Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН: ТОП-15
  • Категорія запису:США

Гранд-каньйон, його ще називають Великим – адже він є одним з найбільших природних чудес світу. У будь-якої людини, яка стоїть на його краю, по-справжньому захоплює дух. Розглянемо найбільш цікаві факти про Великий Каньйон.

Цікаві факти про Великий Каньйон

Гранд-Каньйон був виявлений європейцями в 1540 році – це зробили іспанські конкістадори, які шукали золото індіанців. Вважається, що величезний каньйон викликав у них не стільки захоплення, скільки обурення, оскільки виявився нездоланною перешкодою для кінного загону іспанців, які змушені були шукати іншу дорогу вглиб материка.

На території Гранд-каньйону досі проживає плем’я північноамериканських індіанців гавасупаі, що перекладається як «люди синьо-зеленої води».

Читайте також: ВЕЛИКИЙ КАНЬЙОН – НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК ГРАНД-КАНЬЙОН

Цікаві факти про Великий Каньйон

У Гранд-Каньйоні знаходять безліч морських скам’янілостей (корали, губки, троглодити), але тут немає кісток динозаврів – все тому, що його породи сформувалися задовго до появи величезних ящерів (200-1000 млн років тому). Сам же каньйон почав формуватися 5-6 млн років тому.

Протяжність Гранд-Каньйону становить 446 км, максимальна глибина – 1,8 км, максимальна ширина – 29 км (щоправда, внизу, біля підніжжя гір, ширина не перевищує 1 км).

Великий Каньйон добре помітний з космосу, на відміну від Великої китайської стіни, яка практично непомітна з орбіти, на відміну від поширеного міфу на цю тему.

Читайте також: ФАКТИ ПРО НОВУ ЗЕЛАНДІЮ: ТОП-15 ПРО КРАЇНУ ХОББІТІВ ТА КІВІ

Цікаві факти про Великий Каньйон

До того, як Гранд-Каньйон став одним з головних туристичних атракціонів США, це було місце поклоніння й паломництва серед корінних народів, що населяли цю місцевість. Вважалося, що в цьому місці живуть духи й тут криється величезна природна сила.

Гранд-Каньйон – одне з рідкісних місць на землі, які збереглися без змін протягом тисяч років. Перші людські поселення на території і в околицях Великого Каньйону з’явилися вже 3-4 тисячі років тому, і зараз ми можемо милуватися тим же горизонтом і лінією каньйону, яку бачили індіанці кілька тисяч років тому.

У 2013 році американський канатоходець Нік Валленда перейшов через каньйон по натягнутому канаті без страховки. І потрапив в книгу рекордів Гіннеса.

Читайте також: МАЛЬДІВСЬКІ ОСТРОВИ: ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО МАЛЬДІВИ

Цікаві факти про Великий Каньйон

Незважаючи на відсутність огороджень у прірву, Гранд-Каньйон – досить безпечне місце. Так, в 2014 році тут загинули 18 осіб, з них основна частина – добровільно. Всього з 1925 по 2005 рік в Гранд-Каньйон загинули 53 людини, впавши з краю каньйону. До речі, розбитися не так просто, оскільки схил не стрімкий, а йде вниз досить плавно, хоча стрибки зі скелі на скелю все одно виглядають ризиковано.

Гранд-Каньйон – не найбільший каньйон в світі. За розмірами він посідає друге місце в світі й поступається довжиною та глибиною каньйону Тсангпо в Тибеті.

Це може здатися неймовірним, але Гранд-Каньйон з’явився завдяки річці Колорадо, яка абсолютно не виглядає здатною на такий подвиг. Вся справа в тому, що кілька мільйонів років тому плато Колорадо різко піднялося (в результаті зсуву тектонічних плит, коли океанічна плита зайшла під материкову, що викликало піднесення грунту), і річка Колорадо поміняла напрямок і стала текти під досить великим кутом. В результаті підняття плато змінився кут нахилу перебігу річки Колорадо, внаслідок чого збільшилася її швидкість і здатність руйнувати породу, що лежить на її шляху.

Великий Каньйон

Гранд-Каньйон дозволяє простежити історію формування скель на нашій планеті протягом декількох мільйонів років, оскільки він увібрав в себе залишки найрізноманітніших геологічних епох – від найдавніших (їм більше 2 мільярдів років) до відносно молодих, яким «лише» 270-280 мільйонів років.


Тепер ви знаєте найбільш цікаві факти про Великий Каньйон – улюблений величезний національний парк багатьох американців, який знаходиться в штаті Аризона, та відомий практично кожному мандрівникові.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь