістину унікальний. Крім всіх умов для відпочинку класу Lux, гостей держави чекає знайомство з багатими культурними традиціями й природними скарбами. І це далеко не все. Вашій увазі представляємо 13 цікавих фактів про Мальдіви.
Мальдівські острови: цікаві факти про Мальдіви
Мальдіви є державою, її територія розташована на 1192 островів в Індійському океані. Незважаючи на таку велику кількість островів, їх загальна площа трохи більше ста квадратних кілометрів, але місцеві жителі й приїжджі туристи не відчувають нестачі простору навколо себе. Лінія пляжу плавно перетікає в водну гладь, а та спрямовується до горизонту, щоб злитися там з небом – все це створює ілюзію безмежності. Відпочинок на Мальдівах – це маленька подорож в зовсім інший світ.
Читайте також: ОЗЕРО РЕТБА – РОЖЕВЕ ОЗЕРО В СЕНЕГАЛІ
Мальдівські острови належить до числа ісламських держав, тому тут діють ісламські правила. На територію республіки суворо заборонено ввозити алкоголь в будь-якому вигляді, свинину, порнографічні видання та антиісламські видання. Але будь-який заборонений продукт можна залишити в аеропорту й забрати перед вильотом з країни. Для тих, хто спробує порушити закон передбачений штраф в розмірі 500 $.
З 1192 Мальдівських островів населені трохи більше 200. Найбільш густонаселений острів на Мальдівах, а також одна з найбільш густонаселених столиць на Землі – Мале. При площі 6 кв. км, острів населяють більше 100 000 чоловік. Виходить близько 17000 чоловік на кв. км. Прислів’я «яблуку ніде впасти» життя навчило місцевих жителів сприймати буквально.
Читайте також: ФАКТИ ПРО НОВУ ЗЕЛАНДІЮ: ТОП-15 ПРО КРАЇНУ ХОББІТІВ ТА КІВІ
Мальдіви мають тропічний мусонний клімат. Два сезони домінують в погоді Мальдів: сухий сезон, пов’язаний із зимовим північно-східним мусоном, і сезон дощів, який приносить сильні вітри й шторми. Перехід від сухого північно-східного мусону до вологого південно-західного мусону відбувається в квітні й травні. У цей період південно-західні вітри сприяють утворенню південно-західного мусону, який досягає Мальдівські острови на початку червня й триває до кінця серпня.
Сяючі пляжі на Мальдівах – ще одна приголомшлива пам’ятка архіпелагу. Пісок набуває настільки незвичайну властивість через планктон: крихітні організми (всього 1 міліметр в довжину) випромінюють синє світло, освітлюючи ваш шлях, поки ви гуляєте по пляжу. Здається, ніби-то зоряне небо впало до ваших ніг!
Читайте також: ФАКТИ ПРО ШВЕЙЦАРІЮ: ТОП-20 ПРО КРАЇНУ МРІЙ
А ось і ще одна відмітна риса Мальдів, знову пов’язана з релігією: неділя – робочий день. На відміну від інших країн, де вихідні дні припадають на суботу та неділю, на архіпелазі люди відпочивають в п’ятницю й суботу, як і належить мусульманській державі.
Першою грошовою одиницею на Мальдівах були черепашки каурі – кілька століть тому вони були в ходу у багатьох країнах Африки та Азії. Раковини вважалися вкрай практичними – через невеликий розмір їх було легко перевозити на далекі відстані, та до того ж їх не потрібно було перераховувати: оскільки всі «купюри» мали однакову форму і вагу, суму визначали за допомогою терезів.
Мальдівські острови – найкраще місце в світі для любителів дайвінгу. Чистий білий пісочок, блакитна водичка температурою +30 ° C і, звичайно ж – надзвичайно гарні коралові рифи, серед яких зустрічається близько 300 видів найрізноманітніших коралів. Такого розмаїття форм і фарб немає не в одній точці світу. Місцеві жителі ставляться до коралів дуже акуратно, вважають їх народним надбанням. Законодавством країни суворо заборонено зламувати корали й вивозити їх за межі країни. Крім коралів у рифах можна побачити багато інших цікавих мешканців тропічних морів – мідій, восьминогів, устриць, риб-ластівок, губок, скатів, китових акул і багатьох інших екзотичних тварин.
Основним джерелом отримання доходу для місцевих жителів є рибальство й туризм. В якості народного промислу поширена різьба по коралах. Мальдівські острови з кожним роком стають все більш популярними серед туристів, адже саме тут для багатьох збувається мрія про райський тропічний відпочинок.
Мальдіви належати до одного з найдорожчих курортів світу. Більшість готелів займають окремі острови, проживання від 600 $ за добу. Харчування й товари можна придбати тільки в закладах готелю, в яких все дуже дорого, тому потрібно заздалегідь бути готовим як мінімум 100 $ в день витрачати на харчування.
Єдиний мальдівський аеропорт Хулуле знаменитий єдиною в світі злітно-посадковою смугою, що починається й закінчується океаном. Пілоти всіх авіакомпаній в світі дуже люблять Хулуле й намагаються літати сюди частіше. Якщо все-таки вдасться приземлитися, то з аеропорту до готелю вам, природно, доведеться добиратися не на таксі, а на човні.
Офіційна мова Мальдів – дивехи, яка відноситься до групи індоарійських мов. Тим не менше, більшість жителів країни вільно володіють англійською та арабською мовами. Тому для відвідування країни досить говорити на головній міжнародній мові, а якщо є ще знання арабської – мовного бар’єру взагалі не буде, звичайно якщо спілкуватися з освіченими людьми.
Мальдівці один одного не вітають. Вони знають про дивні звичаї туристів бажати всім навколо доброго дня чи доброго ранку, тому кивають у відповідь, але все одно не розуміють, навіщо це все потрібно. Це не означає, що вони не привітні, просто так не прийнято
Коли мова заходить про відпочинок на Мальдівах, багато хто уявляє райський пляж і незвичайної краси природу, схожу на ту, що показана в рекламі «Баунті». Екзотичні острови так і ваблять не тільки знаменитостей, але і простих людей. Однак Мальдіви – це не вигадана країна з казки, а цілком реальна держава зі своїми особливостями, які буде цікаво дізнатися туристу, який планує там відпочинок.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас