Ви зараз переглядаєте ЕКСТРЕМАЛЬНИЙ ТУРИЗМ ТА НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШІ ЙОГО ВИДИ

Екстрим в нашому житті зустрічається повсюдно. Мандрівники, які люблять гострі відчуття, прекрасно розуміють, що екстремальний відпочинок може бути небезпечним для життя, проте саме відчуття адреналіну в крові змушує повертатися на маршрути екстрим турів знову і знову.

Але такі екстремальний туризм не можна назвати лише забавами на межі життя і смерті: вони дають можливість насолодитися унікальними зустрічами з природою і навколишнім світом у всіх його небезпечних проявах.

Що таке «екстремальний туризм»

Конкретного визначення екстремального туризму не існує і на сьогоднішній день. Є тільки деякі види відпочинку, пов’язані з ризиком для життя, але знову ж таки, в залежності від рівня підготовки людини вид туризму може бути абсолютно різним.

Наприклад, можна вибрати стрибки з парашутом або плавання по річці на байдарках разом з друзями і так далі. Це більше відноситься до видів відпочинку, але в якості екстремального туризму вибирають дайвінг, вейкбординг, родео, серфінг і інше.

Види екстремального туризму

Екстремальний туризм розрізняють водний, наземний, гірський, повітряний і екзотичний.

Водний екстремальний туризм

До водного туризму відносять перераховані вище види, а також каякінг, слаломний каякінг і рафтинг.

Найбільшим попитом користується останній підвид екстремального туризму – рафтинг. Він являє собою спуск, який захоплює дух, по гірській річці за допомогою спеціальних плотів або каное. Популярність зростає за рахунок того, що цей вид відпочинку найбільш безпечний навіть для новачків.

Читайте також: ОСНОВНІ ВИДИ ТУРИЗМУ ТА ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА

Екстремальний туризм
Екстремальний туризм

Що стосується родео, то цей підвид екстремального туризму крім боротьби з водною стихією передбачає гру. Для цього вибирають певний вид річки, при необхідності ставлять різні перешкоди і починають.

Крім того, що потрібно боротися з сильним потоком води, необхідно обійти всі перешкоди і дійти до фінішу. Суміш адреналіну з азартом часто призводить до приголомшуючих результатів.

Наземний екстремальний туризм

До наземних видів екстремального туризму відносять спелеологію, маунтінбайкінг, спелестологію і Х гонки. Не дивлячись на різну ступінь навантаження серед видів туризму, кожен з них для участі вимагає спеціальну підготовку. Особливо це стосується спелеології і спелестології, коли необхідно спускатися в підземні печери, де можна вивчити їх структуру.

З цього приводу існує ціла наука – спелеологія. Адже печери ще не до кінця досліджені і є можливість знайти абсолютно незайману рукою людини печеру, в якій можна знайти справжні історичні цінності.

Екстремальний туризм
Екстремальний туризм

Для такого виду екстремального туризму потрібна не тільки фізична і технічна підготовка, а й психологічна, яка відіграє велику роль в подібній подорожі.

Гірський екстремальний туризм

З гірського туризму виділяють екстремальний альпінізм, сноуборд і гірські лижі. Справжні цінителі даного виду туризму завжди знають, де краще покататися. Адже в горах можна зіткнутися з дорогами різної складності і новачкам краще всього тренуватися з тренером на невеликих схилах.

Самим екстремальним видом гірського туризму визнаний альпінізм, який характеризується підйомом на гору. Для будь-якого альпініста важливим є досягнення мети – дістатися до вершини.

До цього готуються довгий час і не тільки у фізичному сенсі, а й у психологічному. Найкраще організовувати подібні походи в літню пору, коли найбільш комфортно підніматися вгору. Деякі досвідчені альпіністи не зупиняються навіть взимку, щоб отримати нові відчуття і безцінний досвід.

Таким чином, багато охочих прагнуть випробувати себе, ризикнути, дістатися до вершини гори. Правда спеціальне оснащення для альпінізму коштує дорого, тому останнім часом все частіше користується попитом оренда такого спорядження.

Екстремальний туризм
Екстремальний туризм

Не дивлячись на те, який вид екстремальної подорожі ви вирішите вибрати для себе, потрібно бути обережним і для початку пройти спеціальну підготовку у професійних інструкторів.

Потім придбати або взяти в оренду необхідне оснащення і знайти групу, яка вже не раз відправлялася в подібні подорожі. За допомогою інших людей, захоплених екстримом, можна швидше і з мінімальними втратами набути досвіду.

Найнебезпечніші види екстремального туризму

Думаємо, ви не раз спостерігали мисливців за екстримом “на межі”. Деякі види екстремального відпочинку і туризму можуть осилити і новачки, але такі, як бейсджампінг, фрі клаймінг – під силу тільки профі.

Бейсджампінг

Такий вид екстремального відпочинку як бейсджампінг передбачає стрибки з парашутом зі стаціонарних об’єктів – будівель, антен, прольотів мостів, гірських скель.

Це рідкісний і дуже важкий екстремальний відпочинок, який передбачає особливу повагу до мандрівників, що подужали його.

Екстремальний спуск на гірських велосипедах

Спуск на гірських велосипедах не для любителів – через небезпеки, які підстерігають при падіннях і неминучі в цьому виді екстремального відпочинку.

Зазвичай любителів спуску на гірських велосипедах, який холодить серце, можна зустріти влітку в горах Франції, але для такого заняття підходять і місцевості з невеликим гірським рельєфом, і пейзажі з підвищеннями на рівнинах.

Звичайно ж, чим крутіше спуск, тим екстремального відпочинку!

Екстремальний туризм

Скай дайвінг

Скай дайвінг почав свій рух по планеті з Квінстауна в Новій Зеландії.

Зараз шанувальників цього екстремального відпочинку можна зустріти на гірських схилах швейцарських Альп. Там вони милуються красивими пейзажами з висоти, здійснюючи свої стрибки з парашутом.

Скай дайвінг подарує незабутні враження від стрибка з літака з висоти 500 – 1000 метрів і вільного падіння протягом 30 секунд.

Ваші відчуття будуть хвилюючими і жахливими. Для непрофесіоналів такий екстремальний відпочинок передбачає тандем з досвідченим скай дайвером, інакше про безпечне приземлення можна забути.

Рафтинг (каякінг)

Цей екстремальний відпочинок вибирають мандрівники, які люблять воду і річки. Починаючи від найспокійніших річкових вод і до самих диких – з порогами, водоспадами, круговоротами, любителі рафтингу отримують від своїх екстрим турів велике задоволення.

Але річкові води з великою кількістю порогів, характерні для гірських річок, можуть бути небезпечними для життя. Тому для новачків варто пробувати починати заняття з рафтингу з більш спокійних і тихих річок, поступово набуваючи такий дорогоцінний досвід і знання.

Найцікавіші маршрути для такого екстремального виду відпочинку, як рафтинг, прокладені по річках і озерах Північної і Південної Америки.

Екстремальний туризм

Фрі кламбінг

Фрі кламбінг – екстремальний відпочинок, один з видів скелелазіння. Але в ньому з метою безпеки, на відміну від альпінізму, використовується тільки мотузка.

Альпіністи – любителі фрі кламбінга піднімаються на зрадницьки складні гірські скелі, використовуючи тільки лише свої кінцівки – руки і ноги – і більше ніякого спорядження!

Найважчі місця для таких сходжень – по горах Африки та Нової Зеландії.

Сноубординг

Екстрім – сноубординг зазвичай передбачає спуск на лижах або на сноуборді поза зоною лижних трас, щоб мандрівник міг відкрити для себе справжній зміст пригоди.

У далекій глушині, там, де свіжий сніг і круті гірські схили чекають своїх героїв, як раз і проходять туристичні маршрути.

Північна Америка може похвалитися такими екстрим турами – в Джексон Хоул, Сноубірде (Snowbird) і Вістлері.

Екстремальний туризм

Кайт-серфінг

У такий вид екстремального відпочинку як кайт-серфінг, входять:

  • вейкбординг,
  • віндсерфінг,
  • серфінг,
  • парапланеризм.

Це один великий екстремальний відпочинок.

Всі ці різні типи кайт-серфінгу по суті представляють собою прикріплення до якогось борту і рух за допомогою парашута в небі, або по воді.

Багато пляжів на Кіпрі і в Туреччині пропонують кайт-серфінг навчання в спеціальних навчальних центрах для тих мандрівників і відпочиваючих, хто хотів би випробувати себе і відчути вітер.

Одним з кращих місць для кайт серфінгу і парапланеризму вважається Олуденіз Туреччина.

Екстремальний туризм

Банджі-джампінг

Якщо ви не володієте певним рівнем професіоналізму, щоб випробувати себе у вільному падінні з парашутом, але хочете відчути силу такого ж хвилювання, то можна спробувати зістрибнути з якого-небудь обриву, або моста у прірву але – прив’язаним до міцній мотузці!

Цей вид екстремального відпочинку називається банджи-джампінг.

Його ідея полягає в тому, що ви можете відчувати вільне падіння якийсь певний час, а потім мотузка стає вашим рятівним спорядженням, не даючи впасти в прірву.

Стрибки банджи-джампінгу зазвичай починаються з краю моста, вершини скелі або даху будівлі. Деякі любителі пробували стрибати навіть зі стріли баштового будівельного крана.

Серфінг на великій хвилі

Такий вид серфінгу (Big wave surfing) дуже не простий в освоєнні, але … якщо ви не боїтеся води, молоді, пластичні, вмієте добре плавати, не жахається перед глибинами і любите адреналін, то можете спробувати такі екстрим тури і весело провести час!

Хороші місця для катання на великих хвилях знайдуться по всьому світу, але морські “трубопроводи” в Оаху на Гаваях вважаються найбільш екстремальними, досягаючи висоти понад 6 метрів.

Інші відомі пляжі для екстремального відпочинку – серфінгу на великій хвилі, наприклад, в Південній Африці, Індонезії (Балі Кута) і Австралії теж заслуговують вашої пильної уваги.

Екстремальний туризм

Дайвінг з акулами

Це практично не небезпечний екстремальний відпочинок з точки зору безпеки для людини.

Спеціальна надійна металева клітка, в яку поміщений любитель такого екстремального дайвінгу (або будь-який бажаючий випробувати цей вид екстремального відпочинку), опускається трохи нижче рівня поверхні води в морські глибини, в яких мешкають акули.

Залишаючись в клітці, людина перебуває в цілковитій безпеці, може помилуватися цими хижаками і навіть годувати їх.

Все, що загрожує людині в такому екстримі – це лише хвилювання і трепет …

А ви яки екстремальний туризм або відпочинок вибираєте?


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь