Ви зараз переглядаєте ТУРОПЕРАТОР І ТУРАГЕНТ: ПОНЯТТЯ, РІЗНИЦЯ, ОБОВ’ЯЗКИ

У розумінні більшості, турфірма – це контора, яка бере на себе всі турботи з підготовки вашої поїздки, а клієнту залишається тільки заплатити гроші. Ну що ж, почасти це так.

Однак, з’ясувалося, далеко не всі знають, що дане поняття має на увазі під собою дві схожих, але все-таки різних форми діяльності – туроператорів і турагентів. Ви думали, що це одне і те ж? А ось і ні! Тому сьогодні ми вирішили розібратися, в чому різниця між ними, і чому віддати переваги при виникненні питання “Туристичний оператор або туристичне агентство: де краще купувати тур?”.

Туризм сьогодні – необхідність: це не тільки нові знання, відновлення сил (здоров’я), отримання різноманітних задоволень. Виробниками послуг на туристському ринку є готелі, ресторани, транспортні компанії, музеї, виставки, спортивні споруди та багато іншого.

Читайте також: КРАЩІ ПАРКИ РОЗВАГ У СВІТІ: 5 ПАРКІВ, ДЛЯ СІМЕЙНОГО ВІДПОЧИНКУ

туроператор і турагент

В процесі просування, турпослуги комплектуються в туристичний продукт -(тур), виробництвом якого займаються організації, які називаються туроператори.

Туристу важко зорієнтуватися у величезній кількості туристських пропозицій, як за напрямками, так і за змістом. Турист, як правило, вибирає обслуговування як би «заочно», перебуваючи далеко від передбачуваного місця відпочинку. Помічником у виборі служить діяльність співробітників туристських організацій – туроператорів і турагентів.

Виробники турпродукту – туроператори, реалізують свою продукцію як безпосередньо, так і опосередковано – через турагентів.

Що таке туроператор?

Туристичний оператор – це турфірма / організація, що займається комплектацією турів за договорами з постачальниками послуг і відповідно до потреб туристів, тобто це і є організація – виробник туристського пакета.

Спрощено кажучи, туроператор – це організація, яка займається безпосередньо формуванням туру. Сюди входить вибір напрямків, організація проживання, бронювання авіарейсів, забезпечення трансферу, екскурсій, страховки для туристів і так далі.

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

туроператор і турагент

Як саме забезпечується даний перелік залежить від того, функцію якого боку виконує туроператор – відправляє або приймає.

Компанія, яка відправляє, як правило, формує комплект послуг з варіантів, запропонованих туроператорами приймаючої сторони. У свою чергу, оператор, який приймає, укладає договори з прямими постачальниками послуг в місці прибуття – готелями, перевізниками, гідами. Окремо відправляючою стороною укладаються договори на авіаперевезення.

Ціни на тури також встановлюють туроператори, і вони ж несуть всю відповідальність за організацію подорожі. Тобто, при виникненні у туристів проблем з перельотом, проживанням або перебуванням на місці відпочинку, допомога у розв’язанні всіх питань, що виникають лягає на плечі саме туроператора.

Крім формування туру, в діяльність оператора входить просування і реалізація туристичного продукту.

Просування передбачає організацію рекламних кампаній, участь у тематичних ярмарках, виставках та інших громадських заходах, присвячених даній сфері. Займаються цим в основному саме туроператори, а не турагентства.

туроператор і турагент

А ось для реалізації готового продукту оператори можуть використовувати кілька способів. Якщо ви вирішуєте, де краще купувати тур, пам’ятайте, що продаж оператором своїх турів – не дуже поширена практика. Звичайно, деякі компанії так і роблять, проте частіше спроба купити “квитки в літо” безпосередньо у туроператора може виглядати приблизно, як якщо б ви прийшли за роздрібним товаром на оптовий склад. Тому на даному етапі до процесу реалізації підключаються турагентства.

Хто такий турагент?

Тут все просто: туристичне агентство – це свого роду магазин з продажу путівок від різних туроператорів. Вони не формують тури, а пропонують готові варіанти, які на даний момент надали оператори. Ті самі невеликі контори, на дверях яких красуються різнокольорові оголошення з вказівкою напрямку і ціни, і є турагентства.

Їх назви, як правило, говорять самі за себе: “Бюро подорожей”, “Магазин горящих путівок”, “Мережа турсалонів” та інші збірні назви. Але бувають і виключення, коли за назвою неможливо зрозуміти, агент це або оператор.

Що ж вибрати: туроператора або турагентство?

Отже, ми з’ясували, чим відрізняються турагентства від туроператорів. Далі напрошується закономірне питання: де краще купувати тур – у турагентства або туроператора?

Якщо оператор сам займається продажем, то можна придбати путівку і безпосередньо. Однак, якщо згадати той факт, що туристичний оператор формує обмежену кількість турів, розумніше буде звернутися в турагентство. Агенти мають інформацію про тури різних операторів і зможуть запропонувати варіанти, максимально відповідні вашим побажанням.

туроператор і турагент

З точки зору ціни, вигідніше і доцільніше також буде звернутися до агентів: вони не можуть реалізовувати путівки дорожче, ніж їх пропонує туристичний оператор. Однак для прискорення продажів агент може знижувати ціну на тур, жертвуючи своїми комісійними.

Найголовніше при покупці – приділити увагу надійності оператора, від його напряму залежить якість вашого відпочинку, а то і зовсім гарантія його здійснення. Тому, якщо ви купуєте тур в агента, обов’язково з’ясуйте, хто є туроператором, чи перебуває він в єдиному державному реєстрі, а також, як давно працює на ринку даних послуг і яка його фінансова страховка.

Тобто, при всіх розбіжностях в діяльності операторів і агентств, якість вашого відпочинку безпосередньо залежить як від професіоналізму й надійності кожного окремо, так і від злагодженої роботи обох видів турфірм.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь