Ви зараз переглядаєте ГАСТРОНОМІЧНИЙ ТУРИЗМ: ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ

Збільшення ролі їжі й харчування як форми споживання разом з глобальними процесами на світовому ринку призвели до того, що кухні світу разом з асортиментом продуктів харчування стали більш доступними. Такий стрімкий розвиток зумовив збільшення інтересу до корінної й унікальної їжі, харчових продуктів і кулінарних традицій, і це, у свою чергу, породило гастрономічний туризм. Все більше людей вибирають подорожі з метою спробувати місцеву кухню або страви «зоряного» місцевого шеф – кухаря.

Гастрономічний туризм

Якщо говорити термінами, то гастрономічний туризм – різновид туризму, взаємопов’язаний з пересуваннями по різних країнах з метою ознайомлення з національними стравами, продуктами, напоями. Під час таких турів споживач відвідує ресторани з національною кухнею, бере участь в гастрономічних заходах і приготуванні місцевих страв, знайомиться з історією та рецептурою національної їжі та напоїв, дегустує напої й подорожує по місцях вирощування, збору й виробництва продуктів, які його цікавлять.

Читайте також: ТРАДИЦІЙНА КУХНЯ КОРЕЇ: 10 СТРАВ, ЯКІ НЕОБХІДНО СКУШТУВАТИ

Гастрономічний туризм

Для допитливих туристів будь-яка подорож – це нові враження. В першу чергу гастрономічний туризм – це незвичайні відчуття й поповнення колекції рецептів. Багато хто захоче повторити вдома незвичайний експеримент з поєднанням інгредієнтів національних страв різних країн світу.

Такий незвичайний вид відпочинку, як гастрономічний туризм – вибір справжніх гурманів. Відданий цінитель кухні народів світу завжди знайде й відкриє для себе щось нове. Не має значення, куди ви поїдете. Кожна країна світу має свою національну кухню. Головне – правильно підготувати свій шлунок до експериментів.

Особливості гастрономічних турів

  • Гастрономія – це можливість оживити й урізноманітнити туризм, це надійний спосіб привернути туристів в уже знайомі їм країни та регіони.
  • Гастрономічний тур виключає поняття сезонності для подорожей (подорожі здійснюються цілий рік).
  • У гастрономічних подорожах турист дізнається про повсякденне життя, історію та культуру країни набагато більше, ніж в класичних екскурсійних подорожах.
  • Протягом туру він знайомиться з сім’ями, які століттями працюють на вирощуванні виноградників, або займаються сироваріння, або століттями виробляють шинку. Ці люди різного достатку й походження, предки одних були аристократами, інших підприємцями чи фермерами.
  • У гастрономічному турі туристи відвідують виноробні, пивоварні, невеликі ферми й виробництва, дегустують відомі (і не дуже) національні продукти, а також вина та інші традиційні напої. Відвідують місцеві ринки, беруть участь в кулінарних майстер-класах з професійними шеф-кухарями та з привітними господарями власних господарств і угідь. Відвідують гастрономічні фестивалі та кулінарні шоу.

Читайте також: КІНОТУРИЗМ: ПОПУЛЯРНІ ТУРИСТИЧНІ МІСЦЯ, ДЕ ЗНІМАЛИ КІНО

Гастрономічний тур
  • Тривалість гастрономічного туру – від вікенду до повноцінних двох тижнів.
  • Розкид цін на гастрономічні тури дуже великий. Вартість безпосередньо залежить від тривалості туру, обраної країни, пори року й насиченості програми. Поїздки на значущі гастрономічні події обійдуться дорожче.
  • Подібні тури не бувають «гарячими», тут відсутнє поняття «найнижча ціна».

Куди їхати корисніше для здоров’я?

Вирушаючи в гастрономічний тур ви дуже ризикуєте заробити собі гастрит, в рази підвищити свій холестерин, цукор і взагалі закласти підґрунтя для хронічних захворювань, адже ви повинні спробувати всі страви й з’їсти якомога більше, не забуваючи продегустувати місцевий алкоголь.

Щоб ви отримали від подорожі масу позитивних емоцій, а не проблем зі здоров’ям, дотримуйтесь простих правил. По-перше, подумайте, куди їдете і яка в цій країні національна кухня.

Корисніше азіатська. Особливо, японська. Її базові компоненти – риба, овочі, морські водорості – мають дійсно корисний для серцево-судинної й ендокринної систем склад. Це цінні рослинні та рибні жири, складні вуглеводи й білок – всі вони підтримують обмінні процеси на нормальному рівні і не засмічують кровоносну систему.

Одна з проблем кулінарного туризму – проблеми з травленням, так як організм повинен пристосуватися до іншої їжі. Тому не варто забувати про аптечку.

Гастрономічний тур

Італійська кухня – прекрасно: середземноморський тип харчування, який характерний для цього регіону, по праву названий експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я цілющим. Як і японський, він базується на рослинних продуктах і морепродуктах.

А ось з німецькою кухнею обережніше: всім відомо, що в Німеччині люблять сосиски і взагалі м’ясні продукти, а це пряма загроза серцю. За тиждень-два відпочинку ви ризикуєте закласти основу для хвороб, виною тому тваринні жири – вони якраз містяться в перерахованих продуктах. Крім того, не варто захоплюватися пивом. Зрозуміло, що хочеться спробувати якомога більше сортів, але здоров’я вам за це спасибі не скаже.

В цілому обережніше з незнайомими стравами – можна отруїтися незвичною їжею і відпустка буде зіпсована.


Останнім часом кухня стала невід’ємним елементом культури й способу життя різних народів. Вона втілює в собі всі традиційні цінності, пов’язані з новими тенденціями в туризмі: повага до культури й традицій, здоровий спосіб життя, справжність, стійкість і почуття, пов’язані з цим.

Також гастрономія – це можливість оживити й урізноманітнити туризм. Просувати місцевий економічний розвиток за участю різних професійних секторів, а також привнесення нових технологій в основний сектор.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь