Ви зараз переглядаєте ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ЯПОНІЮ – ТРАДИЦІЇ ТА МЕНТАЛІТЕТ
  • Категорія запису:Японія

Японія вабить, притягує, лякає, захоплює, дивує і, нарешті, змушує мріяти, збирати гроші й вірити, що все, що ми задумали, збувається.

Японія цікава своєю самобутністю. Тут сплять, говорять, їдять, думають, працюють, люблять по-іншому. Тут простий японський селянин естетик, а кожна освічена людина неодмінно повинна володіти майстерністю каліграфії та письма. Навесні тут прийнято милуватися цвітінням сакури або сливи, восени багряним листям гірських кленів і повним місяцем. Художники уникають симетрії, садівники створюють поезію каменів. Тут віддають перевагу тому, що має глибинну тінь, а не поверхневу ясність.

Цікаві факти про Японію

а ви знаєте, що:

Японія – найчистіша країна у світі

Не дивлячись на те, що в Японії іноді зустрічаються негативні риси, її надзвичайна чистота завжди дивує. В основному це пов’язано з хорошою освітою населення в цілому, яка походить від синтоїзму, що вчить чистоті тіла й розуму. Хоча на вулицях немає сміттєвих баків, дуже рідко можна побачити, як хтось кидає сміття на землю. Як і на вулицях, громадські місця й громадський транспорт, такі як поїзд або автобус, дійсно бездоганні.

Читайте також:ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО КАНАДУ – КРАЇНУ КЛЕНОВОГО СИРОПУ Й ХОКЕЮ

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

Боротьба сумо виникла в Японії

Техніка повноконтактної боротьби під назвою сумо була заснована в Японії. Тут борець намагається витіснити противника з рингу або змусити його торкнутися землі будь-якою частиною тіла, крім підошов ніг. Історія спорту налічує кілька століть і має кілька ритуальних елементів. Це часто розглядається як японське бойове мистецтво. Ті, хто займається цим видом спорту, зобов’язані дотримуватися суворих традицій і жити в громадських стайнях по сумо, званих Хейя.

В Японії найкоротший гімн у світі

У Японії найкоротший і один з найстаріших гімнів світу. Він офіційно називається «Кімігайо». У ньому тільки чотири рядки, які означають «Царювання Його Імператорської Величності». Гімн веде своє походження від стародавньої японської поеми, написаної близько 794-1185 років.

Японці дійсно живуть довго

Японія має чим підбадьорити, і це тривалість життя її населення. В середньому японці живуть до 83 років, що є одним з найвищих показників тривалості життя у світі. Окінаву в Японії часто називають «країною безсмертних», оскільки в ній проживає велика кількість людей похилого віку. Протягом багатьох років вчені вивчали японців, щоб знайти секрети їх довгого життя.

Читайте також: ФАКТИ ПРО НОВУ ЗЕЛАНДІЮ: ТОП-15 ПРО КРАЇНУ ХОББІТІВ ТА КІВІ

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

Вважається, що дієта людей може мати деякий вплив в цьому відношенні. В цілому, їх дієта дійсно правильна, тобто вони споживають менше калорій, більше сирої їжі, багато фруктів, овочів і морських водоростей, мало м’яса, багато води і мало алкоголю. Крім того, їх шанують і поважають у своєму середовищі.

В Японії понад 5 мільйонів торгових автоматів

Ви можете бути здивовані, але в Японії багато торгових автоматів. Насправді їх більше 5 мільйонів. Під час вашої поїздки до Японії, ви, ймовірно, знайдете їх в кожному куточку, навіть в сільській місцевості. Якщо на Заході звикли знаходити торгові автомати для напоїв, то в Японії продають фруктові соки, кава та інші продукти, такі як пиво, локшина, сендвічі, яйця, сигарети і навіть іграшки.

В Японії живуть привітні й ввічливі люди

Хоча в інших частинах світу є дуже доброзичливі люди, японці не поступаються їм ні в чому. Вони дуже ввічливі. Яка б не була ситуація, жителі допоможуть. Як тільки у вас виникнуть проблеми, такі як пошук шляху або отримання певної інформації, вони вас не підведуть. Є навіть ті, хто вітає туристів з розпростертими обіймами. У цьому випадку скористайтеся перебуванням в Японії, щоб поспостерігати за ввічливістю японців.

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

Гейші – художники

В буквальному сенсі слова «гейша» – це «людина мистецтва». Всупереч поширеній думці, гейша не повія. Це жінки, які присвячують своє життя традиційному японському мистецтву і використовують свої таланти, щоб розважити шановних клієнтів під час спеціальних заходів.

Зазвичай вони повинні оволодіти кількома областями мистецтва, такими як традиційні танці, література, спів, поезія й поводження з традиційними музичними інструментами. Крім цих мистецтв, вони також повинні вміти володіти мистецтвом розмови, щоб скласти компанію клієнтам, особливо в чайних церемоніях. Однак слід зазначити, що ця професія в даний час знаходиться в занепаді, адже число гейш скорочується.

Суші й сашимі з Японії

Суші – це традиційне японське блюдо, яке засноване на злегка оцтовому короткозернистому рисі, який подається з різними начинками, такими як лосось, тунець, тофу, молюски, овочі, курка, васабі і т. д.

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

У сашимі зазвичай входить тонко нарізана сира риба або м’ясо з додатковою порцією рису. В умовах глобалізації ресторани японської кухні відкрилися в багатьох частинах світу. Суші й сашимі в даний час вживаються людьми різних національностей, причому перше з них більш популярно, ніж друге.

В Японії найкоротший у світі ескалатор

У підвалі універмагу More в Кавасакі, Японія, знаходиться найкоротший у світі ескалатор. Він називається «Puchicalator». Цей 5-ступінчастий ескалатор рухається вниз, щоб покрити відстань всього в 2,7 фути. Хоча існування цього ескалатора не виправдано, йому вдалося гідно увійти в Книгу рекордів Гіннеса.

Коли і де палити в Японії

Якщо ви хочете купити сигарети в Японії, вам повинно бути більше 20 років. Ви можете отримати їх в торгових автоматах з магнітної картки.

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

Крім покупки сигарет, куріння також заборонено під час прогулянок по місту, особливо в Токіо. Саме з цієї причини ви не побачите недопалків на землі. Тим не менш, ви все ще можете курити в спеціально відведених місцях. Загалом, на тротуарах є місця, позначені саме для курців. Те ж саме для кафе, ресторанів або барів.

Японія дуже схильна до стихійних лих

Японія знаходиться в одному з найнебезпечніших регіонів світу з точки зору стихійних лих. Вся країна знаходиться в підступному «Тихоокеанському вогняному кільці», області, яка дуже сприйнятлива до тектонічних дій, що призводить до вивержень вулканів, землетрусів і цунамі. В Японії близько 108 діючих вулканів. Тайфуни також вражають регіон. Катастрофічні стихійні лиха вже кілька разів вражали Японію, але японцям завжди вдавалося швидко відновитися і відновити свою націю.

Цікаві факти про Японію
Цікаві факти про Японію

В Японії найбільший у світі оптовий рибний ринок

Любов японців до риби проявляється в тому, що в країні знаходиться найбільший у світі оптовий ринок риби і морепродуктів. Він називається ринок Тойосу і знаходиться в Токіо. На ринку є дві будівлі, які присвячені морепродуктам і одна для фруктів і овочів. Оглядовий майданчик у цьому районі дозволяє туристам спостерігати за ринком. Ресторани пропонують свіжі морепродукти з магазинів на ринку. Ринок Тойосу був відкритий в 2018 році, коли колишній рибний ринок Цукідзі був перенесений на місце, де він розташований.


Японія – далека країна, яка дійсно привертає увагу багатьох мандрівників з усього світу. Це, безумовно, пов’язано з атмосферою і популярною культурою, яка там переважає. Під час перебування в Японії можна помітити теплий прийом місцевих жителів, незвичайний стиль одягу молоді, архітектурний стиль, культуру манги і відеоігор. Це був невеликий огляд деяких особливих фактів, які, безсумнівно, здивують вас під час подорожі.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь