Ви зараз переглядаєте НАЙКРАСИВІШІ СТАРОВИННІ ЗАМКИ СВІТУ
  • Категорія запису:Най-най

Грандіозні середньовічні споруди, зведені для захисту від непроханих гостей і облаштування побуту знаті, захоплюють і заворожують. У світі збереглося чимало старовинних замків, навіть глянцеві фото яких зовні та всередині свідчать про неймовірну міць і помпезність. Всі вони складають багатство світової культури.

Найкрасивіші старовинні замки світу

Чимало фортифікаційних споруд і королівських резиденцій збереглося до наших днів у первісному розкішному вигляді. Серед них є унікальні архітектурні шедеври надзвичайного масштабу й краси.

Замок Кохем (Німеччина), перші згадки у 1051

Дорога до цього замку пролягла якраз через центральну частину міста Кохем, що розкинулося на берегах річки Мозель. Підйом до нього досить крутий – адже замок розташовується на стометровій висоті.

Читайте також: НАЙКРАСИВІШІ ГОТИЧНІ СОБОРИ СВІТУ: ТОП-10

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Кохем

Історія замку Кохем губиться в глибині століть – відомо лише, що побудований він був на початку XI століття і подарований потім дочкою пфальцграфа Еццо її племіннику. Саме в дарчому, який був тоді підписана, і згадується вперше замок Кохем. Сталося це в 1051 році.

Кохем практично не постраждав під час тридцятирічної війни на початку XVII століття, зате був перетворений в руїни через кілька років після неї – в 1689 році, під час сумнозвісної війни за пфальцграфский спадок.

Читайте також: ДИВОВИЖНІ МІСТА НА СКЕЛЯХ: ПОЄДНАННЯ АРХІТЕКТУРИ Й ПРИРОДИ

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Кохем

Після того, як він пролежав два століття зруйнованим, в 1868 році замок купує берлінський фабрикант (пізніше – комерційний радник при дворі) Якоб Луї Ревонна. У 1877 році закінчилося повне відновлення замку. В даний час Кохем є власністю держави.

Віндзорський замок (Англія), 1066

Віндзорський замок є одним з найстаріших замків, це офіційна резиденція британських монархів. Його багата історія налічує майже 1000 років.

Читайте також: НАЙВІДОМІШІ В’ЯЗНИЦІ СВІТУ: ТОП-5 МІСЦЬ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Віндзорський замок

Віндзорський замок був закладений Вільгельмом Завойовником на території королівських мисливських угідь (зараз – Великий Віндзорський парк) в 1066 році. Поступово він розростався, перебудовувався й реконструювався наступними монархами – від Генріха II до нині здорової Єлизавети II.

Замок височить на пагорбі в долині Темзи й займає близько 5 гектарів. В даний час в ньому проводять вільний час члени королівської родини, проводяться нагородження, проходять візити перших осіб держав.

Старовинні замки
Старовинні замки світу. Віндзорський замок

Оскільки Віндзорський замок є чинним королівським палацом, час проведення заходів та години роботи можуть змінюватися. Якщо у вас буде можливість, перед поїздкою перевірте години роботи замка на офіційному сайті.

Фортеця Гогензальцбург (Австрія), 1077

Фортеця Гогензальцбург вважається однією з наймасштабніших середньовічних фортець в Європі. Вона була остаточно добудована до XVI століття на вершині 120-метрової гори Фестунг, куди сьогодні можна піднятися на фунікулері або пішки.

Замки світу
Старовинні замки світу. Фортеця Гогензальцбург

Свого часу фортеця не раз піддавалася жорстким облогам. Існує легенда, згідно з якою незгодні зі встановленими порядками селяни зібралися заморити голодом архієпископа, який жив в Гогензальцбурзі. Їстівні запаси в результаті майже закінчилися – залишився лише один бик. Тоді архієпископ пішов на хитрість. Шерсть бика щодня фарбували в різні кольори, а потім тварину відпускали пастися біля кріпосних стін. Селяни вирішили, що влада зовсім не вмирає з голоду, і припинили облогу.

Пізніше фортеця використовувалася в якості казарми й складів, а в минулому столітті туди укладали італійських військовополонених і нацистів.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Фортеця Гогензальцбург

В наші дні Гогензальцбург – головна визначна пам’ятка Зальцбурга, яку видно практично з будь-якої точки міста. Просторі кімнати й вежі круглий рік відкриті для відвідування, а також в стінах фортеці розташовується музей з експонатами, що розповідають про життя міста та військову історію Австрії.

Лондонський Тауер (Англія), 1100

Однією з головних і найбільш значущих фортець в англійській столиці є Лондонський Тауер, символ не тільки міста, а й усього Сполученого Королівства. Розкішна споруда займає велику площу на північному березі річки Темза, Тауер офіційно є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Найвідоміші в'язниці світу
Старовинні замки світу. Лондонський Тауер

У 1078 році Вільгельм Перший побудував Тауер для захисних цілей, тому в якості матеріалу вибрали непробивний камінь. Але через деякий час король вирішив побілити Тауер, після чого в народі у нього з’явилася назва Біла вежа.

А з 1190 року його перетворили на в’язницю для благородних людей з високими званнями. Аж до 1952 року, коли тут відбулася остання кара, в стінах Тауера в якості ув’язнених побували тисячі людей. Їх часто катували, а в якості кари зазвичай вибирали прилюдне обезголовлення на прилеглому пагорбі. Також Тауер побував ще й монетним двором, а ще в ньому ховали важливі державні папери й записи, зброю королівської армії й особисте спорядження короля.

Найвідоміші в'язниці світу
Старовинні замки світу. Лондонський Тауер

Для публічного перегляду Тауер був відкритий тільки після Другої світової війни, тоді ж його відремонтували, відновивши зруйновані елементи. Сьогодні всі бажаючі туристи можуть потрапити на екскурсію в Лондоні в дану фортецю.

Замок Ельц (Німеччина), перші згадки у ХІІ ст.

Замок Ельц – один з найкрасивіших замків, він розташований в лісі на території землі Рейланд-Пфальц в Німеччині, недалеко від містечка Мозелькерн. Побудований трьома братами з родини Ельц, і на протязі 800 років замком володіли представники цієї родини. Замок неодноразово облягали, але він так і не був узятий. Згодом замок добудовувався, але починаючи з XVII століття його вигляд залишався незмінним.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Ельц

Зараз замок перебуває у власності графа Карла Ельца. Він вирішив відкрити частину фортеці для туристів, щоб на отримані кошти підтримувати замок у хорошому стані.

Будь-яка з частин замку включає всі цільові споруди, характерні для середньовічного житла. Так, на першому поверсі розташовується кухня і комори, а на наступних – великий зал, спальня й капела. Всього в замку понад 100 кімнат.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Ельц

Ельц може похвалитися автентичними середньовічними інтер’єрами, і в його стінах неодноразово знімали кіно. В одному з нижніх залів збереглася дерев’яна різьблена стеля п’ятнадцятого століття. У замку розташований музей, і туристи можуть помилуватися численними предметами озброєння й ювелірними прикрасами.

Замок Бран (Румунія), 1213

Замок Бран – старовинна споруда в Румунії, що знаходиться в Карпатських горах в 30 км від міста Брашов. За час його існування склалося чимало легенд, які й зробили фортецю найпопулярнішою пам’яткою країни. Сьогодні замок вважається одним з найбільш відвідуваних туристами місць.

Легенди Карпат. Замок Дракули
Старовинні замки світу. Замок Бран

Замок Бран був зведений силами місцевих жителів, за що держава звільнила їх на кілька століть від податків. Спочатку його призначення полягало тільки в захисті даної місцевості, але згодом, помінявши кілька господарів і ставши власністю королеви Марії, замок перетворився в королівську резиденцію.

У 20 столітті письменник Брем Стокер докладно описав у своєму знаменитому романі «Дракула» замок вампіра, після чого багато читачів знайшли ідеальну схожість цього замку з фортецею Бран. Фанати творів теж потягнулися до Румунії, оскільки жадали побачити вживу справжній будинок кровопивці. Так зросла туристична привабливість замку.

Легенди Карпат. Замок Бран
Старовинні замки світу. Замок Бран

Але найцікавіше, що немає ніяких історичних фактів, що підтверджують володіння замком графом Дракулою. А тим більше, немає ніяких наукових доказів про існування вампірів. Незважаючи на це, люди з задоволенням приїжджають сюди і не розчаровуються, адже тут дійсно є на що подивитися.

Замок Хімедзі (Японія), 1346

Замок Хімедзі отримав прізвисько «Біла чапля» завдяки тому, що більшість його будівель пофарбовані в білий колір. На території фортеці 83 окремих будови – це найбільший в Японії фортифікаційний комплекс. Зовнішній вигляд оборонної споруди вражає своєю красою.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Хімедзі

Перші будівлі фортечного комплексу були побудовані ще в кінці XIV століття. Але триповерхові вежі з’явилися два з половиною століття тому. У замка було кілька власників, які його періодично відновлювали після чергових боїв. Остання грандіозна реконструкція завершилася в 1609 році. З тих пір фортеця уникла серйозних руйнувань.

Центром Хімедзі-дзе є сторожова вежа висотою 46 метрів. Головна функція фортеці – оборона. Швидко захопити замок було неможливо через заплутану систему доріг, що ведуть до Білої чаплі. Це справжній лабіринт. І до цього дня туристам без карти в руках складно зорієнтуватися на території фортеці.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Замок Хімедзі

Замок Хімедзі в 1993 році був включений в список всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Башта Белен (Португалія), 1520

Будівництво вежі носило певну мету – оборона й зміцнення. Але, незважаючи на це, вона полюбилася безлічі португальців як історична споруда. Вона стала в деякому роді символом країни, адже це перше, що бачили мандрівники, повертаючись після дослідження.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Башта Белен

Вежа Белен, або вежа Віфлеєму – це укріплений форт побудований в 1515-1521 роках в одному з районів Лісабона на острові річки Тежу. Спорудження вежі було присвячено експедиції Васко да Гама, який відкрив для португальців шлях до Індії.

Частина вежі виходить з води, чотири поверхи будівлі прикрашені зображеннями вузлових канатів, тварин і лицарських орденів стилю мануеліно. Тут можна побачити безліч цікавих експонатів, серед яких увагу привертає декорований трон 16 століття.

Старовинні замки світу
Старовинні замки світу. Башта Белен

Образ вежі досить простий і в той же час цікавий завдяки ажурним балкончикам і башточками арабського стилю. В різні часи ця споруда служила в’язницею, міською фортецею, митницею та складом зброї.

Сьогодні вежу Белен називають символом міста Лісабона й відносять до числа семи чудес Португалії. А з 1983 року разом з розташованим поблизу монастирем вежа є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь