Ви зараз переглядаєте ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ – ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ
  • Категорія запису:Італія

Фонтан Треві в Римі – найбільший і найулюбленіший серед туристів усього світу. Дно його чаші завжди блищить від монеток: при чищенні фонтану витягають дрібні гроші на суму в тисячі євро.

Фонтан Треві в Римі

Назва «Треві» дослівно означає «три вулиці», «tre vie». Фонтан Треві в Римі присвячений морю. Центральне місце займає бог Нептун – він виїжджає з ніші в колісниці, запряженій тритонами й морськими кониками. Навколо розташувалася свита Нептуна, а з боків – жіночі фігури. У фонтана є особливе містечко для закоханих: так звані «трубочки любові». Згідно з повір’ям, пари, які випили з них води, будуть жити довго й щасливо.

М’язисті форми скульптури символізують міць і силу стихії. Скульптура розміщена в раковині, яка стилізована під колісницю, в неї запряжені крилаті коні: один – спокійний, інший – схвильований – це теж символи сил океану, його бурхлива і спокійна вдача.

Вода у фонтан Треві надходить в окремі чаші з під каменів скелі, а з цих чаш, переповняючи їх, переливається у великий резервуар.

Ширина фонтану становить 20 метрів, висота – 26 метрів, перед скульптурною композицією розташований великий басейн, що займає майже всю площу де Треві перед прекрасним палаццо Полі.

У нішах праворуч і ліворуч від Нептуна ще два символи стихії в людській подобі – праворуч зображена фігура, що символізує цілющу силу, а ліворуч достаток.

Вище зображень середнього ярусу розташовані два барельєфи, вже на тему Риму. Барельєф зліва пов’язаний зі схваленням будівництва акведука Аква-Діва, який є єдиним з акведуків Риму дійсним в наші дні.

На барельєфі справа зображена Діва (за назвою акведука), яка вказує солдатам на невичерпне джерело води.

Читайте також: СПІВАЮЧІ ФОНТАНИ ДУБАЙ – ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ

ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ - ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ 1

На додаток до морських зображень фонтану там розміщено безліч мармурових прикрас у вигляді рослин і тварин, закінчується вся композиція равликом і ящіркою.

Верхній ярус фонтану з колонами, масивним гербом Папи Клемента XII і алегоричними фігурами (зліва на право) – фруктовий достаток, родючі поля, осінній урожай, чудові парки.

Історія побудови

Ще в l столітті до н.е. був наказ реконструкції одного з найдавніших акведуків Риму – Аква Верджін, щоб забезпечити водою терм на Марсовому Полі. В середні віки вже був побудований фонтан з трьома ваннами, а в середині XV століття Папа Микола V дав наказ про заміну трьох ванн, на одну прямокутну.

Читайте також: МУЗЕЇ ВАТИКАНУ: 10 ШЕДЕВРІВ, ЯКІ ВАРТО ВІДВІДАТИ

ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ - ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ 2

В середині XVll століття відомий архітектор створив чудовий монумент, який навіть почав будуватися. Через невеликий проміжок часу будівництво фонтану закинули через брак виділених грошей, та до того ж ще розвернувся новий військовий конфлікт. Будівельні роботи заново почалися тільки в 1732 році і були закінчені через 30 років.

Прикмети фонтану Треві

Серед туристів відома й користується великою популярністю одна прикмета, пов’язана з киданням монет у фонтан Треві в Римі. У ній говориться, що людина, яка кинула гроші в джерело, неодмінно повернеться в Рим ще хоча б раз в житті.

Дехто вважає, що монетки у фонтан Треві в Римі необхідно кидати тричі, оскільки перша принесе тільки повернення до фонтану, друга привабить за собою справжню любов і щастя, а третя стане символом вдалого шлюбу.

ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ - ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ 3

Інші туристи впевнені, що кинувши монету один раз, можна буде повернутися до столиці Італії, кинувши три рази, незабаром зустрінеш свою справжню любов. Або ж так: три монети принесуть новину про весілля, якщо кинути чотири, то можна буде розбагатіти, а ось п’ята монета обіцяє розлуку. Закохані парочки вважають, що якщо напитися з джерела, то щастя в стосунках гарантоване на довгі роки.

Практично всі туристи дотримувалися цих традицій і кидали гроші у фонтан Треві в Римі, проте влада міста була в замішанні, адже так джерело швидко засмічувалося. Протягом деякого часу кидання монет було суворо заборонено й каралося штрафом.

ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ - ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ 4

Тільки після того, як з’ясувалося, що кожного тижня сума грошей збільшується до солідних розмірів, то римські органи влади вирішили, що гроші можна направляти на благодійні цілі й розвиток міста. Тоді була організована регулярна чистка фонтану. Відзначимо, що комунальні служби щороку виловлюють із води більше 1 млн євро. Потрібно сказати, що людина, яка збирається відвідати Італію вперше, обов’язково повинен виділити час для огляду цієї пам’ятки.

Цікаві факти про фонтан Треві в Римі

  • Кришталево чиста вода, яку можна пити, надходить з ключів, розташованих в 13 км від Риму, його ще називають фонтаном “дівочої води”.
  • Фонтан Треві в Римі присвячений морю, міфічний бог Океан (по деяким думкам Нептун), стоячи на величезній колісниці у вигляді морської раковини, управляє водними каскадами.
ФОНТАН ТРЕВІ В РИМІ - ІСТОРІЯ, ВІДЕО ТА ЦІКАВІ ФАКТИ 5
  • За легендою, якщо встати до фонтану спиною й кинути монетку через ліве плече, то обов’язково туди повернешся. Дві монети – до любовної зустрічі, а якщо хочете вийти заміж / одружитися – кидайте три монетки, чотири монетки – до багатства.
  • Щорічно з фонтану “виловлюють” близько 700 000 євро. Ці гроші йдуть на відновлення фонтану, за іншими даними – на благодійність.
  • Фонтан випливає зі стін будівлі Палаццо Полі (Palazzo Poli). У ньому колись винаймала квартиру (точніше другий поверх) російська красуня й покровителька російських літераторів Зінаїда Волконська.

Італійці надзвичайно пишаються фонтаном Треві й рекомендують його всім гостям Риму. Приводів для гордості, до речі, досить: фонтан фігурував при зйомках безлічі фільмів – «Божевільний закоханий», «Солодке життя», «Римські канікули», «Янголи та демони».


Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас


Залишити відповідь