Зелений туризм спрямований на те, щоб на деякий час максимально віддалитися від негативних аспектів цивілізації. Цей різновид відпочинку ще називають екотуризм. Потрапити в спокійну й здорову обстановку з чистим повітрям, свіжою натуральною їжею та мальовничими пейзажами, які заряджають енергією. Тож, розповімо детальніше, що таке зелений туризм, які його особливості та види.
Що таке зелений туризм
Краса природи завжди приваблювала людей, але для жителів сучасних мегаполісів це особливо актуально. Тому останнім часом стає все більш популярним у всьому світі вид відпочинку, який отримав назву зелений туризм. Що таке зелений туризм?
Зелений туризм – це проживання в сільській місцевості, далеко від галасливих міст. Він має кілька напрямків, в залежності від мети, яку ставлять перед собою туристи.
Види зеленого туризму
З зеленим туризмом тісно пов’язаний, так званий, сільський туризм. Сільський туризм – це проживання в фермерському господарстві й метою такого відпочинку є ознайомлення з фермерським життям. Тут туристам нададуть можливість погодувати тварин, подоїти корову, покататися на конях, сходити в ліс за грибами або половити рибу на озері.
Читайте також: ТУРИ ВИХІДНОГО ДНЯ: ПЕРЕВАГИ Й НЕДОЛІКИ ТУРІВ ВИХІДНОГО ДНЯ
Зелений туризм – більш поняття широке. Він включає в себе такі форми:
- Активний туризм. Активний зелений туризм може являти собою піші походи, сплав по річці, велосипедні маршрути, кінні переходи. Це найчастіше має на увазі приготування їжі на вогнищі й ночівлю в наметі, хоча є маршрути з обладнаними стоянками.
- Культурні та етнічні поїздки. Культурні та етнічні поїздки – це відвідування місць, віддалених від великих міст, з метою побачити історичні пам’ятники, національний побут і традиції народу, ознайомитися з народними промислами.
- Відвідування заповідників та ландшафтних парків. Відвідування незайманих куточків природи ще називають екотуризм. Такий вид відпочинку передбачає дбайливе ставлення мандрівників до місць, за якими проходять туристичні маршрути. Тут можна побачити диких тварин в їх природному середовищі існування, рідкісні породи дерев і рослин. Зупинятися на нічліг туристи можуть в будинках сільських жителів.
- Рибалка і полювання. Також існує напрямок зеленого туризму, головною метою якого є рибалка та полювання.
Читайте також: ГАСТРОНОМІЧНИЙ ТУРИЗМ: ПОНЯТТЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ
З іншої точки зору зелений туризм розглядають, як цілий набір найрізноманітніших послуг, наприклад, проживання в сільській хаті, розташованій в мальовничому куточку природи; участь в пригодницьких походах в околицях селища, захоплююча рибалка, а іноді навіть полювання. Часто туристи виявляють бажання випробувати себе в умовах життя місцевого населення.
Головне в такому вигляді відпочинку – це чисте повітря, краса природи, нові незабутні враження.
У чому користь сільського туризму
Перш за все – в ефективному поліпшенні психічного й фізичного стану людини. Чудові природні пейзажі, чисте повітря, здорова натуральна їжа, захоплюючі пригоди – все це дозволяє набути особливого моральний та психологічний стан, який абсолютно відрізняється від того, який притаманний після відпочинку на морському узбережжі.
Читайте також: ТУРОПЕРАТОР І ТУРАГЕНТ: ПОНЯТТЯ, РІЗНИЦЯ, ОБОВ’ЯЗКИ
Виробництво сільської продукції, вживання традиційних продуктів, національна культура й природні багатства, допомога в сільськогосподарській діяльності допоможуть туристу відкрити для себе справжність народних традицій, неповторну красу навколишньої природи.
Зелений туризм у світі
У багатьох країнах світу зелений туризм ще тільки зароджується. Це Україна, Росія, Білорусь, країни Прибалтики, Грузія, Індія. Китай.
В Україні є багато місць, де розвиваються різні напрямки зеленого туризму. В першу чергу, це Карпати й Закарпаття. Ці місця приваблюють туристів і влітку і взимку.
Херсонські незаймані степи й озера багаті рибою, цікаві для городян протягом усього літа. А Полтавська область, крім своїх прекрасних лісів і річок, багата історичними місцями, пов’язаними з життям відомих людей.
Якщо ви хочете побачити гарні зелені куточки за кордоном, то визнаними лідерами є:
- в Польщі – Закопане й Грифіно,
- в Чехії – Скапське водосховище, озеро Орлик,
- в Чорногорії – Півське озеро,
- в Сербії – Черевіч.
Проте останнім часом в ряді європейських держав розроблені концепції розвитку зеленого туризму. Вони враховують особливості традицій нації, мають на меті збереження етнокультурної та архітектурної спадщини, природного історичного середовища проживання, відродження духовних цінностей і способу життя.
Кожна країна має свої традиції розміщення зелених туристів. Наприклад, в Іспанії їх прийнято розміщувати на фермах і садибах, в історичних будівлях, сільських готелях, приватних будинках.
Агротуризм Італії пропонує розміщення в апартаментах, але широко практикується також розміщення в окремих будинках і наметах на території агрогосподарств.
У багатьох країнах світу визначився свій вектор напрямку агротуризму. Так, наприклад, у Франції прагнуть потрапити в сільські райони, щоб познайомиться зі знаменитою французькою національною кухнею й долучитися до традицій виноробства.
Зелений туризм Фінляндії – це незабутні походи по берегах фінських озер, рибалка.
Агротуризм в Польщі й Німеччині, в Словаччині, Угорщині та Болгарії – це можливість познайомитися з культурою, традиціями й звичаями, пожити поблизу визначних пам’яток.
Популярність зеленого туризму в розвинених європейських країнах неухильно зростає з кожним роком. Він займає друге місце після пляжного туризму, а прибуток становить 30% від всієї туристичної індустрії.
Які б місця ви не вибрали для зеленого туризму – це прекрасна можливість хоча б ненадовго стати ближче до природи й відпочити від міського шуму та буденності.
Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас